Skocz do zawartości

Zablokowane Najlepszy dotykowy fonik


Axel_CC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem, że wolałbym dozbierać jeszcze z 200zł i kupić iPhone. Można się dużo na jego temat naczytać negatywnych rzeczy, ale moim zdaniem jest on bezkonkurencyjny w swojej klasie (tzn. telefonów z ekranem dotykowym). Do multimediów wręcz idealny. Aparat 2mpix, ale cyka przyzwoite zdjęcia, które jak na telefon to i tak są świetne (5mpix lub więcej w telefonie to jest zabawka dla małolatów, a nie coś czym można zrobić chociażby zdjęcie gdzieś na wyjeździe, chociaż są miłe wyjątki jak np. Nokie z serii N). Do tego mnóstwo aplikacji, potężne wsparcie od twórców oprogramowania, a sam telefon jest traktowany obecnie jak w zasadzie kolejna przenośna konsola do grania. Co prawda moim zdaniem sterowanie przez pochylanie telefonu czy przesuwanie palca po wyświetlaczu nie należy do najwygodniejszych, ale na Symbiana czy Windows Mobile się nie znajdzie tylu świetnych tytułów, co najwyżej marne klony na Javę. Poza tym, bez problemu obsługuje filmy w rozdzielczości HD 720p. Za minus się często mówi o słabej baterii, ale jak się nie wgrywa dużo śmieci działających w tle, to z parę dni wytrzyma (a konkurencja jakoś wybitnie się tu nie wybija pod tym względem)

Sam nie mam tego telefonu, ale wielokrotnie miałem go w ręce i zrobił na mnie o wiele większe wrażenie niż inne telefony dotykowe, a trochę ich testowałem, bo sam myślę nad telefonem w najbliższym czasie (tylko jak mi umowa wygaśnie w przyszłym roku, to zmieniam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten twój Viewty ma takie coś jak widgety ? To co pakują teraz w każdego dotykowego fona...
Nawet zakładając, że coś takiego będzie ci potrzebne, aplikacje z silnikami widgetów możesz znaleźć choćby i na stare telefony z Javą.

 

@Marmot - kupno iPhone jest zwyczajnie nieetyczne. Co ci po wysokiej jakości butach, jeśli są zrobione ze skóry Żydów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iPhona raczej nastawiony nie jestem. No cóż, fakt że to porządny telefon (jeśli chodzi o bezawaryjność to bezkonkurencyjny) , ale po pierwsze, że za drogi jak na swoje parametry, a po drugie, nie może kręcić wideo. Głównie szukam telefonu, który mógłby mi też zastąpić aparat cyfrowy, bo po co nosić odtwarzacz muzyki, telefon z funkcją dzwonienia oraz aparat i kamerę wideo, skoro można to zmieścić w jednym ? : ) Aparat minimum dla mnie to 5 megapikseli. Głównie zastanawiam się nad Renoirem i Pixonem. Ale jeszcze mam trochę czasu na wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie, nie może kręcić wideo.
Nieprawda.

 

po pierwsze, że za drogi jak na swoje parametry
Apple się ogólnie ceni, ale przynajmniej dostajesz bezawaryjny kieszonkowy kombajn multimedialny.

 

Głównie szukam telefonu, który mógłby mi też zastąpić aparat cyfrowy, bo po co nosić odtwarzacz muzyki, telefon z funkcją dzwonienia oraz aparat i kamerę wideo, skoro można to zmieścić w jednym ? : )
iPhone jeszcze ci zastąpi konsolę do gier, netbooka, kompas... :P

 

Głównie szukam telefonu, który mógłby mi też zastąpić aparat cyfrowy
Aparat minimum dla mnie to 5 megapikseli.
Telefon to co najwyżej ci zastąpi te stare kompakty "do torebki" co mialy po 1,3mpix. Podobna jakość zdjęć, a rozdzielczość nic ci nie da. W praktyce nawet nie zauważysz różnicy między 2mpix a 5mpix, bo pamięci są tak duże, że to żaden problem pomieścić większe zdjęcie, a kadrować i tak pewnie nie będziesz. Wolałbym lepszy aparat 2mpix w telefonie niż gorszy 5mpix. Od telefonu wymagam, żebym mógł coś na szybko uchwycić, kiedy nie mam aparatu przy sobie, jedynie z co najwyżej zamiarem pokazania tego zdjęcia komuś i to pewnie również na ekranie telefonu, a do tego na prawdę nie potrzeba 5 megapikseli. I tak, jakbyś oglądał takie zdjęcie na kompie przy 100% wielkości, to byś stwierdził "o k****, co to jest", bo ejdyne co byś widział to szumy i ziarno. Telefon nigdy nie zastąpi aparatu cyfrowego. NIGDY. Dla przykładu powiem ci, że jest potężna różnica jak swoim aparatem hybrydowym (obecnie wartym coś koło 500zł, ogólnie przeciętny sprzęt) gdy zrobię nim zdjęcie o rozdziałce 2mpix, a gdy zrobię obojętne jakim telefonem 2mpix. Co dopiero przy wyższych rozdzielczościach... Aparat w telefonie to tylko zabawka i do niczego się nie nadaje poza tym, jak coś musimy sfotografować a akurat aparatu nie mamy przy sobie, bądź jak chcemy komuś MMSem wysłać kartkę ze swoim zdjęciem (a do tego celu i tak jest zmniejszane do 640x480 :) )....

 

@Marmot - kupno iPhone jest zwyczajnie nieetyczne. Co ci po wysokiej jakości butach, jeśli są zrobione ze skóry Żydów?
Masz na myśli chińskie fabryki Apple? Jestem pewien, że inne firmy produkujące telefony mają podobne (no z wyjątkiem Nokii, której telefony zazwyczaj są MADE IN FINLAND).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no może masz rację, po przy robieniu zdjęć 2Mpix i tak jest rodzielczość 2048x1024 więc na kompie jest dobra, może nawet za duża. Ale chodzi żeby robił dobre fotki. Przykład: Miałem Se K750i aparat 2mpix, zdjęcia robił wypaśne jak na 2 mp. Później kupiłem sobie Samsunga D900i (3,2 mpix). Zdjęcia były koszmarne jednym słowem. Rozdziałka była większa, fakt, że gdy oglądasz na kompie (np. pokazujesz fotki z wycieczki komuś) to troszkę niefajnie wygląda, ale za to można dobrze przybliżyć jak chcesz dopatrzyć jakiegoś szczegółu :P . Ale wracając, to D900i pomimo że miał "lepszy" aparat, to zdjęcia tak się rozmazywały, że pożal się Boże... Obecnie posiadam SE k800i. Aparat tutaj jest 3,2 mpix ale jest o niebo lepszy od d900i. Szukam telefonu na którym mógłbym np. swobodnie pooglądać jakiś film. A wiadomo, dotykowe telefony nie mają klawiatury, a jak mają to rozsuwaną, czyli wyświetlacz jest duży. LG Renoir'a i Samsunga Pixona biorę pod uwagę na 1 miejscu przy kupnie telefonu nie tylko dlatego, że mają aparat 8 mpix, ale głównie dlatego, że odtwarzają DiviX'y i XviD'y, Renoir ma edytor plików Word'a i Excel'a, natomiast Samsung ma większy wyświetlacz co umila oglądanie filmów. Aparat szczerze mówiąc mógłbym już odpuścić, jak tak mówicie że 5 mp to to samo co dobre 2mp, ale żeby robił DOBRE fotki. Natomiast aparat mogę odpuścić, ale MUSI mieć lampę błyskową, bez tego ani rusz. Jeśli chodzi o fotki, które robię, to dużo ich jest w ciemnych warunkach (nie, nie koniecznie w nocy, ale w zaciemnionym pokoju na ten przykład).

 

EDIT:

Wracając do iPhona, to i tak go nie kupię, bo nie mam tyle kasy, ale jakbym i tak miał, to nie wydam tyle :)

<1000zł, albo nawet <800zł bo jeszcze sobie chcę coś kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby fonik miał QWERTY, ale niekoniecznie. Bo wg. mnie to kijowo się pisze esy na wyświetlanej klawiaturze. Nie no , iPhona raczej i tak nie kupię :P Noo za drogi i nie podoba mi się... macie jakieś inne propozycje oprócz Apple? :D

 

Jeszcze tak nie wiem czy by sobie nie wziąć Noki 5530...albo 5800 bo różnica jest chyba tylko w GPS'ie i wyświetlaczu (5800 ma 0,3 cale większy).

 

EDIT:

Kurczę, ale znowu się napaliłem na Nokię 5530 :P

 

Wyświetlacz ma zaje**sty. Rozdzielczość 640x320, 16 milionów kolorów i wielkość 2,9 cala. Oczywiście mógłby być większy ten wyświetlacz, ale nie marudźmy :P . Do odtwarzania muzyki- miodzio, z resztą, przecież to telefon XM. Oglądanie filmów przy takiej rozdzielczości wyświetlacza i 16mln kolorów to spełnienie marzeń. Aparat ma 3,2 mpix z wbudowanym fleszem. Zdjęcia z tego co czytałem na necie wychodzą bardzo dobre. Dodatkowo, jak każda Nokia i tak ma Symbiana. Jest na niego trochę przydatnych aplikacji. I... jak wiadomo od kilkunastu lat- marka Nokia robi telefony bezawaryjne i z świetną baterią. Na stronie producenta można znaleźć dane, że 27 godzin muzyki to dla niego pryszcz :P . I w dodatku ta cena... od 700 zł można spokojnie kupić nowego na Allegro.

Innym rozwiązaniem jest Nokia 5800 XM, która aparat ma taki sam, wyświetlacz także, jednak o 0.3 cala większy, UTMS (nie przyda mi się na pewno) i GPS (niby przydatny bajer, ale działa ponoć tylko przy dostępnym zasięgo 3G). Z resztą droższa... myślę że ta Nokia bije Pixona i Renoira na głowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mógłby być większy ten wyświetlacz, ale nie marudźmy
Miałbyś wtedy mniejsze ppi = pikseloza. Dla mnie wyświetlacz powinien być możliwie najmniejszy, na tyle, żeby zachował czytelność. Pod tym względem Droid miażdży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozdzielczość 640x320"

Nadal nie rozumiem, jak to możliwe, że mi 128 x 128 spokojnie wystarcza i sprawdza się w wielu grach :o .

 

Po twoich wypowiedziach wnioskuję, że telefonem chcesz raczej poszpanować w swoim towarzystwie i wymieniona przez ciebie "bezawaryjność" kompletnie cię nie obchodzi. Zdziwił mnie fakt, że zdecydowałeś się na Nokię, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak cię to dziwi? Nokia to niewątpliwie jedna z najlepszych marek telefonów komórkowych od lat. A jak już kilka razy zaznaczałem w tym temacie lubię oglądać filmy na telefonie. Czym będę szpanował?

-Ej stary, patrz, mam wyświetlacz 16 milionów kolorów, a ty masz tylko 260 tysięcy, haha ale frajer !

??

 

Ostatnio dość często zmieniam telefony, teraz chcę coś sobie kupić, co będzie mi służyło przez przynajmniej rok albo dwa (Przez ostatnie 2 lata miałem 6 telefonów).

 

EDIT:

I jeszcze wcale się na nią nie zdecydowałem, tylko nastawiłem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz samsunga avillę, świetnie się na tym ogląda filmy, dobra jakoś dźwięku, tania, 3 pulpity, widgety, aparat 2 mpix ale robi bardzo fajne fotki, właśna stronka z filmami, grami tapetami itp ( napisz na pw żeby nie było reklamy), klawiatura qwerty w telefonie, możliwość pisania esemesów palcem, trwała bateria. polecam, kupuj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bierz samsunga avillę, świetnie się na tym ogląda filmy, dobra jakoś dźwięku, tania, 3 pulpity, widgety, aparat 2 mpix ale robi bardzo fajne fotki, właśna stronka z filmami, grami tapetami itp ( napisz na pw żeby nie było reklamy), klawiatura qwerty w telefonie, możliwość pisania esemesów palcem, trwała bateria. polecam, kupuj!!

 

Zobaczymy co powiesz po 2 miesiącach jego używania.... ; )

Raczej wezmę Renoira albo Nokię 5530.

Dzięki wszystkim za pomoc, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...