Skocz do zawartości

file_rename wszystkie pliki z rozszerzenia jpg na jpf?


palermo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeszukałem to forum i nie znalazłem odpowiedzi więc piszę nowy topic. Potrzebuję napisać polecenie, które zmieni mi rozszerzenie wszystkich plików na inne (w jednym folderze, np tym z grą). Np zmieniam rozszerzenie .jpg na .jpf. Próbowałem tak: file_rename('*.jpg','*.jpf'), ale nie działa. Czy jest może jakieś polecenie które zastąpi nam wszystkie pliki, np all.jpg? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

czemu spamujesz?

@topic

hmm to aż tak konieczne że chcesz zmienić powiedz po co ci to to pogłówkuje

 

Post kasy100 skasowany, @up w tym poście nieaktualny xd . Mała uwaga do wszystkich - jak raportujecie posty, to nie musicie tego samego co napisaliście w raporcie walić do posta, ok?

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W downloadzie gmc jest przykład "obsługa folderów" jakoś tak. to wyszukuje wszystkie foldery , albo pliki danego typu. potem w pentli mozna zrobić file_rename(...) :)

Postaram się o przykład.

EDIT:

sprubuj z tym:

wiersz2=0;
nazwa2[wiersz2]=file_find_first('*.jpg',fa_readonly );   //zaczecie procesu szukania katalogow w podkatalogu data
while(nazwa2[wiersz2]!=''){     //powtarza akcje, jezeli aktualne miejsce w tablicy nie jest puste
          wiersz2+=1;          //przeskocz do nastepnego miejsca w tablicy
          nazwa2[wiersz2]=file_find_next();}         //zapisz nastepna nazwe w tablicy
file_find_close();  

for (i=0; i<=wiersz2-1; i+=1) file_rename( nazwa2[i] ,string(nazwa2[i])-'jpg'+'jpf')// <- z tym to się totalnie nie oriętuje :P  trzeba to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...