Skocz do zawartości

Przenoszenie obiektów


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić przesuwanie obiektów (beczek, skrzyń) w moim rpg. Zrobiłem coś z przeciąganiem ale jest problem z id, a zresztą ludzik się blokuje jak postawimy skrzynkę na nim.

 

Dlatego trzeba mi jakiś ciekawy pomysł jak to wykonać inaczej. Powinno brać pod uwagę siatkę 32x32 i omijać obiekty solid oraz w jakiś prosty sposób działać.

 

Ktoś potrafi coś takiego zrobić? Np przytrzymujemy prawy klawisz myszki i chwytamy i możemy przesunąć to w promieniu 128 pixeli od bohatera w siatce 32x32. Puszczamy to obiekt się tam pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego O.o ?

Ja tu żadnej filozofii nie widzę... :|

1. CLIENT: Jeśli gracz przesunął itemek nie dalej niż 128px od jego pierwotnej pozycji i sam jest w dystansie <=~46px, to wysyła pozycję, z której chcesz przesunąć item na pozycję, do której chcesz przesunąć item

2. SERWER: Serw sprawdza, czy na tym miejscu jest itemek, czy tam niema solida, czy gracz jest wystarczająco blisko, czy nie rzuca go za daleko, ogólnie to, co w kliencie.

Jeśli tak, to wysyła do clienta info o tym, że itemek o tym id się przesunął na daną pozycję.

3. CLIENT go przesuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego O.o ?

Ja tu żadnej filozofii nie widzę... :|

1. CLIENT: Jeśli gracz przesunął itemek nie dalej niż 128px od jego pierwotnej pozycji i sam jest w dystansie <=~46px, to wysyła pozycję, z której chcesz przesunąć item na pozycję, do której chcesz przesunąć item

2. SERWER: Serw sprawdza, czy na tym miejscu jest itemek, czy tam niema solida, czy gracz jest wystarczająco blisko, czy nie rzuca go za daleko, ogólnie to, co w kliencie.

Jeśli tak, to wysyła do clienta info o tym, że itemek o tym id się przesunął na daną pozycję.

3. CLIENT go przesuwa.

 

Dawidds czy tys czasem rpg z mmo nie pomylil?

 

Chciałbym zrobić przesuwanie obiektów (beczek, skrzyń) w moim rpg

 

jak mozesz weź pokaz (narysuj) jak to ma wygladac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w Tibię? Coś takiego jak tam. Żeby nie rzucać obiektami nie wiadomo gdzie.

 

Dajesz kursorem na obiekt. Przytrzymujesz prawym i możesz nim poruszać (obiektem). Jeśli znajduje się on w pobliżu gracza to ustawia mu solid i już nie trzyma po puszczeniu klawisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...