Skocz do zawartości

Platformy ! ! ! !


Cekol

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc !! :crying: :crying:

 

bym chciał w mej platformówce zrobić platformy ale niemumiem :]

 

bo w lewo i prawo to umiem ale w góre i dół tio nie .

 

perzeglądałem już wszystkie tematy związane z tym ale i tak mi nic niewychodzi

 

czy ktoś by mi mógł zrobić turoial do gm6 jak zrobić platformy i obiekt poruszający się na tym.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Co do obiektu poruszającego się na nim, to załóżmy, że masz obiekty gracz i platforma

 

No i teraz w event collision gracza (z platformą) dajesz taki skrypcik:

pid = other.id; //pobiera do zmiennej pid identyfikator platformy, z ktora gracz koliduje

 

Teraz w step musisz sobie jakis warunek napisac kiedy obiekt ma podazac za platforma, no i potem dajesz:

x += pid.x - pid.xprevious;

y += pid.y - pid.yprevious;

 

Krotko mowiac dodajesz do pozycji x i y roznice w pozycji platformy z poprzedniej klatki gry (gdy platforma sie cofa, to wartosc bedzie ujemna i gracz tez sie cofnie). Te dwie linijki sluza do aktualizacji pozycji dla potformy poruszajacej sie w kazdym kierunku, po skosach wlacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cyesc Cekol

 

Nie do konca cie royumiem . nie wiem dokladnie oco ci chodyi . Wztlumacy to lepiej. ALBO NIE ! mam lepsyz pomzsl ! Yagraj w Black Soldier Krawawa Ryex ! tam sa platformz i powiec mi cyz oto ci chodyi ,jesli tak to udostepnie ci kod yrodlowz.

 

Do Moderatorow Ł

Jesli sa tu jakies bledz interpunkczjne lub ortz) w coe nie wierye= to wzbacycie mi gdzy jest juy poyno a pisalem to na syzbkiego i nawet nie sprawdyilem jak ten post wzglada.

 

Cyesc. Du bist niegrzeczny. Ich daje ci warna. Noch einmal.

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah Patrysław. Bigshark był pewien że nie ma błędów, bo nie wiedział że ma zmieniony język, tzn. wciskając "z" pisał "y" i na odwrót wciskając "y" pisał "z". A ty tak odrazu warna dajesz. Nie zauważyłeś też że nie napisał polskich znaków oprócz "Ł", bo chciał wstawić ":" ale w zmienionym języku jest "Ł". Powinieneś więcej nauczyć się o językach.

 

EDIT:

W stepie, gdzie plat to ruchoma platforma:

var myid;

if (place_meeting(x,y+1,plat))
{
myid = instance_place(x,y+1,plat);
hspeed = myid.hspeed;
}
else
{
hspeed = 0;
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah Patrysław. Bigshark był pewien że nie ma błędów, bo nie wiedział że ma zmieniony język, tzn. wciskając "z" pisał "y" i na odwrót wciskając "y" pisał "z". A ty tak odrazu warna dajesz. Nie zauważyłeś też że nie napisał polskich znaków oprócz "Ł", bo chciał wstawić ":" ale w zmienionym języku jest "Ł". Powinieneś więcej nauczyć się o językach.

"Nie ucz dziada jak charchać". Myślisz, że o tym nie wiem? Żeby nie pozostać gołosłownym dodam do twojego wywodu, że przeważnie wystarczy wcisnąć Ctrl+Shift, żeby sytuacja wróciła do normy. Pisząc coś takiego zawsze widać, że stawia się pełno błędów. Chyba za mało znasz Bigsharka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...