Skocz do zawartości

Zablokowane [Problem] Z platformami


J@ERO

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem przykład ze strony gmclan.org (ruchome platformy) w wykorzystaniu z przykładem ruchu platformowego pojawia się błąd. Otóż w levelu w którym wykorzystam tą platformę jeżdżącą nie mogę sterować hero'em stoi w miejscu i nic, a platforma sobie jeździ jak należy. Wszystkie kody do platformy zrobiłem dobrze w hero dałem kod z ,,Collision Event with Platforma_x'' i kodzik w tym...

Co mam zrobić żeby gracz chodził a platforma jeździła? :( Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaznaczyć w room\viwes "Enable the use of views" i "Visable when rooms starts" a niżej opcje "Object following" wybierz ludzika którym bedziesz sie ruszał :D

Mogę prośić z napisami (joke) Powiedz po polsku co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaznaczyć w room\viwes "Enable the use of views" i "Visable when rooms starts" a niżej opcje "Object following" wybierz ludzika którym bedziesz sie ruszał :D

 

@UP: Przyklej sobie taki duzy karton na monitorze z napisem:

"Zanim napisze posta dokladnie i ze zrozumieniem przeczytam pytanie/problem autora tematu"

 

J@ERO: wrzuc na uploadera swoj projekt, musiales cos sknocic bo wlasnie sciagnolem przyklad ruchomych platform i tam bohater porusza sie stojac na platformach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Przyklej sobie taki duzy karton na monitorze z napisem:

"Zanim napisze posta dokladnie i ze zrozumieniem przeczytam pytanie/problem autora tematu"

 

J@ERO: wrzuc na uploadera swoj projekt, musiales cos sknocic bo wlasnie sciagnolem przyklad ruchomych platform i tam bohater porusza sie stojac na platformach

 

Ok prosze włożyłem:

Tutaj klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP, no comment (ale naprawde nabralem ochoty wypruc komus flaki)

 

Diagnoza:

zapomniales zmienic nazwe obiektu gracza "hero" na "Gracz" w sprawdzaniu kolizji dla platformy.

 

pozatym sprawdzanie czy gracz koliduje z podloga masz juz wpisane w skrypcie poruszania sie wiec nie musisz dodawac eventow kolizji z platformami wystarczy jak beda mialy zaznaczone ze sa "SOLID"

 

a i platforma porusza sie za szybko nie idzie na nia wskoczyc

 

https://gmclan.org/up3255_4_Mario_0_2_Beta_edit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP, no comment (ale naprawde nabralem ochoty wypruc komus flaki)

 

Diagnoza:

zapomniales zmienic nazwe obiektu gracza "hero" na "Gracz" w sprawdzaniu kolizji dla platformy.

 

pozatym sprawdzanie czy gracz koliduje z podloga masz juz wpisane w skrypcie poruszania sie wiec nie musisz dodawac eventow kolizji z platformami wystarczy jak beda mialy zaznaczone ze sa "SOLID"

 

a i platforma porusza sie za szybko nie idzie na nia wskoczyc

 

https://gmclan.org/up3255_4_Mario_0_2_Beta_edit.html

Znowu problem. Próbuje zeskoczyć z platformy a zatrzymuje mnie jakaś niewidzialna ściana.

EDIT: Już skapowalem i naprawilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...