Skocz do zawartości

Tuner


Lollus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sobie kupić Tuner TV do Laptopa i mam prośbę, żebyście mi jakiś polecili(im tańszy tym lepiej).

Najlepiej pod USB, z wbudowaną Anteną, lub taką (jak w starych TV) dodatkową, że można ustawić, może mieć opcje nagrywania filmów. Chodzi mi o to, żebym sobie mógł oglądać TV nawet bez neta i z dowolnego miejsca a nie, że tylko w domu i że z antenką na dachu. I jeszcze moje dodatkowe pytanie. Ile dostanę kanałów? Siedem wspaniałych, czy więcej? Trzeba osobno kupić antenę?

 

Proszę o pomoc, bo akurat w Tunerach jestem zielony. A te co znalazłem, to tylko pozwalają oglądać TV na Kompie z jednego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze moje dodatkowe pytanie. Ile dostanę kanałów? Siedem wspaniałych, czy więcej? Trzeba osobno kupić antenę?

To zależy od tego jak będziesz odbierać. Jak naziemnie w Polsce, to dostaniesz TVP1, TVP2, Polsat, TVN, oraz bodajże TVP Info i Puls. A jak kablówkę podłączysz, to to co z kablówki dostaniesz.

Chodzi mi o to, żebym sobie mógł oglądać TV nawet bez neta i z dowolnego miejsca a nie, że tylko w domu i że z antenką na dachu.

Tak czy siak, jak masz antenę zewnętrzną, to ją podpinasz do karty telewizyjnej tak samo jak kablówkę, więc to różnicy nie robi. A antenę zewnętrzną się kupuje wedle potrzeb. Zależnie od potrzeb, są różne modele i różne ceny. Akurat do czegoś takiego jak ty chcesz, to najlepsza byłaby antena pokojowa, coś w stylu Dipol A5250, który kosztuje bodajże z 65zł, aczkolwiek nie licz na to, że będzie Ci dobrze odbierać sygnał byle gdzie jesteś, bo to się nadaje tylko do terenów blisko nadajnika, najlepiej w mieście. Jeszcze są anteny siatkówkowe i kierunkowe, ze wzmacniaczami, one są tańsze, ale zarazem większe i nieprzenośne. A jak nastawiasz się na przyszłość i nowy standard telewizji naziemnej jaki ma za jakiś czas wkroczyć do nas czyli DVB-T, to wtedy kup sobie antenę pokroju Dipol A6030, ale nie polecałbym tego na razie, bo próbne nadajniki telewizji w tym formacie są tylko w 7 miastach.

Jeżeli chodzi o notebooka, to najlepszym wyborem są tunery w formie kart roszerzeń (PC Card lub Express Card - nie wiem co masz w swoim lapku). Są mniej narażone na uszkodzenia niż tunery przenośne podpinane do USB. Co do modeli, to szczerze mówiąc, nie znam się na tym aż tak bardzo. Najważniejsze, żeby odbierał TV. Możliwość nagrywania masz raczej zawsze - to jest kwestia oprogramowania nie karty telewizyjnej (w sklepach i tak piszą o możliwości nagrywania przy sporej większości kart, ale z tego co ja wiem, to jest zależne od oprogramowania). Słyszałem, że najlepszym programem jest ChrisTV, jednak tutaj nie mam pewności żadnej. A co do wyboru modelu, to musisz wybrać taki, jaki będzie ci najbardziej odpowiadał, czyli, jeżeli nie potrzebujesz tunera radia, to kup bez opcji FM, tańszy powinien być. Jak nie potrzebujesz wejścia AV (np. do podłączenia magnetowidu), to też bez nich kup i od razu cena idzie w dół. Zresztą, przy wyborze modelu musisz też patrzeć na to, jaki standard TV obsługuje. Jeżeli chcesz odbierać naziemnie analogową telewizję, to zapomnij o DVB-T i DVB-S. Patrz raczej na to, żeby obsługiwał standard PAL B/G (często skracane do PAL). SECAM to tylko do starych magnetowidów oraz Francja i byłe kraje ZSRR, a NTSC w Polsce nie znajdziesz raczej. DVB-T to co prawda przyszłość, są plany wprowadzenia tego w Polsce i jak wcześniej wspomniałem są testowe nadajniki, ale nie opłaca się kupować, bo zanim to wprowadzą, to pojawią się lepsze tunery do DVB-T w niższej cenie. Koło 120zł widziałem już w sklepach tunery do laptopów firmy Avermedia, wiec raczej znajdziesz coś do 150zł takiego jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...