Skocz do zawartości

Zablokowane Rysowanie trójkąta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie. Jak narysować trójkąt? To znaczy to nie takie "proste" jak to określiłem.

Mamy 2 obiekty:

o_detector

wiazka.gif

 

 

o_panel

panel.gif

 

 

o_detector, to jak widać, wiązka laseru. Sama gra jest w widoku platformowym. o_detector przesuwa się po mapie w pionie. I tutaj jest problem. Chcę stworzyć efekt, że ta wiązka wychodzi z o_panel konkretnie z jego środka. Czyli ma być rysowany trójkąt, którego jeden kąt jest na środku o_panel, a dwa pozostałe na górze i dole o_detector. Wygląda to mniej-więcej tak:

 

obja_nienie.gif

 

 

jak widać trójkąt ma być czerwony i zamalowany w środku. Dodatkowo sam trójkąt ma być wpół przeźroczysty. Byłbym cho**rnie wdzięczny, gdyby ktoś mi pomógł to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tylko teraz jest drugi problem.

 

Stworzyłem zmienną global.move . Jeżeli się nie naciska żadnego przycisku, zmienna ta ma wartość false, a jak naciska któryś z przycisków ruchu zmienia się w true. Kiedy o_detector dotknie gracza sprawdza, czy ta zmienna jest false, czy true. Jak true, leci w stronę gracza bomba. Zmienna działa, ale odkąd wsadziłem tę zmienną gracz się nie rusza. Postawiłem go obok detectora i jak naciskam np. strzałkę w lewo, to chociaż się nie rusza gracz, to zmienia zmienną i obrywa bombą. Poniżej info o_player'a:

 

Ok, usunąłem, bo rozwiązałem problem. Jakimś cudem grawitacja nawalała z nowymi kodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...