Skocz do zawartości

[HELP] Cut Scenes - Przerywniki


Issen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Na pewno graliście w jakąś grę z przerywnikami. Final Fantasy, Silent Hill czy inne tytuły. Miały zawarte w sobie cut scenes. Czyli przerwanie naszej kontroli nad bohaterem i odegranie jakiejś roli. Czy jest jakieś wsparcie ze strony GML dla takich wyczynów? Można w jakiś łatwy sposób zaprogramować taką scenkę.

NP.: nasza postać wchodzi do swojego pokoju. Rozgląda się. Podchodzi do łóżka. Kładzie się.

Widziałem, że Farmer Fran ma nawet jeden przerywnik. Gdy Fran wychodzi z domu i z samego rana nachodzi go burmistrz. Zupełnie nie mam pojęcia jak to ugryźć. W pierwszej kolejności proszę pomoc w skryptach ale mogą być i klocki.

 

Teraz tak. Jakiej metody użyć. Jeśli możecie wrzućcie edytowalne przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi tylko jakiś prosty edytowalny przykład żeby zobaczyc jak się tam niejwięcej sprawy mają. Mam kilka pomysłów. Wszystkie jednak mają duzo minusów. Jeden mały przykład. Wystarczy ze cos sie poruszy potem wyswietli sie napis na 3 secundy i dac to na loop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cut scenki z BD to powiem tyle że intro i outro w BACK2 są lepsze ;p

Co do tematu : ja to robie tak, stawiam obiekty ktore wygladaja tak samo jak np bohater i czy inne postacie wystepujace w danej scence, i w timelinie dodaje ich akcje i dialogi. Potem dodajesz animacje ruchu warg i jest cac. Możesz też zrobić to inaczej. Jak z twoją senką którą opisałeś: masz bohatera ustawiasz mu w reate zeby szedl w lewo i alarm np. na 50 czy 100 a w nim żeby się rozejrzał,po czym znowu idzie w lewo, a przy kolizji z lozkiem robisz ze sie na nim kładzie. Albo robic niewidzialne obiekty ktore po kolizji w bohaterem wywołują jakieś skrypty. No nie wiem sposóbw jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...