Skocz do zawartości

Linux (sterowniki)


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam zainstalowanego linuxa, i chciałbym sobie pograć gry 3D, ale nie umiem zainstalować sterowników. Linux plików *.exe nie obsługuje, a jak ściągne z NVIDIA pod linux, to nie wiem jak zainstalować, bardzo proszę o pomoc, bo nie wytrzymam bez gier 3D :lol2: . Moja karta graficzna to NVIDIA GeForce 4 MX.

 

EDIT:

Mam Aurox Linux 11.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Enjoy your linux. :)

 

Pomijając już kwestie odpalania gier windowsowych pod linuksem, to pierwsze co powinieneś zrobić jest zmiana dystrybucji, ponieważ nie wiem czy wiesz, ale Aurox jest nierozwijaną dystrybucją już od paru lat - czytaj martwą. Zmień na ubuntu i po kłopocie, bo w specjalnym panelu będziesz mógł jednym czy dwoma kliknięciam zainstalować sterowniki NVIDII niczego osobiście nie ściągając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enjoy your linux. :)

 

Pomijając już kwestie odpalania gier windowsowych pod linuksem, to pierwsze co powinieneś zrobić jest zmiana dystrybucji, ponieważ nie wiem czy wiesz, ale Aurox jest nierozwijaną dystrybucją już od paru lat - czytaj martwą. Zmień na ubuntu i po kłopocie, bo w specjalnym panelu będziesz mógł jednym czy dwoma kliknięciam zainstalować sterowniki NVIDII niczego osobiście nie ściągając.

 

No ale niestety muszę mieć Aurox Lunux 11.0 bym zainstalował ubuntu tylko go nie mam. Ale mam pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam mam płytki z Aurox'em 11, i to bardzo dobra dystrybucja (tylko starożytna)

Ale, żebyś nie wypalał płyt polecam!

http://unetbootin.sourceforge.net/

 

To coś a'la Goodbye-Windows ;p Tylko też dla Linuxa i zawiera paredziesiąt dystrybucji, popróbuj, możesz np. LiveCD odpalić i zobaczyć, przetestuj Fedora Core, Debian, Ubuntu i wybierz lepszą ;p

 

Fervi

 

@Edit

Ew. zobacz Kudzu, może coś wykryje ;p

Ale Auroxa nie zalecam, cholerne problemy z Repozytoriami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...