Skocz do zawartości

Zablokowane Co trudniejsze Gm czy rpg maker ?


Boro Casso

Co trudniejsze Gm czy rpg maker ?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co trudniejsze Gm czy rpg maker ?

    • Gm
      34
    • Rpg maker
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Gm trudniejszy więcej możliwości wiem bo siedziałem rok nad grą w rpgmakerze tam tylko klikasz sobie gdziie co jak a tu wszystko samemu można zrobić a i w rpgmakrze najłatfiej rpgi co innego to same te zdarzenia wnerwiają (wiem bo sam robiłem gre podobną w rm2k3 do FF tacticts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że GM!! tak jak napisał pablo1517

wiadomo że w GM trzeba miec wiecej pojecia, w RPG to byle duren posiedzi pare dni i juz moze miec gre bo tam wszystko to gotowce xD
sam się w nim (rpgm)kiedyś bawiłem, ale tylko dla zabawy :lol2:

ciekawe czy oni kiedyś próbowali robić gry w gm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz. RPGMaker jest o wiele łatwiejszy od GMa.

łatwiejszy, ale co to za przyjemność jak 70% gry zrobi za ciebie program a ty tylko mapki przedmioty etc ;/

 

@BTW Opisałem swoją gre w dzale propozycje gier na innych programach i ludzie tam stwierdzili że główną zeczą w grze jest mapping i grafika ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni mogą w tym rpg makerze siedzieć w każdej grze ta sama grafa ;/

 

@btw. Sorka ze nie na temat.

Czy w dziale Dema gier i programów można dać tylko zapowiedz gry ?

 

Można, pod warunkiem, że to będzie rozbudowana zapowiedź. Zobacz, jak swoją grę zapowiedział Micja - tak powinieneś zapowiedzieć swoją.

Marmot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni mogą w tym rpg makerze siedzieć w każdej grze ta sama grafa ;/

 

nie przesadzasz ? Kto Ci każe używać podstawowych rtp ?

 

Co do tematu odpowiem tak: Trudniejszy jest w użytkowaniu z pewnością GM, natomiast co do 'lepszości' to nie ma co jednoznacznie rzucać osądami bo to zależy od tego jaką grę chcesz wykonać. To wszystko. Jeśli zobaczyłby kto z wątpiących grę zrobioną w rpgm bez użycia podstawowych rtp mógłby się zdziwić. Używam obu programów i oba mi się podobają. Rpg maker jest dobry po męczącym dniu, siadasz klikasz i robisz łatwo i przyjemnie, takie robienie skryptów to świetna zabawa. GM jest z kolei na wszystko co nie będzie w założeniu należało do gatunku jrpg :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RPG Makera nie korzystałem co prawda zbyt długo, ale według mnie GM jest bardziej skomplikowany ale dzięki temu także lepszy. Po pierwsze mnogość zastosowań, po drugie praktycznie zero ograniczeń. W RPG makerze praktycznie cały silnik jest gotowy a prawie każda gra robiona w RPG makerze jest taka sama ... wiadomo ktoś coś tam doda pozmienia dzięki skryptom troche mechanike gry ... ale jak dla mnie to za mało. Lubie RPG'i, nawet bardzo ... ale jak widze RPG'a zrobionego W RPGM to odrazu zmieniam strone ...

 

PS. Zmiana RTP dla mnie to nic ciekawego i tak każda z tych postaci wygląda podobnie (Za wyjątkiem tych nowych form z RPGM 2003 o ile się nie myle) I do tego te pare klatek animacji ruchu w każdą strone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG MAker jest dużo łatwiejszy z tych względów, że tam jest już gotowy silnik, jeśli chcesz zmienić jakieś mechanizmy to robisz już to poza programem [C++, delphi]. To że nie trzeba robić silnika pozwala się skupić bardziej na treści gry, można oczywiście wykorzystać gotowe dźwięki, grafiki, ale ja wszystko robiłem sam [może potem podrzucę mały przykładzik żeby pokazać fragmencik skromny]. Po za tym tak jak zauważył Snajperu robi się tam niedokładnie RPGi a JRPGi, więc o rozbudowanym rozwoju postaci można zapomnieć, fascynujących walkach i innych sprawach. Chodzi tu po prostu o zrobienie proste konsolówkowego RPGa. Choć też trochę czasu to zajmuje, jeśli robi się wszystko od zera, to nie tak łatwo narysować każdy obiekt, każdą postać, ustalić skrypty. Ale jesli ktoś się postara, może nieco ominąć ograniczenia, i zmienić nawet w programie sttystyki gracza [co teoretycznie w RPGu powinno być podstawą]. RPG Maker to całkiem fajny, porządny program, ale przeznaczony raczej dla początkujących. Da się to wszystko przyswoić w jeden dzień nawet bez tutoriali. Ja wolę GM bo po prostu czuję większą swobodę, nie ogranicza mnie program, a tylko umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu odpowiem tak: Trudniejszy jest w użytkowaniu z pewnością GM, natomiast co do 'lepszości' to nie ma co jednoznacznie rzucać osądami bo to zależy od tego jaką grę chcesz wykonać
Ale w gm można zrobić o niebo lepszego rpg od rpg zrobionego w rpgmakerze. Więc nie masz racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, bo tam też mozna skryptować... jest tylko jedno ale, tam sie robi tylko RPGi :P

No z takim podejsciem wy dyskutujecie na temat tych programow? Nie macie zielonego pojecia o mozliwosciach rpg makera a sie wypowiadacie... :/

 

Nie wiem jak oni mogą w tym rpg makerze siedzieć w każdej grze ta sama grafa ;/

No blagam...

robienie gier w rpg makerze to straszna nuuda

o_O Zalezy jak dla kogo

 

 

Generalnie uwazam temat za calkowicie bezsensowny. Porownywanie mozliwosci? RPG Maker a GM to 2 zupelnie rozne programy, i naprawde nie rozumiem osob, ktore probuja te programy do siebie porownywac.

Zapraszam na RMXP.pl do obeznania sie choc troche z mozliwosciami jakie niesie za soba rpg maker (dzial gry, porady, pomoc).

Widze ze pojecie na ten temat macie tylko takie, jakie wskazuje na to nazwa programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z rpg makera, ale żeby w Game Makerze robic fajne gry też trzeba poświecic troche czasu na naukę

 

RPG Makera nie znasz, a oddajesz głos na GM. Na dodatek pewien inteligent zwany Borocasso przyznał rację. I wiesz, co Ci powiem? Tam też tak jest- trzeba poświęcić trochę czasu na naukę w RM (np. ja tam robię już kilka ładnych lat i cały czas się uczę)

 

Nie wiem jak oni mogą w tym rpg makerze siedzieć w każdej grze ta sama grafa ;/

 

To nieprawda, więc równie dobrze mogę to powiedzieć o GMie

 

Po za tym tak jak zauważył Snajperu robi się tam niedokładnie RPGi a JRPGi

 

Ciekawe, co tutaj znaczy słowo "niedokładnie"

 

rozbudowanym rozwoju postaci można zapomnieć, fascynujących walkach i innych sprawach

 

-rozwój postaci można zrobić za pomocą zmiennych

-zrób porządny CBS (jeśli nie wiesz, co oznacza ten skrót, to znaczy, że nie masz zielonego pojęcia o RPG Makerze)

 

Oby dwie rzeczy zastosowałem w swojej grze.

 

jest tylko jedno ale, tam sie robi tylko RPGi

 

W życiu skończyłem dwie pełne wersje gry (z czego jedna odniosła można powiedzieć sukces), a żadna z nich nie była RPGiem

 

robienie gier w rpg makerze to straszna nuuda

 

Zapomniałeś dodać "imo"

 

W tym temacie widać, jak bardzo znacie się na RMie- wiedza praktycznie zerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że jestem redaktorem strony traktującej o rm to też się tu wypowiem i będę stawać po stronie RM.

 

Tylko dwie wypowiedzi mi się tu spodobały i to jednego użytkownika - zbyszka. Co to za debilizm porównywać GM do RM. Wiadomo, że GM jest bardziej rozbudowany i ma większe możliwości. Rm jest głównie do robienia gier jRPG w stylu snesowym, wię c co się dziwicie, że gry wyglądają podobnie? Że grafa wszędzie taka sam.

Poza tym w wielu bardziej zaawansowanych projektach eremowskich grafa jest robiona od podstaw. Widziałem naprawdę wiele bardzo dobrych projektów. A już najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi tych co nawet nie spędzili w rm chociaż tydzień (nie mówię już o tych co w ogóle go nie uruchomili =,=).

Owszem, w rm są pewne ograniczenia, ale ludzie wtedy więcej myślą jak je ominąć i robią wtedy niestworzone cuda.

Moim zdanie tak jak ktoś to powiedział też, temat jest całkowicie bezsensu i jak powiedział zbyszek, to porównujcie se GM do GF ;].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że trudniejszy jest RPG Maker. Żeby zrobić taką samochodówkę zwyczajną w GM'ie to nie problem, a w RPG Makerze trzeba się jednak napocić żeby cos takiego sklecić z racji swoich zastosowań.

 

Zresztą taki temat jak powiedzieli poprzednicy jest kompletnie bez sensu. Sam używam RPGM i program ma ułatwić przelanie swojej fabuły, pomysłu w świat JRPG a nie robienie gry całkowicie od nowa - choć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie widać, jak bardzo znacie się na RMie- wiedza praktycznie zerowa

a ciekaw jestem ile ty się znasz na gm >3

przychodzi tu taki i będzie obrażał chcesz znaleźć znawców rpg makera to idź se na forum rpg makera a nie na forum Game makera i już a ja swoją drogą powiem że mi się nie podoba rpg maker zbyt wielki bałagan tam jest taki gm ma wszystko poukładane ładnie i schludnie a w tym całym rpg makerze można się pogubić, i tak robiłem w nim gry bo myślałem że będzie ciekawszy ale tak nie jest

poza tym nie wiem czemu ten bezsęsowny temat nie został jeszcze zamknięty zgadzam się z przedmówcami to tak jakby porównywać malakser z mikserem XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...