Skocz do zawartości

Zablokowane Dzielenie partycji w Ubuntu!


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój kolejny problem to... Dzielenie partycji w Ubuntu... O co mi chodzi dokładnie? Napewno nie o instalację bo to idzie bardzo łądnie i wszystko gra, ale nie widze w "Komputerze" dysku którego stworzyłem podczas instalacji tylko dysk z plikami systemowymi... Jak zrobić abym widział pozostałe dyski? Dla kompletnego wytłumaczenia opisze to dokładniej) Tworzę: (Partycję systemową(ext3 z księgowaniem, pkt. montowania: /) partycję wymiany(swap) partycję 35 Gb i 20 Gb) i jak mam to podzielić pod co i gdzie abym widział te dyski a nie tylko Pliki systemowe ;-/ bo już na kilka typów dzieliłem i nic to nie dało nadal ich nie widzę... Tylko ten przeklęty dysk systemowy ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji trzeba było przypisać te partycje pod konkretne foldery. A jak tego nie zrobiłeś, to możesz próbować szukać tych dysków po folderach typu /media, /mnt czy /mount.

Instalując Linuksa powinieneś wiedzieć, że tu dyski nie są oznaczane literkami i partycje trzeba przypisać pod konkretny folder, ewentualnie montować do /media, /mnt czy /mount.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uporałem się z tym kłopotem... Wystarczyło zamiast nadawać formaty ext2 itp. wystarczyło zaznaczyć "nie używaj tej partycji" poniewarz gdy nadawało się format Linux traktował partycje jako swój dysk... i w związku z tym mam kolejny problem jak sformatować dyks z linuxa czyli podczas korzystania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"związku z tym mam kolejny problem jak sformatować dyks z linuxa czyli podczas korzystania...? "

Polish please!

 

mkfs /dev/hd**

w ** wstaw literkę i numer partycji ;p Jeśli się nie znasz na tym - zainstaluj "Fedora Core"

Zresztą cholera wie co żeś namieszał ...

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...