Skocz do zawartości

Dwa kursory


gorefest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Da się, ale nie w żadnym bardziej mi znanym systemie operacyjnym (jeżeli chodzi o ich natywną obsługę). Settlers 2 to całkiem inna bajka, ponieważ twórcy sami sobie napisali obsługę myszek podpinanych pod porty szeregowe. Napisanie czegoś takiego pod windowsa xp z wykorzystaniem myszek pod usb jest niemożliwe, ponieważ to system odpowiada za wykrywanie i obsługę urządzeń podpinanych w ten sposób (plug & play).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dlaczego Gorefest wchodzi tylko na gmclan.org jak ma jakiś dziwny pomysł, głupi problem bądź cokolwiek innego. Na gg też zawraca wszystkim tyłek, ostatnio pisał do mnie chyba w sprawie Gumisii czy tam smerfów (Chodziło o download) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Tak myślałem trochę nad tym i jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi to:

 

1) Płyta główna z portami szeregowymi

2) Stara myszka pod port szeregowy

3) Piszemy własny program, w którym chcemy mieć 2 kursory. Następnie musimy napisać obsługę myszki z portu szeregowego i myszki dostarczonej przez system operacyjny.

 

Oczywiście 2 kursory w samym systemie operacyjnym są wykluczone, takie rozwiązanie będzie działało tylko w obrębie zrobionego przez nas programu.

 

A propos punktu 2. Można by też znaleźć myszkę pod USB, która do działania koniecznie wymaga sterowników. W tym przypadku musimy sami sobie napisać własny sterownik (taki byśmy mieli dostęp do tego urządzenia oraz by system nie wykrył go jako typowe urządzenie wskazujące), a następnie obsługę we własnym programie. Niestety wszyscy producenci myszek robią teraz je w standardzie plug & play, więc te wyjście w sumie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...