Skocz do zawartości

Anubis

Użytkownicy
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Anubis

Chicken

Chicken (1/13)

0

Reputacja

  1. Will, o co Ci chodzi? A co do problemu Markara... Napisałem takie badziewie, sam fakt, ze to się kompiluje jest sukcesem, ale zagnieżdżanie funkcji jest głupie :) #include <iostream> using namespace std; void BRAMA(bool otworz, int a) { otworz = true; cout << a; } int MENU(int opcja1, int opcja2) { opcja1 = opcja1 + opcja2; cout << opcja1; } int main() { bool otworz; BRAMA(otworz, MENU(1, 2)); return 0; } Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest to: #include <iostream> using namespace std; void BRAMA(bool otworz, int opcja1, int opcja2) { otworz = true; opcja1 = opcja1 + opcja2; cout << opcja1; } int main() { bool otworz; BRAMA(otworz, 1, 2); return 0; } Pozdrawiam
  2. Tzn ja nigdy nie próbowałem takich rozwiązań, ale może znajdę sposób, bo wiem, że jeśli chcesz użyć zmiennych wewnątrz funkcji od razu jak je deklarujesz to wystarczy napisać: void FUNKCJA(int a, int B) { return a + b; } lub void FUNKCJA(int a, int b, int wynik) { wynik = a + b; } Może z funkcjami jest podobna sytuacja. Zaciekawiło mnie to, że aż za chwilę to sprawdzę, trochę pokombinuję. No i zastanów się jeszcze czy instrukcji z funkcji MENU(); nie można po prostu dopisać do funkcji BRAMA();, bez potrzeby zagnieżdżania funkcji?
  3. Mam nadzieję, że wiesz, że jak deklarujesz funkcje musi ona posiadać jakieś instrukcje. Jak zadeklarujesz w ten sposób void FUNKCJA(); to nic z tego nie wyjdzie. Deklarowanie funkcji musi wyglądać tak: void FUNKCJA() { INSTRUKCJE } Cóż, widzę, że wziąłeś się za programowanie gier... Jak już poznasz podstawy ważną rzeczą, za którą się weź jest OOP, czyli programowanie obiektowe... Jeśli chcesz robić gry, polecam nauczyć się SDL'a do 2D, potem OpenGL do 3D. Dobry tutorial do SDL'a napisał Lazy Foo (wpisz w google Lazy Foo SDL). Co do dalszej nauki... Nie zniechęcaj się do c++ :) Wiesz co by było dobre, żebyś przeczytał tutorial Xion'a "Od zera do gier kodera" gdzieś kończąc na wskaźnikach, potem zakupił, bądź ściągnął (tej wersji nie polecam) książkę "Thinking in C++", ja osobiście ją czytam i jest tam doskonale wszystko wytłumaczone, tylko trzeba znać podstawy. Polecam tą książkę ze względu na doskonale wyjaśnioną obiektowość i filozoficzne podejście autora :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...