Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

1. Ostatni tydzień
  2. Nad czym aktualnie pracujesz?

Dlaczego niby nie za wiele warstw? Ktoś też już do mnie kiedyś tu na forum napisał coś podobnego. xd To jest totalnie bezsensowna porada. Warstw używa się tyle ile potrzeba.
  3. Nad czym aktualnie pracujesz?

Wieksze DPI? efekt w skali 1:1 był taki jakbym chciał w sumie, nie wiem czy potrzebuję rysować 2x większe obrazki niz finalny, aczkolwiek dopiero startuję z rysowaniem powazniej, muszę przejrzeć jakieś kursy
  4. Dimension Invader - demo

dobra robota, przypomniały mi sie gry na miniclipie bardzo fajnie się strzela, głównie robotę robi to dobór dźwięków i odpowiednio badassowe animacje. widać, że całość jest przemyślana pod kątem gameplayu co bym poprawił: wygląd poziomów, ale o tym mowa wyżej dłuższa muzyka, bo obecna pętla dość szybko nuży wszechobecna ciemność - rozumiem, o jaki efekt chodziło, ale jednak na dłuższą metę jest to trochę męczące. znacznie zwiększyłbym zasięg światła dawanego przez celownik jeśli następne poziomy będą większe od tych z dema, to przydałaby się minimapka. zwłaszcza, że ze względu na wizualną jałowość leveli czasem ciężko się połapać. ogólnie oceniam na plus, z chęcią sprawdzę pełną wersję
  5. Nad czym aktualnie pracujesz?

Nice. Ale zdecydowanie powinieneś większe DPI dać i pamietać że warstw nigdy nie za wiele
  6. Nad czym aktualnie pracujesz?

Wrzucałem już czy nie? Kupiłem kilka dni temu tablet z LCD - Huion 13 (bez PRO w nazwie), moje pierwsze 20 minut z nim, jeszcze nie ogarniam jak się tego używa:
  7. Glorious: Companions

Ilustracja bajerancka, efekt pojawiania też, ale sam popup za szybki, a tekst powinien zacząć wypisywać się jak już nieco obrazka sie pojawi moim zdaniem. Teraz o jest jakiś express.
  8. Wcześniej
  9. Krabonszcz

Ostatnio trochę inne rzeczy robię. Kredki i mazaki na papierze.
  10. Glorious: Companions

Mamy nowe bajeranckie ilustracje do Interaktywnych Obiektów na mapie świata oraz świeżutkie UI i efekt pojawiania się. W grze wylądują w nadchodzącym Updacie na początku czerwca. Co myślicie?
  11. Mam na myśli doładowywanie tekstur po załadowaniu gry (aka lazy load). Zresztą, gra musiałaby się wtedy jakoś pauzować, albo nie byłoby w grze grafik przez jakiś moment. Dlatego są ładowane wcześniej. Web to nie odczyt z dysku, że to trwa 0,001s. Tamto rozszerzenie może faktycznie pomóc, pytanie, czy działa z webem.
  12. Nad czym aktualnie pracujesz?

Zajebiste, ma w sobie taki vibe metal sluga.
  13. Nad czym aktualnie pracujesz?

Jeżeli dobrze wyjdzie wyświetlanie tułowia i kończyn no i pewnie trzeba będzie rozwiązać problemy z kolejnością wyświetlania, to nawet szybko by szło robienie grafik
  14. The Tenants

Gatunek: Manager / Simulator Platforma: PC Steam Credits: Ancient Forge Studio W The Tenants (Lokatorzy) gracz przejmuje rolę agenta nieruchomości. Na początku gry zajmuje się głównie wykonywaniem zleceń dla innych landlordów, lecz z czasem rozkręca swoje własne imperium mieszkań pod wynajem. Do zadań gracza zaliczy się wyszukiwanie odpowiednich budynków pod inwestycję, remontowanie starych i zniszczonych mieszkań, urządzanie wystroju, przygotowywanie ogłoszeń i w końcu przeprowadzenie tzw. Dnia Otwartego, gdzie może dobrać swoich lokatorów. Na tym jednak rozgrywka się nie kończy, istotną częścią gry jest doglądanie naszych lokatorów, którym przydarzają się najróżniejsze sytuacje, od chęci zmiany tapet w sypialni po pożary i nielegalny wyrób narkotyków w mieszkaniu. Gra jest jeszcze na etapie produkcji, ale w czerwcu ruszamy z Closed Betą, szczegóły na temat tego jak do niej trafić pojawią się w ogłoszeniu u nas na karcie Steam: https://store.steampowered.com/app/1009560/The_Tenants/ (zapraszam do wishlistowania btw). Premiera w tym roku. W piątek byliśmy z grą na streamie TV Gry i trochę porozmawialiśmy na jej temamt z prowadzącymi:
  15. Nad czym aktualnie pracujesz?

wygląda super, ale to by było chyba mega dużo roboty całą grę tak zrobić.
  16. Nad czym aktualnie pracujesz?

Pewnie się zastanawiacie jak wyświetlać grafikę w Unity żeby ludzie robiący duże piksele nadal mieli zajęcie
  17. Dimension Invader - demo

Cieszę się Zawsze ceniłem sobie kiedy gameplay ma chociaż jakiś kontekst i mam jakiś tam pomysł na fabułę, więc w pełnej wersji będzie ich więcej. Miło mi słyszeć.Tyle w to grałem, że zacząłem już wątpić czy feeling w ogóle jest dobry Co do otwierania drzwi to przeszło mi przez myśl, żeby je przyspieszyć lub zmienić ale skupiłem się na dopięciu najważniejszych spraw przed wydaniem dema. Rozważę to jeszcze w przyszłości. Z tego samego powodu nie pochyliłem się też nad muzyką. Z nią mam największy problem bo kiepski ze mnie kompozytor. Przynajmniej mam motywację aby w końcu się tego nauczyć Też kilka razy natknąłem się na błąd o którym wspomniałeś, wystarczy zresetować poziom w menu pauzy. Jak już ogarnę jak ładować wszystkie zasoby przed odpaleniem mapki powinien on zniknąć (mam nadzieję...)
  18. Dimension Invader - demo

Feeling strzelania jest fajny, bardzo mi się podobał. Mapki rzeczywiście mało rozbudowane i surowe ale jakoś zbytnio to nie przeszkadzało, a pewnie będzie urozmaicane. Zmieniłbym tylko to otwieranie drzwi, bo psuło trochę dynamikę gry. Niech otwierają się bardzo szybko albo jakoś je inaczej zmienić. Trochę miałem dość tej muzyki po kilku minutach xD jakby była dłuższa to ok. Ale ogólnie to dobrze to wygląda i w jak wyjdzie aktualizacja to na pewno zagram. PS: Za pierwszym razem nie odpaliła mi się cutscenka w intro i nie wiedziałem co mam zrobić
  19. Dimension Invader - demo

Fajny klimat robią te cutscenki :D.
  20. Dimension Invader - demo

Kiedy już usiądę do prac nad pełną wersją, poziomy z pewnością zostaną przebudowane, urozmaicone i zmienione graficznie. Obecne pochodzą jeszcze z wersji na game jam: @gnysek Mentalnie chyba trochę w nich utknąłem i stąd takie wrażenie
  21. Dimension Invader - demo

O kurczaki, dobra gra na gmclanie! Mamy tu do czynienia z prostą strzelanką z dość surową grafiką ale za to satysfakcjonującym gameplayem. Jedyny problem jaki mam narazie to to że mapki są dość puste i monotonne graficznie co nadrabiają muzyką i klimatem. Przyznam że po przejściu dema chciałem więcej co nie zdarza się zbyt często jeśli chodzi o gry z gmclanu Czekam na pełną wersję:)
  22. W sensie, masz na myśli, że poza sprite_add nie ma takiej funkcja tak? Sprite_add powinno działać na platformie webowej, tak jak przy Windwosie, zgadza się? Znalazłem na marketplace coś takiego: https://marketplace.yoyogames.com/assets/4543/custom-sprite-framework , może to jest dobre rozwiązanie tego problemu?
  23. Nie ma takiej opcji w GMS.
  24. Dimension Invader - demo

Poczułem się jakby znów były lata '90
  25. Temat zbiorczy na drobnostki

Hm, w sumie nie wiem jak GM wczytuje grafiki, ale można by, tam gdzie jest ich lista, podmienić nazwy i dodać jakies ?ver=1 itp. za każdą aktualizacją, to przeglądarka pobierze nową wersję.
  26. Gatunek: Top-down shooter Opis: Istoty z innego wymiaru najechały ziemię. Jako samotny żołnierz zostajesz wysłany do ich świata aby powstrzymać ich inwazję. Tak przynajmniej rozkazał generał... W demie zawarte są 2 misje, niewiele wyjaśniające intro, 4 bronie, sekrety, bugi, glitche i inne tego typu atrakcje. Jest to mój pierwszy poważny projekt robiony w Godot i tym razem mam nadzieję go skończyć. Download: Platforma do wyboru wedle uznania: Gamejolt, itch.io, IndieDB Rozmiar pliku: 44 MB Autorzy: Fernflower - Pomysł i konsultacje Reszta jest mojego autorstwa. Trailer: Screeny:
  27. Cześć, mam pytanko, w jaki sposób mogę efektywnie załadować spritey po załadowaniu gry dla HTML5? Problem w tym, że im więcej grafik dodaje tym coraz dłużej gra się wgrywa na samym początku - ja wolałbym ten czas wgrywania rozłożyć w czasie. Chciałbym, aby na początku tylko część assetów była wgrywana np. same elementy menu, a później, przed przejściem do kolejnego rooma kolejne assety. Proszę o informację, jak mogę to zaimplementować dla GMS1.49. P.S. znam funkcję sprite_add , ale z tego co kojarzę to ta funkcja dodaje nową 'texture page' dla każdego sprite'a wiec domyślam się, że nie jest to zbyt efektywne. Z góry dzięki nowy_user
  1. Pokaż więcej aktywności