Skocz do zawartości

Spór Ferviego z Muximanem - Licencja GNU GPL


fervi (Skovv)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Muximal przerobił program na Licencji GNU GPL. Ja chciałem zobaczyć ten kod źródłowy programu, lecz on nie chce mi go dać. Nie przekonują go argumenty, że łamie licencję. Może znacie jakieś sposoby, aby uświadomić mu, że jak napisze program i tylko da napis "zrobiony przez firmę" to i tak łamię licencję?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce to nie, jaki problem.

Jeśli gdzieś ten program wydaje to powinien załączyć źródła, nie?

 

Po za tym, jeśli łamie licencję to pozwij go do sądu. Ciekawe czy Cię stać na taki wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kofel

Fajnie, że się ze mną zgadzasz ;p

Mi się nawet podoba GNU GPL ;p Żyć się daje ;p

 

@Tymon

Ty myślisz, że tak nie jest? że każdy robi jak chce? Gdyby tak było to wielkie projekty (np. Wine), by nie istniały, gdyż przyszedłby sobie taki Muximan i by zmienił nazwę i by go nie udostępniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytycy GPL często określają licencję jako "wirusową", ze względu na to, że wszelkie prace bazujące na dziele objętym GPL muszą również być oparte o tę licencję. Tak więc GPL oddziałuje na każdy program, który korzysta z kodu GPL. Krytyka tego przymusu najczęściej jest kierowana ze strony zwolenników mniej restrykcyjnych licencji, jak na przykład licencja BSD.

Chyba to wyjaśnia cały ten spór.

 

Poza tym: http://itlaw.computerworld.pl/index.php/20...prosba-o-pomoc/ <- cały tekst licencji GNU GPL po polsku. Was się tyczy punkt 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...