Skocz do zawartości

Problemy z piłeczką...


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy... dopiero uczę się GM i mam takie 2 probelmy.

1) Mam zarejestrowanego GM (nie pytajcie bo to długa historia) I chce zrobić aby po uderzeniu piłka zrobiła Elipse taką kolorową (bodajże to się w zakładce draw ustawia)Ale nie w określonej pozycji... tyko tam gdzie piłka się odbiła

2) Jak zrobić normalny ruch piłki (32 kierunki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... może ja źle sprecyzowałem swoją wypowiedź, ale po wpisaniu tego kodu (Mam nadzieje, że się nie pomyliłem z eventami.) Daje tak-

Step ->I tu podaje ten kod

ale nie widzę różnicy w ruchu... tylko tak jakby piłka kręciła się w 32 kierunki ?

 

Co do 1 to się pomyliłem nie chodzi o Elipsę tylko, w zakładce Draw jest takie coś jak Dodaj Efekt, i tam wybieram efekt i chcę zrobić tak żeby on po zderzeniu się piłeczki z kafelkiem pojawił się w tym miejscu, a nie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jak chcesz mieć ruch w 32 kierunkach to tylko do direction dodajesz albo odejumjesz 360/32 cyż nie? Po zmianie directiona możesz jeszcze raz sprawdzić czy jest w którymś z 32 kireunków (przerabiasz ten kod co podałem tylko):

direction=round(direction/(360/32))*(360/32);

Myślałem że sam sobie poradzisz =]

 

EDITp

To stwóż nowy obiekt i w Create daj:

effect_create_above(typ,x,y,wielkość,kolor);
instance_destroy();

Potem przy kolizji twóż ten obiekt w określonej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 problem rozwiązany... ale chyba twojej drugiej odpowiedzi nie za bardzo rozumiem.

http://img514.imageshack.us/my.php?image=skrin7iz.png

Tu skrin

 

Mam coś takiego i teraz chcę, aby ten efekt zawsze był tam gdzie piłka się odbije. Bo ten kod co mi podałeś nic nie wnosi, owszem powpisywałem tam te rzeczy w nawiasie, przy sprawdzaniu kodu nie ma błędu, ale po włączonie gry wyskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...