Skocz do zawartości

Empetrójka - problem


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Moja siostra dostała MP3, ale gdy wzięła piosenki (w .mp3) z komputera na nią to piosenki słychać, ale słów nie słychać, a jak się je słyszy to są one "rozmyte" albo zniekształcone, jakby chór śpiewał (tak mi siostra mówi). To wina kodeków? Czy sposobu przerzucania piosenek na MP3? (metodą kopiuj-wklej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy durnoty gadacie :) . Zazwyczaj wystarczy zmienić ustawienia equalizera w odtwarzaczu, albo zmienić słuchawki, bo zazwyczaj te co dają standardową to są do niczego. Kupno nowych słuchawek (jakieś Panasonica za ok. 30zł) lub/i ustawienie equalizera powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to zawsze wina słuchawek. Sam wiem (a dużo wiem) z własnego doświadczenia (a dużo doświadczam) :P Te standardowe słuchawki najczęściej ogólnie ssią, szybko się niszczą, wyginają, przejścówka nie łączy lub wtyczka zakłóca fale dźwiękowe... Generalnie czasami wtyczka służy też w niektórych odtwarzaczach jako przedłużenie anteny, a ich niekompatybilność powoduje zakłócenie odbioru... (czy jakoś tak :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina Słuchawek, Equalizera w MP3, Jakość MP3 na PC, sprawdź częstotliwość i szybkość (Hz, Kbps) Zazwyczaj standardowo 44100 Hz, 128/256 Kbps, no i wiadomo Stereo...

 

EDIT:

Zmniejszona częstotliwość zazwyczaj mniejsza niż 44100 do ok. jeszcze słyszalnych 11025 Hz może dawać efekt słabo słyszanego dźwięku i chociażby samych wokali... Tak samo tyczy się szybkości, poniżej 128 Kbps...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialy najlepszy bass jaki kiedykolwiek slyszalem

...I już nic więcej nigdy nie usłyszałeś xD

 

Wina złego odbioru może też tkwić w samym gnieździe słuchawek - miałem kiedyś tani odtwarzacz mp4 (prosto z Shanghaiu :D) i przy standardowych, i nowiutkich słuchawkach zakłocenia były identyczne. Oddałem do serwisu i powiedzieli, że przeczyścili i odskandowali gnaizdko i wszystko było pięknie. I w istocie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...