Skocz do zawartości

LionCMS


lion

Rekomendowane odpowiedzi

LionCMS

 

Hmmm... Po co ja to, w ogóle pisze? Obecnie na wakacjach nie mam co robić i własnie z tego powodu zaczełem pisać swojego ogólnodostępnego CMS'a (prawda że shit?). Kiedy licznik procentów powyżej bedzię wskazywał 100% wtedy LionCMS będzie ogólnodostępny i każdy, ale to każdy będzie mógł go pobrać. Ale do tamtej pory mam jeszcze dużo pracy, bo chcem żeby mój system zarzadzania witryna był jedyny w swoim rodzaju (co ja wkręcam xD). To całkowicie nowy system, który charakteryzuje się wielokrotnie większym poziomem optymalizacji. Jakosć kodu jest nieporównywalna z innymi systemami. Wyglad stron generowany jest na podstawie szablonów z niezależnego silnika szablonów.

 

Jeżeli chciałbys w jakis sposób pomoć przy tworzeniu owego CMS'a, bardzo przyda mi się pomocna głowa i zapraszam do tego. To by było na tyle, czekajcie cierpliwie i zagladajcie w ten topic. Znajdziecie tutaj również postępy w jego tworzeniu jak i screeny...

 

Proces tworzenia:

[||||||||||] - 35%

 

Wersje i postępy:

 

v1.0.0

W przygotowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz ;) LionCMS jest oparty o mySQL oraz PHP. Chcę aby mój CMS był wyjątkowy, dlatego zrobiłem w nim edytor theme'ów z poziomu panelu adminia, wszystko pisze się w html'u i wstawia tagi np. tam gdzie ma być blok menu wstawia się :menu_block: albo tam gdzie ma być Doctype wstawia się :doctype:, zaś wszystkie tagi mamy wypisane wraz z ich objaśnieniem również w pnaelu admina. Dostępny jest również help taki jak na tym forum (https://forum.gmclan.org/index.php?act=Help), z tym że otwiera się w okienku i mamy tematy pomocy. Posiada wiele bardzo przydatnych funkcji, których nie można napotkać w innych profesjonalnych CMS'ach. Ciekawostką jest że zrobiłem już około 15 modułów, a proces tworzenia określam jako 35%, podkreślam jednak, że engine jest już praktycznie skończony, zajmuje się teraz jego zabezpieczaniem.

 

Oto podstawowe moduły, reszta jest niespodzianką:

- system artykułów

- system newsów

- system podstron

- system bloków menu

- ankieta

- shoutbox

- archiwum

- newsy

- system edycji/tworzenia theme'ów

- system edycji/tworzenia styli

 

Dzięki pomocy Ranma_man'a, menu w panelu administracyjnym jest w javascripcie, lecz nie wiem czy w obecnej postaci pozostanie bo chciałbym aby je trochę urozmaicić.

 

Chciałbym się Was zapytać czy warto jest pisać własne forum, czy lepiej dostosowac Invision Power Board v2.0.0 do CMS'a? Sam uważam, że te drugie rozwiązanie byłoby lepsze i rozważniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zrobiłem w nim edytor theme'ów z poziomu panelu adminia

Edytor theme był już w phpBB :D .

Chciałbym się Was zapytać czy warto jest pisać własne forum, czy lepiej dostosowac Invision Power Board v2.0.0 do CMS'a?

IPB 2 jest płatne, więc tym tylko zniechęcisz do swojego portalu. Lepiej zintegruj z IPB 1.3 lub jakimś innym skryptem forum (byleby nie phpBB, jest kiczowato zabezpieczone) ale byleby był darmowy. Najlepiej oczywiście napisać własny skrypt, więc jak potrafisz to pisz ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wersję IPB 2.0.0 Trial, ostatnią z triali. Czy ja wiem, nie bardzo się opłaca pisać własny skrypt forum bo skoro phpBB jest kiczowato zabezpieczone to ja musiałbym poświęcić wiele tygodni aby dobrze zabezpieczyć swój skrypt

 

Edytor theme był już w phpBB  :D .

 

Ale brakuje go w innych sławnych CMS'ach, dlatego tak mało osób z nich korzysta, np. jPortal. Mało początkujących z niego korzysta bo ne chcą mieć darmowego wyglądu...

 

BTW. Może jednak będzie lepiej zabrać sie za IBP 1.3 niż za 2.0, bo słyszałem że troszkę starsza wersja jest łatwiejsza w obsłudze i w ogóle...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...