Skocz do zawartości

pamparampa

Użytkownicy
 • Zawartość

  173
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O pamparampa

 • Tytuł
  Minor User

Profile Fields

 • Płeć
  Male

Ostatnie wizyty

2047 wyświetleń profilu
 1. [Java] Merge Sort

  mam znaleźć ciągi rosnące (nie wiem czy wszystkie, czy tylko te dłuższe) i wykorzystać to, że one są już uporządkowane, do tego, żeby algorytm merge sort szybciej działał
 2. [Java] Merge Sort

  Witam. Potrzebuję napisać usprawnienie do algorytmu merge sort, który polega na wykrywaniu podciągów rosnących. Mam już sam algorytm sortowania, teraz zastanawiam się jak się zabrać za to usprawnienie. Mógłby ktoś opisać krok po kroku jak taki algorytm wykonać? Samo wykrywanie mniej więcej wiem jak zrobić, ale zastanawiam się głównie nad następującymi rzeczami: - Kiedy mamy szukać podciągów rosnących? Tylko na samym początku, czy np. w każdym poziomie rekurencji? - Czy lepiej szukać podciągów o jakiejkolwiek długości, czy o długości większej niż jakaś stała? - Co dokładnie zrobić, kiedy już znajdę taki ciąg? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 3. [java] - Problem z hashset

  Witam. Mam następujący problem: Mam program, w którym można zarządzać firmą, np. dodawać pracowników, liczyć ich wypłatę itd. Wszyscy pracownicy są zapisaniu w kolekcji hashset. Przedstawiam początek głównej klasy i dwie metody: import java.util.*; public class Test { public Set set = new HashSet(); public Urzednik urzednik; public Robotnik robotnik; private int r; private int i; public <Pracownik>Iterator it = set.iterator(); public Pracownik znajdz(String nazwisko) { Pracownik p = null; while(it.hasNext() && !it.next().nazw.equals(nazwisko) ) { } if(it.hasNext()) { p=it.next(); } return p; } public boolean przyjmijRobotnika(String nazwisko,double etat,int godzin) { robotnik = new Robotnik(nazwisko,etat,godzin); if(znajdz(nazwisko)==null) { set.add(robotnik); return true; } else { return false; } } } I próbuję dodać nowego pracownika, zwraca mi true, a potem korzystam z metody 'znajdź' i okazuje się, że zwraca mi null, czyli tak jakby tego pracownika nie było. Dodam jeszcze, że przy kompilowaniu wyskakuje mi takie okienko :"<ścieżka do klasy Test> uses unchecked or unsafe operations. Recompile with -Xlint:unchecked for details". Nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z problemem.
 4. [java] - powiązanie obiektów?

  To ja jeszcze poczekam na rozwiązanie YXE, bo jego pomysł wydaje mi się najbardziej odpowiedni :). Pewnie jest dużo sposobów, żeby to rozwiązać, ale chcę to zrobić jakimś optymalnym sposobem, a wydaje mi się, że tu bardziej chodzi o powiązanie dwóch obiektów, a nie takie coś, że robimy jednemu obiektowi zmienną typu drugi obiekt, a ten drugi obiekt nawet nie wie, że coś go łączy z tym pierwszym :D (np. co zrobię jak będę chciał sprawdzić, czy dana osoba wynajmuje jakiś pokój?). Nie wiem, ja się nie znam ale tak mi się wydaje.
 5. [java] - powiązanie obiektów?

  @YXE mógłbyś to jakoś bardziej wytłumaczyć? :) co to jest to parcelowanie? i jak się łączy te id i w ogóle na czym to polega?
 6. [java] - powiązanie obiektów?

  Ale wtedy jak będę chciał sprawdzić kto wynajmuje dany pokój to będzie problem bo będzie trzeba albo przeszukać wszystkie osoby, albo w pokoju też robić zmienną typu osoba, która wskazuje na osobę wynajmującą ten pokój. Tylko czy to rozwiązanie nie będzie mało eleganckie? Sądziłem, że może jest jakaś metoda która wiąże dwa obiekty czy coś podobnego...
 7. Witam. Mój problem dotyczy zadania, ale chcę tylko, żebyście pomogli mi zrozumieć polecenie :). Brzmi ono w skrócie: Zdefiniuj klasę Hotel . Każdy hotel ma określoną liczbę numerowanych pokoi rozmieszczonych na poszczególnych piętrach. Liczba pięter i liczba pokoi na każdym piętrze jest ustawiana w momencie tworzenia obiektu. Pokój jest identyfikowany przez obiekt klasy NumerPokoju ( o polach pietro i pokoj ) . Określony pokój jest wynajęty jeśli jest z nim powiązany obiekt klasy Osoba. Jedna osoba może wynajmować wiele pokoi. Problem polega głównie na tym, że nie wiem co to znaczy "...pokój jest wynajęty, jeśli jest z nim powiązany obiekt klasy Osoba. Czy mam to rozumieć jako powiązanie obiektu Osoba z obiektem NumerPokoju? czy w ogóle jest w Javie coś takiego jak powiązanie dwóch obiektów? i jak to się robi? Sorry, jeśli te pytania są zbyt banalne, ale jestem w javie trochę początkujący :)
 8. zawieszenie Game Maker - odzyskiwanie danych

  To nie pirat, mam wersję Game Maker 8 Lite :P
 9. Witam, podczas pracy w Game Maker, konkretnie tworzeniu sprite, program zawiesił się (z resztą nie pierwszy raz). Niestety zapomniałem zapisać, ale jeszcze nie wyłączyłem programu, tyle że program nie odpowiada na żadną czynność. Czy istnieje jakiś sposób na odzyskanie niezapisanych danych lub odwieszenie programu? Pozdrawiam
 10. Timeline nie działa

  Dzięki, działa :)
 11. Witam. Podczas robienia gry natknąłem się na taki problem, że nie działa mi timeline. Sprawdziłem więc na prostszych przykładach i mam na przykład obiekt który ma w create GML timeline_index=tml1 timeline_position=0 timeline_speed=1 w tym timeline w momencie 0 jest zmiana sprite na inny a w momencie 5 na jeszcze inny i nie działa, sprite w ogóle się nie zmienia. Czy coś tutaj robię źle, czy to może dlatego, że mam wersję lite, czy może z jeszcze innego powodu?
 12. depth surface'a

  Aha teraz się zorientowałem, chyba faktycznie w innym obiekcie. Sorry za zamieszanie :D
 13. depth surface'a

  no właśnie nie bardzo, bo zmieniając depth tego obiektu, surface dalej ma depth 0. Może dlatego, że mam to bardziej skomplikowane, używam jeszcze jakichś poza obiektowych skryptów i nie bardzo rozumiem o co w tym kodzie chodzi bo ktoś mi napisał gotowca :D jednak poradziłem sobie z tym w inny sposób, ale jeśli ktoś by chciał jeszcze coś napisać, jak sobie poradzić z takimi problemami to proszę pisać, może się kiedyś przydać
 14. Witam. Jak zmienić depth surface'a?
 15. blender- nakładanie tekstury

  Witam. Ostatnio po raz kolejny postanowiłem spróbować ogarnąć blendera :D no i jestem przy nakładaniu tekstury i nic... wszystkich sposobów chyba próbowałem i za nic w świecie nie mogę zobaczyć tej tekstury na obiekcie. Bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie, jak to zrobić Edit: Właściwie to już rozwiązałem ten problem, zrobiłem wszystko od nowa i działa, ale nie wiem co wcześniej konkretnie było źle. Teraz pojawił się nowy problem: mam model w kształcie ostrosłupa czworokątnego i chce nałożyć na niego teksturę dachówki tak, żeby była pionowo a mi się robi obrócona tak, że jest równoległa do krawędzi bocznej. Jest jakaś opcja, żeby to obrócić?
×