Skocz do zawartości

Gierki Paragraficzne


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Czy ktoś słyszał kiedykolwiek o Grach Paragraficznych? A kolejna rzecz to taka że sam chciałbym się zabrać za tworzenie takich gier. Znam dwa programy, no ale... I tu jest to ALE ;-/ Ale te programy nie są zbyt rozwinięte... Chciałbym, aby dało się je wsadzić do formatu .EXE Jakby ktoś się zainteresował to oto nazwy tych dwóch programów:

 

- Text Game Maker (Można stworzyć format .EXE)

- Text Maker (Jeżeli dobrze pamiętam. Nie można stworzyć formatu .EXE)

 

Text Game Maker jest fajny, ale ma mało dróg wyjściowych i dosyć jest prymitywny swoimi opcjami... Jeżeli nikt nie znajdzie to może ktoś mi odpowie czy mógłbym taki bajer w Game Maker tworzyć bo wtedy fajnie by było dorzucić animki xD Czyli: 1.Poszukuję innego programu niż te wyżej wymienione do tworzenia gier. 2. Jak ewentualnie można takie coś stworzyć w Game Makerze.

 

Jeżeli ktoś wie jak to drugie to niech pisze na GG: 1688111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crack, ale tu chodzi o specyficzny rodzaj gier, które robi się w specyficznym środowisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzies plytke Gamera, z 1999 roku czy cus, tam mam takie programik robiony w Delphi. : D

Edytor Tekstówek. Mam go na dysku. Wspomnienia z nim cudne, ale gdy człowiek posiada jakąkolwiek wiedzę, okazuje się, że programik jest strasznie ograniczony ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! dobre.

A co takiego w tym śmiesznego? Pierwotnie paragrafówki były/ są (nie wiem) robione w formie książeczek z których wszystko co potrzebne można wyczytać. Reszta typu statystyk postaci i ekwipunku pisało się na osobnej kartce a walki obliczało za pomocą kostek do gry. Tak przynajmniej było z wyczesaną tego typu grą "Dreszcz"

 

Więc mam pytanie crack - grałeś w choć jedną taką grę? Jak nie to proszę zamilcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż dzisiejsze gry mają oszałamiającą grafikę i potrzebują super mocnego sprzętu ja i tak wolę gry Paragraficzne... Po prostu podobają mi się i już. A wspominając o "Dreszcz" Było to prawdziwe cudo! I stąd przyszedł mi pomysł że sam chciałbym stworzyć taką gierkę... To jak co muszę wiedzieć lub jakie programy potrzebuję... I czy w ogóle można to tworzyć w Game Makerze i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co w Game Makerze. Zrobisz dwa razy tyle roboty, a gra mimo, że będzie tekstowa, to będzie wymagać DirectX 8. Marzenie. Zrób na plikach BAT i tyle. Przykład jednego pliku takiej gry napisany w BAT (pisałem z pamięci więc mogą być błędy, dawno nic w BAT nie pisałem):

@echo off
CLS
ECHO Trafiłeś właśnie na bandę wściekłych GMCLANowiczów. Co robisz?
ECHO.
ECHO A. Uciekam
ECHO.
ECHO B. Atakuję
ECHO.
ECHO C. Próbuję ich uspokoić
ECHO.
ECHO D. Mdleję
ECHO.
CHOICE /C:ABCD Wybieraj
IF ERRORLEVEL 4 GOTO mdleje
IF ERRORLEVEL 3 GOTO uspokoic
IF ERRORLEVEL 2 GOTO atak
IF ERRORLEVEL 1 GOTO ucieczka
GOTO koniec
:ucieczka
CLS
ECHO Uciekłeś i trafiłeś na stado wilków które Cię zjadło. Koniec gry.
GOTO koniec
:atak
CLS
atak_na_gmclan.bat
GOTO koniec
:uspokoic
CLS
ECHO Dostajesz bana za zabawę w moderatora.
GOTO koniec
:mdleje
CLS
zemdlenie.bat
:koniec

Wystarczy tylko znać komendy DOSa. ECHO wyświetla napis, ECHO. to pusta linia, CHOICE pobiera znak z klawiatury co służy w robieniu menu, IF ERRORLEVEL sprawdza kod błędu wyrzucony przez poprzedni program, GOTO NAZWA przechodzi do konkretnej sekcji pliku BAT poprzedzonej przez :nazwa, CLS czyści ekran. To chyba tyle. Można też w językach programowania, też będzie bardzo łatwo i będziesz mógł wszystko w jeden plik dać (w BAT też można ale się zaplączesz z sekcjami, lepiej oddzielne pliki w tym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi jakiś ogólny kurs strzelić, jeżeli istnieje... A drugie pytanie to gdyby co czy można wstawić animacje .gif do game makera po prostu po to aby była odtwarzana w roomie. Jeżeli nie to mam jeszcze inny pomysł ale tak by było łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post x2 jestem tego świadomy ale nie chciałem tworzyć kolejnego tematu tylko od razu zadać konkretne pytanie... Powiem tak bedę uczył się Turbo Pascala i teraz pobieram kompilator

I teraz zadam pytanie pod jaką Architekture:

 

- ARM

- AMD64

- i386

 

AMD Athlon 64 to mój procesor xD ale którą architekture...

 

Ewentualnie jaki plik zassać?

 

- fpc-2.2.4.arm-wince.exe

- fpc-2.2.4.x86_64-win64.exe

- fpc-2.2.4.i386-win32.exe

 

Jeżeli komuś to pomorze to program ten to: Free Pascal Compiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i386 to architektura procesorów w PCtach. Co do kursów pisania BAT, to za bardzo nie znam takowych bo to wystarczyło zawsze znać komendy DOSa. A tych jest trochę i łatwo znaleźć ich spis na necie. Poszukaj czegoś na Google, bo nie mam za bardzo co polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym się czepiać ale to chyba gry Paragrafowe od "paragraf" czyli taki bloczek tekstu do którego się skacze, a nie paraGRAFICZNE, bo grafiki tam zazwyczaj nie ma.

 

A tworzenie paragrafówki w GMie wg mnie mija się z celem. Opanowanie praktycznie dowolnego języka programowania w stopniu pozwalającym tworzyć takie cuś to kwestia godzinki dwóch, a program będzie dużo wydajniejszy i skromniejszy gabarytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paraGRAFICZNE, bo grafiki tam zazwyczaj nie ma.
Dlatego są PARAgraficzne, czyli poza grafiką :P Szok btw, że ktoś to dopiero po dwóch dniach zauważył, ale obstawiam, że inni są po prostu dobrze wychowani XD

 

//dół: o właśnie, zastanawiałem się, jak to spieprzę :D

//dół2: shit, teraz warna dostanę >.>

 

Zgadza się. =)

Maximal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są PARAgraficzne, czyli ponad grafiką :P Szok btw, że ktoś to dopiero po dwóch dniach zauważył, ale obstawiam, że inni są po prostu dobrze wychowani XD

 

Widziałem od samego początku, ale nie chciało mi się zwracać uwagi. Poza tym "ponad", to by były metagraficzne. Para- znaczy około- lub poza-.

 

Dzisiejszą lekcję greckich prefiksów czas zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...