Skocz do zawartości

Zablokowane Problem z Damn Small Linux


TuxMan

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Otóż pobrałem sobie Damn Small Linux i zainstalowałem go na pendrivie. A jak kiedy chcę się połączyć z internetem, to mam problem. Otóż mam kartę Wi-Fi (bezprzewodowa) MSI Wireless 11g PCI Card PC54G2. Jak ją skonfiguruję, to... nie chce łączyć z internetem <_< (przeglądarki zgłaszają błąd) (W QEMU na Winshicie na domyślnych ustawieniach internet normalnie śmiga). Jak ją odpowiednio skonfigurować, żeby móc połączyć się z netem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na jakieś forum o Linuksach, tam mają mnóstwo takich problemów i mnóstwo odpowiedzi na to. Poza tym, spróbuj wgrać sterowniki przeznaczone dla Windows przez program ndiswrapper.

 

Spróbuję na QEMU, ponieważ ktoś gra na moim OTSie i nie mogę wyłączyć Winshita <_<

 

EDIT: Zaraz przetestuję na prawdziwym kompie, niech tylko gracze się wylogują z OTSa ;)

 

EDIT: Zawsze, gdy wczytuję sterownik (z pendrive'a - przegrany z CD) to zawsze pisze "Connection failed". Co jest nie tak?? :o. Zapomniałem powiedzieć. Moja karta sieciowa bazuje na chipsecie Realteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej dystrybucji, ale zobacz czy masz pakiet kudzu i poszczuj go nim, jeśli znajdzie ten sprzęcior to będzie good ;]

 

Pozatym Qemu i inne emulki nie używają tych sterowników jakie masz tylko głównie emulują takie, które rozpozna każdy system, np. Qemu emuluje taką kartę graficzną, że nawet Win95 rozpoznawał ją ;]

 

Nie wiem jak to z PC, ale w laptopie do karty Wi-Fi potrzeba Pciamci, a PC nie mają go, ale jeśli masz laptopa to może nie masz Pciamci w tamtym kernelu wbudowanej

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry linux nie jest zły, czyli napewno DSL to kiła. Ja wyznaję zasadę, że im distro lepsze, tym dłuższa jego konfiguracja - czyli np. Slackware albo Gentoo. Człowiek ustawia wszystko po kilka dni, ale potem przynajmniej wszystko działa jak należy lol.gif Dobrze, że na windowsie nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej dystrybucji, ale zobacz czy masz pakiet kudzu i poszczuj go nim, jeśli znajdzie ten sprzęcior to będzie good ;]

 

Pozatym Qemu i inne emulki nie używają tych sterowników jakie masz tylko głównie emulują takie, które rozpozna każdy system, np. Qemu emuluje taką kartę graficzną, że nawet Win95 rozpoznawał ją ;]

 

Nie wiem jak to z PC, ale w laptopie do karty Wi-Fi potrzeba Pciamci, a PC nie mają go, ale jeśli masz laptopa to może nie masz Pciamci w tamtym kernelu wbudowanej

 

Fervi

 

Kudzu to na pewno na KDE, a DSL ma JWM i Fluxboxa :/. Co do laptopów, to ja go nie mam, tylko PC :/

 

Podsumowując: linuks to syf.

 

A czego używają w większości serwerów??? Chyba Linuksa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty serwer masz :/ ? Nie mów, że dla OTSa postawiłeś sobie Linuksa... W ogóle, ten program do stawiania serwerów Tibii jest dedykowany dla Windowsa czy Linuksa? Bo jak dla Windowsa, to zrobiłeś największą durnotę jaką można było zrobić, czyli instalacja Linuksa, aby stawiać na nim ten serwer :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty serwer masz :/ ? Nie mów, że dla OTSa postawiłeś sobie Linuksa... W ogóle, ten program do stawiania serwerów Tibii jest dedykowany dla Windowsa czy Linuksa? Bo jak dla Windowsa, to zrobiłeś największą durnotę jaką można było zrobić, czyli instalacja Linuksa, aby stawiać na nim ten serwer :P .

 

Nie, OTS i Hamachi mam na Winshicie, bo chyba na Linuxa nie ma coś w stylu Hamachi :/. (jakby co, to OTS dałbym na Ubuntu :P)

 

Ale wyjaśnijmy sprawę problemu, który opisałem w 1. poście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...