Skocz do zawartości

Zablokowane Pojawianie się playera


Hobik

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem morzliwość wchodzenia do domu zrobiłem to tak: gdy playyer zetknie się z domem to z roomu miasto przejdze do roomu dom. Ale gdy chcę wyjść z domu (zrobiłem to w ten sam sposub) to player pojawia się w miejscu startu gry a nie przed domem albo jego drzwiami. teraz chcę jakoś zrobić najlepiej na klockach albo kod też morze być. Jak player zetknie się z drzwiami w domu to pojawi się przed domem czyli w roomie miasto. mam nadzieje że zrozumieliście czekam na odp.

A i jeszcze drugie pytanie kiedyś na forum był podany kod na to że jak samochud uderzy w dom to się od niego odbije (to pomaga w tym błędzie "dźwięk uderzenia"....) ale szukałem tego kodu ale niemogę znaleśc a więc proszę o ponowne jego podanie. Za odp z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Myślisz że podam Ci gotowca? Napisałem jak powinien wyglądać kod i jak jego działanie powinno mniej więcej wyglądać.

 

I może jeszcze "dziękuję" by się pojawiło? Bo widze że niektóży myślą że wszyscy inni muszą im pomagać.

 

EDIT

Jak nie znasz podstaw to się nie dziw że nie rozumiesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ,żeby zasotosować Room Persistent poprostu ta opcja zapisuje room. Dokładniej w tym temacie: LINK

 

Jeżeli chodzi na odbijanie to są przykłady jazdy autem. Ale myślę ,że wystaczyłoby

x=xprevious
y=yprevious

Lecz samochód by się odbił bardzo malutko prawie wogóle by stanał w miejscu chyba :) Więc można np.: dodać trochę do tego. Rozwiązań jest wiele może wystarczy poprostu x+5 albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego dokładniejszy opis? Dajesz to:

global.xx=x;
global.yy=y;

Tam gdzie jest kod wjeścia do pokoju (tylko przed nim żeby zdążył zapisać pozycje) a ten drugi:

x=global.xx;
y=global.yy;

Najlepiej dać w Create bohatera. Już na początku tak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...