Skocz do zawartości

Nowy komp za 1k zł?


pablo1517

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do osób które się na bieżąco orientują w temacie komputerków klasy PC.

 

Mój kolega ma 1000zł które chce zainwestować w swojego gruchota, myśli nad wymianą wszystkiego co w środku tak, by było to w granicy tego tysiąca. Mi wydaje się, że skoro chce wymieniać także płytę główną i resztę, to lepiej pomyśleć o całym kompie za 1000 tylko nie jestem w stanie mu nic polecić bo dawno się tym nie interesuje. On ogólnie chce podrasować sprzęt bo nawet WoW mu marnie chodzi a chciałby sobie pograć w gierki tej daty łącznie z samym wowem.

 

Na razie go nie ma na gg, ale potem ew. napisze co ma kolega w środku aktualnie.

 

Myślałem nad wybraniem czegoś stąd http://www.allegro.pl/486_komputery_klasy_pc.html ale nie wiem czy to nie jest taki supermarket typu MM, że dostanie sprzęt trzeciej klasy który pochodzi rok xD.

 

Z góry thx za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Dość dobre komputery, ale ich akurat nie polecam. Radziłbym koledze iść do jakiegoś sklepu komputerowego i na start powiedzieć: DOBRY KOMPUTER DO 1000ZŁ. Powinni dać mu listę z częściami. Potem niech wejdzie np. na skapiec.pl i posprawdza, czy opłaca się u nich kupować. W Softonie(Konińskim) da się targować ceny, więc być może też w jakimś sklepie co wy macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem pewien, zasilacz pierdzielnie po przy pierwszej lepszej grze. Płyta główna do dupy, dysk dobry. Karta graficzna - PORAŻKA, to jest gorsze od GF 8500. A procek pierwsza klasa, idzie podkręcić do 3.5 na boxowym chłodzeniu ;P, sam go mam.

 

Za 1000 zł trudno będzie złożyć dobry zestaw - 250 zł procek, 150 zł zasilacz, płyta 250 zł, dysk 250 zł, ram ileś tam. Widzisz, mówie tu o sprzęcie typu Dual Core E5200 2,5 Ghz, musisz zainwestować w AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona 2200+XP i też ma 6 lat, ładnie sie sprawuje.

 

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego ten Radian do ktorego podal link ranmus ma 2 karty graf. xD?

 

Tam nizej jest GeForce jakis a w opisie plyty glownej:

GIGABYTE M61PME-S2P s.AM2 BOX

świetny chipset nForce 430

2 banki pamięci DDR-2 800MHz/1066MHz

2x SATA ; 1x ATA

Zintegrowana karta graficzna nVidia GeForce 6100

(do 256MB) + 1x wolny slot PCI-E x16 na kartę graficzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
9500GT jest do dupy
-_-, a co ty chciales za 1k? gtx 280? W cenie tysiaca zlotych powinien polowac na 9500GT wlasnie, bo zejsc ponizej nie ma sensu, gdyz 8500GT czy 9400GT sa dwukrotnie slabsze. Na lowa w nowe gry spokojnie pogra, a WoW bedzie mu smigal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo wow mi smiga na podstawowej karcie graficznej intela 256 + 512 ramu wiec niewiem po co te porownania :) , na kazdej pierwszej lepszej karcie powyzej 100 zl powinien wow ladnie smigac... ba...na kazdej powyzej 256 .

 

Ta karta co podal Ranmus wydaje sie dosyc dobra :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Pablo. Dwie karty graficzne sa dlatego, bo w tej plycie co dali jest integra. Przeciez jej nie wydlubia srubokretem stamtad. Po prostu bedzie mial do wyboru, albo ta albo tamta. Co do hdd, to przeciez zaznaczylem, ze w pierwszej opcji nie ma napedow, a na gg mowiles ze hdd niekoniecznie chce wymienic. W takim razie niech doplaci i kupi drugi zestaw.

 

@Ziutt:

Nie ma sensu przy takim budzecie, bo nie dosc ze koszty transportu w ogolnym rozrachunku sprawia ze bedzie nieznacznie taniej, to jeszcze klopoty z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-_-, a co ty chciales za 1k? gtx 280? W cenie tysiaca zlotych powinien polowac na 9500GT wlasnie, bo zejsc ponizej nie ma sensu, gdyz 8500GT czy 9400GT sa dwukrotnie slabsze. Na lowa w nowe gry spokojnie pogra, a WoW bedzie mu smigal.

Ja stwierdziłem że jest po prostu do dupy, a nie że w tym przedziale cenowym się nie nadaje >:DDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Ziutt:

1) Niby skąd ma zamówić? Z USA żeby mu dowalili vat i cło do ceny detalicznej tylko dla Amerykanina? Z Unii Europejskiej gdzie koszt dostawy będzie minimum paredziesiąt Euro? A Vat i tak będzie musiał od razu zapłacić, a conajwyżej potem starać się o zwrot.

2) Przy aktualnym kursie dolara i euro sprowadzanie części komputerowych nie jest już tak opłacalne jak kiedyś, bo Polska po wejściu do UE cenowo dąży do krajów zachodnich.

3) Co do dużej zniżki od jednego dostawcy, to mało w tym prawdy, bo on będzie się starał wcisnąć sprzęt po cenach zbliżonych do detalicznych właśnie. Myślisz, że te składaki to nabijanie ludzi w butelke? Otóż nie, ponieważ te tanie zestawy są składane przez sklepy z częściu kupionych po cenach hurtowych, a dopiero następnie ustalana jest cena detaliczna - gdzie marża jest malutka żeby móc konkurować z innymi, gdzie sprzęt sprzedaje się tanio ale w większych ilościach.

4) Zamawiając sprzęt z zagranicy będzie miał kłopoty z gwarancją i serwisowaniem uszkodzonych części. Dla paru groszy mu się to nie opłaca. Sprawdziłem ceny w paru niemieckich sklepach i ceny części komputerowych po kursie dolara mojego banku są dosłownie takie same (niektóre trochę tańsze, niektóre droższe). Tak samo ostatnio sprawdzałem ceny procesorów serwerowych z oferty newegg.com, mimo że nie wysyłają do Europy i po doliczeniu VAT, Cła oraz kosztów transportu wyszło mi trochę drożej niż bym kupił w Polsce. To nie te czasy kiedy sprowadziłem sobie monitor za 2k z Holandii zeby zaoszczedzic 600zl.

 

Przyklad z proline:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jak "modernizował" kompa to nie kupował wszystkiego nowego użył niektórych części ze starego min. kostki ram, kartę sieciową dysk, napęd i wiele innych wyszło mu o wiele taniej niż by kupował w całości najlepiej się najpierw przyjrzeć temu co się ma(czasem wystarczy procek i dopasowanego do niego płyta oraz karta grafiki) a potem kupować(i trzeba szukać okazji) bo te sklepy co wymieniacie mają duże marże osobiście polecam małe sklepiki lokalne a nie jakieś co muszą haracze płacić matce!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
bo te sklepy co wymieniacie mają duże marże osobiście polecam małe sklepiki lokalne a nie jakieś co muszą haracze płacić matce!!
Ale bzdury - jest dokładnie na odwrót. :) Małe lokalne sklepiki mają większe marże ponieważ sprzedają mniej, a co za tym idzie, muszą sprzedawać po droższych cenach by wypracować sensowny zysk. Oni zarabiają właśnie na takich ludziach, co to nie chcą kupować przez internet, bo się boją, więc są zdolni zapłacić więcej. Cenowo lokalne sklepy nie mają szans z internetowymi, które sprzedają sprzęt w większych ilościach, mogą sobie pozwolić na mniejsze marże, mniejsze koszta magazynowe itd. Poza tym proline jest jednym z najtańszych i najbardziej znanych sklepów internetowych w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...