Skocz do zawartości

Kompresja własnego LiveCD


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Niestety, żaden z linuxowych podforum nie odpowiedział na moje pytanko, więc może geniusze z GMClanu pomogą :)

 

Niestety, ludzie z linux.pl czytając własne LiveCD myślą "Ale kozak! :P"

 

Chodzi o to, że zrobiłem Linuxa [Na bazie Slackware, ale to bez większej różnicy (zrobić linuxa metodą Ferviego jest bardzo prosto :P)]

 

Linux zawiera:

Isolinux

Kernel [2.29 cośtam] (ew. mogę przekompilować, ale to później)

System bazowy [tzw. z grupy "a", czyli najważniejsze pakiety do odpalenia systemu]

 

I chciałbym skompresować System Bazowy, tak by ważył jak najmniej, w miarę szybko się "rozpakowywał" i ogólnie działał

 

Bo bez kompresji LiveCD waży 250MB, a pakiety "a" skompresowane na płytce ważą 80MB. Powiedzmy, że średnio pakiet bez kompresji waży 3x więcej, czyli cała płyta Slackware (4.7GB) ważyłaby ok 14GB :P ######ste LiveCD.

 

Dlatego proszę was o jakiś sposób kompresji, najlepiej ludzi, którzy MAJĄ JAKĄŚ PRAKTYKĘ!

 

I bym chciał, żeby elementy na dysku (takie jak /home /tmp /root itp.) były "zapisywalne" tzn. że np. ściągam plik za pomocą firefoxa, np. wirus.exe i on do restartu leży (po restarcie znika :P)

 

Fervi

 

Jak coś moje gg: 7826448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marmot

Tak, to był MySlax Creator, aczkolwiek go nie używam (Slax ma wbudowaną kompresję SquashFS, a ja właśnie o nią proszę)

 

Aby odpalić tego linuxa, potrzeba Kernela + Isolinux + Systemu + Skryptu na bootowalność systemu, nie jest on jako tako związany z Slaxem

 

@KRS

1. A masz jakiś pomysł, żeby spakować, a potem rozpakować i żeby działało bez problemów? :) Tzn. może działa, ja nie wiem

 

2. Tak myślałem, ale nie wiem jak (poszukam zaraz na necie)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...