Skocz do zawartości

Nietypowy problem


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dość nietypowy problem z moją grą.

 

Zrobilem obiekt "Doktorek" zucam go na level a tu go nie ma :blink: :blink: :blink: :blink: Nie rozumiem czego go wasnie nie ma z poczatku sadzilem ze cos z grawitacja ale potem wylaczylem mu grawitacje i dalej nic zucam go do levelu i go nie ma. Ze Spritem tez wporządku bo prubowałem dac inny ktory dziala przy innym obiekcie.

Poniezej to co znajduje sie w doktorku

 

CREATE

talk = 0

 

Collision

talk = 1

 

Draw

if talk = 1

draw_text(view_xview=0,view_yview=500,'Im busy right now...')

 

nie mam pojecia co się dzieje prosze o pomoc !!

 

Pozdrawiam Moho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest, tylko ze jezeli obiekt ma cokolwiek w draw to jego sprit nie rysoje sie domyslnie. Jezeli chcesz zeby obiekt mial sprita tak, jagbys niedal nic w draw to wrzuc tam cos takiego:

draw_sprite_ext( sprite_index , image_index ,x,y,image_xscale,image_yscale,image_angle,image_blend,image_alpha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło mi tylko dać :

 

draw_sprite(sprite,subimg,x,y) :D

 

ale tak czy siak dzięki nie wiedziałem o tym ze jak dam coś do Draw to sprite się niweluje... :3

 

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie klawiszy i animacji sprite...

chodzi o to ze jak wcisnę dowolny klawisz np. "C" lub byle jaki inny niezaprogramowany przeze mnie to sprite mojego playera ciągle się rusza tzn. włącza się animacja chodzenia... też nie wiem od czego to zależy ale to trochę głupio wygląda.

 

Pozdrawiam Moho !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bycmoze masz wlaczenie animacji w 'any key' czyli kiedy wcisnie sie dowolny klawisz

 

co do sprita to owszem, starczy tak jak napisales, ale jagbys chcial np obrocic sprita i ktos by ci napisal zebys uzyl image_angle, to nic by to nie dalo, i znowu bys przylecial na forum ze nie dziala :P

 

EDIT. any key to byla tylko sugestia, bez kodu nic moge zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za wszystko :lol: :] :)

I tak "doktorek" stoi tylko w miejscu odwrócony w jedną stronę więc jak na razie obejdzie się bez image_angle... :3

 

Pozdrawiam Moho !

 

EDIT:

 

Co do problemy z poruszaniem się sprite podczas wciśnięcia dowolnego klawiszu to jak mówiłeś Hanjuso że problem leży w "any key" ?? Przed chwileczką sprawdziłem przecież ja niegdzie nie mam "any key"...

 

PS: Kto jak co ?? ^^" Admin mi pousuwał bannery w sygnaturce :D:D:D ^^"

 

EDIT:

 

Pomyłka banery są ^^" po prstu nie chcą się wczytać... ^^" sorka za zamieszanie... ^^"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...