Skocz do zawartości

Antenka WIFI


LoRd DaVeR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej społeczność gmclanu, otóż mam problem. Mianowicie mieszkam w Szkocji i mam internet z Orange dostałem router który działa od jakoś 2 lat, router ma podłączenie na jeden kabel który się podłącza się do komputera i jeden do tego gdzie się podłącza się telefon (gniazdko telefoniczne?) dość dawno temu kupiłem własny komputerek za 450 funtów komputer spisuje się świetnie ale ma 2 wady. Na starcie posiadał viste :/, nie jestem jej fanem oraz nie szło mi najlepiej z nią, więc postanowiłem zainstalować XP lecz co się okazało nie widzi całej mojej pamięci ram 6gb ;( lecz 3gb do tego sam doszedłem bo zainstalowałem 32bity niestety nie mam nigdzie 64 bit'owego instalatora z tym się pogodziłem cena żeby mieć internet ;/. Jak wiadomo większości z was VISTA nieźle daje w kość pod punktem internetu próbowałem się podłączyć przez kabelek (na xp i viscie) przez instalatora i nie dałem sobie spokój dowiedziałem się że mój komputerek ma wifi chodź w pcworldzie pisało że nie ma podłączyłem się pod router via wifi mniam wszystko ok, oczywiście jest wielkie ale słabe łącze jak dobrze ustawię komputer to mam uszczęśliwione 40% alleluja, oczywiście moje łakomstwo chce więcej dlatego że czasami się odłącza bez żadnego powodu. Zacząłem pracować pierwsza wypłata będzie za tydzień lub dwa i chciałbym najpierw zainwestować w antenkę. I tu moje pytanie jaką antenkę zainwestować która da rade przebić się przez od 2 do 5/10 ścian (10 to opcjonalnie) kartę mam w opisie tematu wejściówka to chyba N żeńskie pytam się bo sprawdziłem na kilku stronach i trochę się dezorientowałem, nie proszę o strony z antenkami czy ofertami allegro tylko o nazwy lub nakierowanie jakie antenki potrzebuje. A jeszcze jedno czy są antenki z zasięgiem np. z polski do Francji, tak z ciekawości śmieszne by było kraść komuś neta i innego kraju ;p.

 

Pisownia sprawdzona przez Opere. Od razu dziękuje za odp.

 

P.S trochę wstęp za długi :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie posiadał viste :/, nie jestem jej fanem oraz nie szło mi najlepiej z nią, więc postanowiłem zainstalować XP lecz co się okazało nie widzi całej mojej pamięci ram 6gb ;(

Downgradowanie systemu gdy się ma porządnego kompa (a jak masz 6GB to raczej nie masz byle barachła) to idiotyzm w czystej postaci, bo na dobrych komputerach Vista sprawuje się lepiej niż XP (szczególnie to w grach widać). Już jak musiałeś zmieniać, to trzeba było na Seven...

 

Jak wiadomo większości z was VISTA nieźle daje w kość pod punktem internetu

O rly? Mam Vistę od roku i ani razu mi nie dała w kość pod względem konfiguracji sieci.

 

A jeszcze jedno czy są antenki z zasięgiem np. z polski do Francji,

Jak złapiesz wi-fi z odległości ponad 50 metrów to możesz się nazywać farciarzem, a Ty chcesz z wielu kilometrów w dal.

 

Co do samego problemu - sprawdź czy nic nie zakłóca sygnału nadawanego przez router, czy np. jakiś inny router w okolicy nie nadaje na tym samym kanale (idzie sprawdzić oprogramowaniem specjalnym, nie pamiętam obecnie nazwy). Poza tym, szczerze radziłbym Ci zakup nowej karty sieciowej, bo Realteki jakieś wybitnie dobre nie są, już nawet jakiś TP-Link by był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi marmot mi vista nie leży jak wielu ludziom których znam, a co do 7 niedługo będę miał.

 

A 50 metrów naprawde przy odpowiedniej antence uzyskasz więcej niż półtora kilometra ale są kierunkowe itp. ja odpowiednio nie znam się ale zobacz na te 2 antenki

http://www.netus.com.pl/index.php?page=sho...t&Itemid=66

 

http://www.netus.com.pl/index.php?page=sho...t&Itemid=66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...