Skocz do zawartości

Programy 3D


Mateki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie chcesz być piratem, to Blender :P

 

Sam robiłem w Blenderze niejedną animację, i nie żałuję. Wykonanie postaci do gry (tzn. stoi w miejscu, tylko nogi, ręce się ruszają) to dosłownie tylko namalowanie postaci, podłączyć kości i już se ruszasz kośćmi niczym lalką tworząc piękną animację.

 

Nawet masz TUTAJ filmik, stworzony, przy pomocy.... tak, Bledera.

Niestety (i oczywiście ;)) nie mój :P

 

A postacie do gierki nawet nie muszą być twoje, jest wiele postaci na internecie do 3DS Max'a, a Blender (skrypt do niego) bez problemu je załaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, czy chcesz mieć płatny, czy mieć darmowy. Jak darmowy, to możesz zacząć w Anim8or, on ma wszystkie podstawy tworzenia animacji 3D, a potem przesiadka na Blender. A jak płatne, to cóż. Ciężki wybór. Wymienię Ci kilka dobrych programów i z czego są znane:

- Maya - z jego pomocą powstały: Shrek, Matrix, Władca Pierścieni, Park Jurajski i bodajże Włatcy Móch

- SOFTIMAGE|XSI - z jego pomocą powstały: 300, Happy Feet, Star Wars, Sin City oraz grafika do gry Half-Life 2 oraz do wielu innych gier

- 3D Studio Max - o animacjach stworzonych z jego pomocą raczej nie słyszałem, z wyjątkiem Katedry, raczej do gier jest używany

- Cinema 4D - o tym to kompletnie nic nie słyszałem, żeby był w czymś poważniejszym używany, ale ma spore możliwości no i jest prosty w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel robił w Cinema4d fajne rzeczy, ale później stwierdził że to za głupi program i przesiadł się na blendera xD.

 

Topic: Koleś radze Ci, zacznij od MilkShape3d. Później przenieś się na blendera. Ja tak zrobiłem i później zrozumiałem potęgę Blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...