Skocz do zawartości

platformy na wysokosciach Z (cos jak 3D)


Matt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Nie sprecyzowałeś problemu. Chodzi o zwykłe platformy czy takie w głębi, że podchodzisz do góry i wskakujesz na nie? Bo jeśli to drugie, to musisz do całego silnika twojej gry wprowadzić parametr Z odpowiadający za odległość wgłąb. Bo jak mniemam, to opierasz system tylko na x i y. Po dodaniu parametru Z musisz przy kolizjach z obiektami wprowadzić warunek czy Z obiektów kolidujących jest równe lub bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju ale problem. Przecie to banalne. Zrób wyskok i grawitacje tak jak w 3d tylko że zmiana osi Z będzie się objawiała częściową zmianą osi Y oraz dodaniem cienia. Nic prostszego. Życzę sobie i Wam drodzy towarzysze z GMclanu aby nasze problemy zawsze były tak banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze masz doswiadczenie w grach 3D.Ja nigdy nie robilem gier 3D , wiec niewiem jak to jest.Mam skok razem z cieniem.Masz moze jakies gg , gdzie mogl bys mi wytlumaczyc to , wtedy obiecuje troche rozreklamowac twoje gry...

 

 

EDIT:

widze ze nie zrozumiales.Skok mam jush zrobiony.Tylko niewiem jak zrobic obiekty na ktore mozna wskoczyc.

 

thx , Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie zrozumiales.Skok mam jush zrobiony.Tylko niewiem jak zrobic obiekty na ktore mozna wskoczyc.

 

Jeśli skok masz to już 60% problemu za tobą. Teraz ustawisz dla każdej platformy Z.

Jeżeli zamiast platformy będzie jakieś wzniesienie albo obiekt którego widzimy w tym obrazku co przesłałeś to Z może być związany z sprite_height tego obiektu. Ale musisz od sprite_height odjąć troche bo wtedy gostek by skakał na krawędz górną a jak wiemy jest to rzut izometryczny. Przy wejściu na platformę musisz albo wyłączyć grawitacje albo zrobić to na inny lepszy sposób. I Życzę sobie i Wam drodzy towarzysze z GMclanu aby nasze problemy zawsze były tak banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...