Skocz do zawartości

Przezroczystość


london

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem odrazu o co mi chodzi. Potrzebuję aby napisy (za napisy posłuży obiekt) coraz to bardziej się rozjasniały aż staną się całkiem widoczne. Po krótkiej chwili zaczęły stawać się coraż mniej widoczne (bladrze :P) aż wreszcie znikną. Chodzi mi o nadanie nastroju, chyba wszyscy rozumią? Jest mi to bardzo potrzebne więc jeśli ktoś ma jakiś przykładzik (prosty:P) to bardzo bym prosił, kodem też nie pogardzę. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zrobić płynnie zanikający napis to nie musisz tego robić na obrazku sprite. Wystarczy użyć funkcji:

draw_text_color(x,y,string,c1,c2,c3,c4,alpha)

gdzie alpha to współczynnik krycia czcionki przyjmujący wartości 0..1 (1 napis widoczny w 100%, 0 tekst niewidoczny, pośrednie wartości alpha 0.xx powodują że napis jest odpowiednio półprzezroczysty).

 

A jak zrobić żeby zanikał? Odpowiedz jest prosta.

 

zdarzenie DRAW twojego obiektu ryujacego tekst:
var a;
a = 1;

if( * ){
     if(a > 0)
        a -= 0.001;
     else
        a = 0;
}
/* gwiazdka oznacza warunek (ty go musisz określić), który jesli zostanie spełniony to zmienna a zacznie maleć do zera (przykładowy warunek: keyboard_check(vk_space); - jak naciśniesz i przytrzymasz spację to uruchomisz naszą funkcję), a może też rosnąć wtedy zamienisz sobie a -= x na a += x. */


draw_text_color(x,y,'twój teskt',c_white,c_white,c_white,c_white,a);

/*zamiast alpha wstawiasz zmienną a która będzie płynnie zmieniać wartość od 1 do 0, c_white to stała oznaczająca kolor biały ale możesz wstawic inne c_black, c_yellow itd. */

 

I powinno wystarczyć. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...