Skocz do zawartości

Zablokowane Otymalizacja spritów


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcę dodać plik i chcę w gridzie aby było automatycznie center zamiast ręcznego ustawiania to jak to zrobić ?

 

Edit :

I Jak w create obiektu na początku gdy poustawia się sprite_add wszystkich spritów z gry to będzie się puźniej szybciej ładować ? (te sprity już będą dodane ?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Jak w create obiektu na początku gdy poustawia się sprite_add wszystkich spritów z gry to będzie się puźniej szybciej ładować ? (te sprity już będą dodane ?)

Po co maja byc dodane? Do sprite_add musza byc w folderze z exe i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Center w gridzie ? Chodzi ci o centrowanie origina sprite'a ? Jeśli tak to:

GML
global.graphics[0] = sprite_add( 'sprite.gif', 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0); // Zaladuje sprite'a

sprite_set_offset( global.graphics[0], // nowy sprite zapisany w tablicy

sprite_get_width( global.graphics[0] ) div 2, // pobiera szerokosc sprite'a i dzieli na 2

sprite_get_height( global.graphics[0] ) div 2 // pobiera wysokosc sprite'a i dzieli na 2

);

I Jak w create obiektu na początku gdy poustawia się sprite_add wszystkich spritów z gry to będzie się puźniej szybciej ładować ? (te sprity już będą dodane ?) smile.gif

Ładuj tylko te grafiki które są potrzebne w danym momencie, a jak nie są to wywalaj stare sprity, i wtedy szybciej gra będzie ci chodzić tzn, zajmować będzie mniej pamięci :P Jakoś ciężko mi Cię zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko , czy przy wszystkich objektach z dodanymi spritami robić w room_end sprite_delete wszystkich dodanych , bo jak patrze to co plansze zżera coraz więcej pamięci ale przy 4 już zżera tyle co na początku .

{((ancient dusks narazie 150mb Ram , mocno zoptymalizowane))}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko , czy przy wszystkich objektach z dodanymi spritami robić w room_end sprite_delete wszystkich dodanych , bo jak patrze to co plansze zżera coraz więcej pamięci ale przy 4 już zżera tyle co na początku .

{((ancient dusks narazie 150mb Ram , mocno zoptymalizowane))}

 

EDIT : co się stało ? dwa posty :boxed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...