Skocz do zawartości

Wentylator i pytania


fervi (Skovv)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Ostatnio mój wentylator "trzeszczy". Mój ojciec mówi, że niedługo padnie. Ogólnie popracuje chwilkę np. 15 minut a potem przez 10 minut trzeszczy, a potem znowu ....

Chciałbym znać odpowiedzi na takie pytania jak:

- Czy jest program (miałem SensorView czy jakoś tak), który pokazuje temperature procesora. Bo w tym SensorView on pisał, że "nie ma sensorów"

- Czy jest jakiś program, który umożliwia ustawienie prędkości obracania się wentylatora?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ostatnio mój wentylator "trzeszczy". Mój ojciec mówi, że niedługo padnie. Ogólnie popracuje chwilkę np. 15 minut a potem przez 10 minut trzeszczy, a potem znowu ....

Chciałbym znać odpowiedzi na takie pytania jak:

- Czy jest program (miałem SensorView czy jakoś tak), który pokazuje temperature procesora. Bo w tym SensorView on pisał, że "nie ma sensorów"

- Czy jest jakiś program, który umożliwia ustawienie prędkości obracania się wentylatora?

 

Fervi

Odpowiedź na wszystkie pytania: SpeedFan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temperature (Temp1) 49*C; to dobrze czy źle? Teorytycznie źle, tylko nie wiem czy mój laptop wytrzyma długo taką temperaturę ... zmniejszyłem prędkość procków o 50%

 

Pisze dodatkowo, że temperatura ACPI wynosi 48.5*C ...

 

Fervi

 

A jak mu zbić temperature procka? Masz moje gg: 7826448

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. u mnie też trzeszczał... przez tydzień działającym sposobem na brzęczenie tego wentylatora było uderzenie z otwartej ręki w lewą blachę... potem postanowiłem rozkręcić, i okazało się że była tam masa kurzu... wyczyściłem, złożyłem kompa, i działało normalnie (było cicho)... tylko dodam, że to był komputer stacjonarny, nie laptop... osobiście też mam laptopa i wydaje mi się że 48 stopni to standard... aby sprawdzić wystarczy pograć 1h w jakaś "prockożerczą" grę... i podłożyć rękę pod wentyl... gorące jak cholera, a laptop działa... :P

Jak jest "Naprawdę Gorąco" to włóż pod laptop jakąś blachę lub coś zimnego.. i co szybko się chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak pomyślałem ;d

 

Co do kompa, 40 minut temu osiągnął niby temperature ponad 70*C. Przy bezrobociu, według mnie z procesora powinny przypalone schabowe wyjść ;pp

 

Ogólnie komp działa. Coś się dziwnie stało (może jakieś ustawienie) i od kilku minut wentyl nie hałasuje, narazie jak coś otwarte będzie ;d

 

Może twój laptop się nagrzewa, jednak taki laptop jaki ja mam to 200 złotych kosztuje (no więcej, bo w moim dołożyłem dodatkowe 256 MB Ramu, dodałem myszkę, Huba i działam na monitorku ;d)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...