Skocz do zawartości

Lina


Mosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zrobić line z kulą na końcu która będzie mogła się rozciągać na długość załóżmy 128 pixeli na końcu będzie kula która przy kolizji z jakimś obiektem przyczepi się do niego i postać będzie mogła wisieć wydłużać line tylko na 128 pixeli i skracać oraz rozbujać się na niej chce żeby sterowało się nią za pomocą strzałek jeśli przytrzymamy daną strzalke i naciśniemy alt to leci w jej kierunku oprócz w lewo i w prawo to będzie zależeć od tego w którym kierunku jest postać obrócona. Będzie to wyglądać w ten sposób:

kulaj.png

w dól nie będzie lecieć :P strzałeczki oznaczają jakie musisz nacisnąć żeby w daną stronę poleciała kula jeśli kula przeleci 128 pixeli wraca nie tworząc już liny za sobą jeśli się kula walnie w ścianę to się od niej odbije i też wróci nie tworząc liny za sobą.

w tym przypadku najlepszy był by przykład jednak możecie napisać jak to zrobić żeby wracała i leciała po skosach itd.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój schemat jest niedokładny i nikt do końca nie ma pewności, co on przedstawia :) . Jeżeli chcesz, by ktoś ci pomógł, musisz sprawić aby przeciętny użytkownik zrozumiał o co ci chodzi. Błędna interpunkcja kompletnie zmienia sens twojej wypowiedzi :) .

 

Najlepiej narysuj prostą animację, a w którymkolwiek rogu wyświetlaj przyciskane aktualnie klawisze :) . Na miejscu byłoby zachowanie odpowiednich proporcji, niekoniecznie idealnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi co w tym jest niezrozumiałego? naciskasz klawisz/klawisze które masz tam narysowane i lina z kulą leci w te stronę która jest na obrazku pokazana może ty nie zrozumiałeś ja się uzbroję w cierpliwość i zaczekam na odpowiedz z KODEM a jeśli ci ten obrazek oraz moja interpunkcja nie pasują to omijaj moje tematy z daleka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...