Skocz do zawartości

Jak spotkałeś Game Clan


murdalow

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to jak wpadłeś na Game clan, Twój pierwszy raz he he z Game Clanem. Twoja historia bo ja na przykład byłem wtedy najeb... i szukałem rapera z westcoast The Game i trafiłem na WAS !!! I dziś o tym pisze i tak Was kocham chociaż mam bana... :)

EDIT:Pisać nie wstydzić się!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu będze 90%, jak później trafili na GM... :P

 

Ja się przyznam, że korzystałem z GM-ma 3.coś kiedy jeszcze chyba nawet nie było GmClanu... ok. 2001 roku :D Jak później ktoś mi przypomniał o GM-mie i wróciłem do niego w wersji 5.x, to wtedy przypadkiem natrafiłem na tą stronę i sobie ściągnąłem GM-ma... Miałem wtedy inne konto, nick chyba jakiś... Hunter czy Pohatu, czy jakoś tak xD I pamiętam dobrze Ranma_mana (:P) i dziadka też raz spotkałem... No i oczywiście pietrusa, chyba Pietera6, Tymona, BigSharka... :D A później zrezygnowałem, póki nie wróciłem tu ponownie i nie założyłem tego konta i pierwszego posta-topicu, tematu 4070... :P I tak to się znów zaczęło xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie nie pamiętam: nie wiedziałem, jak zrobić obracanie i strzelanie w stronę myszki (szukałem funkcji point_direction(x,y,mouse_x,mouse_y)). Więc w necie poszukałem. Natrafiłem na tą stronę, dowiedziałem się tego i zarejestrowałem się jako Riva. Później (jak nie wiedziałem, że admin może zmienić nick) stworzyłem nowe konto - Matthew_Kane (po 5 minutach dostałem warna za pyskowanie XD), a póżniej poprosiłem admina o skrócenie do Matthew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Micanser

Skrót GMCLAN nie jest od Game Maker Clan, tylko od Game Makers' Clan, a to duża różnica.

 

A ja na GMCLAN trafiłem przypadkiem ze Strefy Twórców Gier, jak nie działało gmsite.host.sk. Była wtedy taka brązowa wersja postawiona na jPortal i forum IPB 1.3. Zarejestrowałem się po kilku miesiącach od odnalezienia tej strony, wtedy forum było hostowane przez jakiś portal klikowy prowadzony przez Palmaero. Zarejestrowałem się pod nickiem Marmot (jakie zaskoczenie) i mój pierwszy post to nie było pytanie, tylko pokazanie własnej gry zrobionej przeze mnie dziwnymi technikami w 100%, co jest obecnie rzadkością. Jednak później zadawałem pełno lamerskich pytań z czystego lenistwa i marudzenie użytkowników oraz 3 ostrzeżenia za offtopici i kłótnie z Lionem spowodowały, że zacząłem powoli korzystać z helpa ;p . Potem forum znikło i ja nie odwiedzałem przez pewien czas GMCLANu. Kiedyś jednak, z czystej ciekawości wszedłem na Forum Twórców Gier, na którym się ze wszystkimi pokłóciłem i zobaczyłem, że jest nowa edycja GMCLAN. Byłem 24 userem pod nickiem oczywiście Marmot xd . Jeszcze może opowiem swojej historii z pobytu na tej stronie :P . Ponad rok temu sobie zmieniłem nick na BP Ultimate, wynikły z tego, że w czasie kiedy w Soldacie przedstawiałem się jako Marmot The Ultimate, zaczęła lecieć w tv reklama BP Ultimate, to sobie też zmieniłem nicka na taki, ale z powodu niezbyt miłych wspomnień związanych z tym nickiem (nie pytajcie o szczegóły :P ), powróciłem do Marmota, dzięki czemu, mało kto na forum mnie poznawał, dopiero z czasem ludzie to zauważyli, że BP Ultimate to Marmot, Marmot to BP Ultimate itd. co mi odpowiadało ^^ . Na GMCLAN pokazywałem 2 pełne wersje swoich gier (Pakermen i Racing), bodajże 2 dema (Pakermen 2 i Icemania), oraz kilka zapowiedzi (Garden cKombat, Psychol - Dziecko Zła (wspólnie z Sadamem i Goomanem), Marmot Breakout, Polish Breakout, Security Guard (wspólnie z Pietrusem) i inne) z których oczywiście nic nie wynikło, bo mój zapał jest tak wielki jak mrówka przy pałacu kultury. Obecnie po cichu pracuję nad 2 grami, z czego 1 to tylko pomysł, a 2 to rekreacyjnie tworzona w wolnych chwilach i już wszystko mam poza kodem :P . Oczywiście, nie myślcie, że robię to w Game Maker :P .

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że w międzyczasie zdążyłem jeszcze być redaktorem GMCLANu i zrezygnować z tej posady :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dawno dawno temu, gdy kupiłem PSXa i miałem mało gier, w sklepach była taka gazeta Oficjalny magazyn PSX w cenie 25 złotych. Do gazetki dodawali dema, a że gier miałem mało, to kupiłem z 3-4 razy owe pismo. W jednym z numerów były gry stworzone przez zwykłych prostych ludzi w ramach projektu Net Yarooze, między innymi Terra Incognita, trójwymiarowa przygodówka która całkowicie odmieniła moje życie. Stwierdziłem wtedy: skoro inni są w stanie, to i ja jestem. No i postanowiłem stworzyć kiedyś grę.

 

W kilka lat później kupiłem pierwszy komputer i akurat miesiąc później w Niezbędniku dali TGF. Odpaliłem, zobaczyłem - kurcze, tworzenie gier nie jest takie trudne. Kilka tygodni później kumpel informatyk przyniósł mi na CD nagraną stronę gamemaker.nl i część gmclan.iglu.cz, bo nie miałem jeszcze wtedy internetu. Przysniósł mi też Game Makera. W tym czasie zacząłem też tworzenie stron internetowych (o harvest moonie zacząłem). No i tak oba te projekty się skrzyżowały, wkrótce potem powstał pomysł gry Farmer Fran i tak ciągnie się to czwarty już rok. Potem założyłem neta, regularnie zaglądałem na stronę, czytałem kursy oglądałem przykłady i tak się stało, że teraz jestem tu adminem - o czym 4 lata temu nawet nie marzyłem i nie miałem potrzeby :P

 

W sumie jak na 4 lata posiadania kompa to i tak dużo umiem, choć ciągle jest to za mało (te problemy z matmą i fizą, podobno to dyskalkulia ale nie chce mi się tego badać :P).

 

p.s. a część starego GMC z iglu mam na płycie do dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Marmot:

Nie było nigdy takiej strony jak gmsite.host.sk, jak już to gamem.host.sk i to było strona BeWuO znanego wcześniej jako Nickman77. Gamem charakteryzowało się błękitnym designem.

 

Natomiast GMCLAN od początku działał na hoście gmclan.iglu.cz wraz z aliasami gmclan.prv.pl oraz bodajże gmclan.up.pl. Kwestia z padem forum była taka, że iglu dawało pojemność tylko 20MB (z czego nie wiadomo ile na MySQL), a na początku roku 2004 zbliżaliśmy się do tej magicznej granicy. W tym czasie Palmaero zaczął zaoferować sponsorowanie na swoim resellerskim koncie.

 

No i zdecydowałem się przenieść forum na konto sponsorowane przez Palmaero. Resztę strony zostawiłem póki co na iglu. I pech chciał, że konto po chyba 2 miesiącach zostało wyłączone i zostaliśmy na lodzie. Czekałem chyba z 3 tygodnie aż wszystko wróci do normy, ale niestety bez skutku. Jako, że nowa edycja była już na ukończeniu, a kontakt z Palmaero się urwał i nie szło w żaden sposób wyłudzić od niego bazę danych, to się wkurzyłem i postawiłem forum od nowa. Backupa starej bazy dostałem chyba po grubo miesiącu, ale nie muszę mówić, że to było już za późno.

 

No i to był jedyny poważny przestój serwisu, jak widać z nie naszej winy. Po tym całym zdarzeniu, powiedziałem sobie, że już nigdy nie wezmę niepewnego sponsorowanego konta. :/

 

Najbardziej wkurzające jest to, że straciliśmy ciągłość forum, a tak byśmy mieli wszystkie posty i tematy od roku 2002 czyli początku działalności. Na dysku twardym wciąż mam backupa bazy, więc może kiedyś przywrócę to jako archiwum do poczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafiłem na GMclan??? Wiecie co-ja szczerze i naprawdę NIE PAMIĘTAM! :lol: Nie wiem jakim cudem, ale kompletnie nie wiem, jak to się stało. Czuję się tu, jakbym był członkiem tego forum od urodzenia. Byłem tu zawsze i będę, póki Ranmus pozwoli (i póki będę miał dostęp do internetu) :)

 

Najprawdopodobniej po prostu Was znalazłem przypadkiem, szukając czegokolwiek o Game Makerze. Spodobało mi się to forum i nadal mi się cholernie podoba!

 

Nie jestem pewien, czy tak rzeczywiście mogło być-mówię, że praktycznie nic nie pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zarejestrowalem zeby pochwalic sie "Propaganja" z tąd ten nick,(latałem po różnych dziwnych forach, wyszło na to że w końcu chyba nawet przypadkowo trafiłem na gmclan) potem powrzucałem jeszcze jakieś stare gierki, potem nowe itp. itd. i tak już zostałem i wrzucam te gierki, a propaganja juz sie z grą nie kojarzy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem strony o GM'ie, bo nie umiałem jeszcze z niego dobrze korzystać, a helpa nawet nie zauważyłem. trafiłem tu jako nr 82 i trwam do dziś. i to na tyle :P

 

skończyłem tylko 2 projekty - Przydatnik i Kości RPG, które na dodatek nie są napisane w GM'ie. kilka zacząłem, ale nigdy nie doczekały się wersji finalnej, a najlepsze z nich to wg. mnie Labirynth (roguelike) i Nowhere (przygodówka-horror).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem strony o GM'ie, bo nie umiałem jeszcze z niego dobrze korzystać, a z helpa do niego nawet nie zauważyłem :P

Dokładnie miałem to samo, pytałem o kompletnie lamerskie rzeczy jak większość początkujących xP.

A mój numer użytkownika to chyba 1072 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem że to jest stary temat, ale ciekawy, i jeszcze nie zablokowany dlatego chciałem powiedzieć że na gm,a wpadłem przypadkowo, wszedłem na google.pl i wpisałem "Tworzenie gier" bo mnie to zaczęło interesować, potem trafiłem na jakąś stronę ( niewiedziałem wtedy że to gamemaker.nl :P ) No i wszedłem w Downloads ( Czy jakoś tak :lol2: ) No i "klik" pobieram GM,a 5.0.

Na początku nie miałem czasu bo musiałem gdzieś pojechać ( bez pytań ;) ) ale myśle :

" Wezme Game Makera ze sobą, przecież mają kompa ! " No i wziąłem, siedziałem nad nim cały dzień ( Ten gość do którego pojechałem nie miał neta ) ,ale nic ! Pod koniec dnia udało mi sie tylko ustawić Background do Rooma :P

 

Kiedy wróciłem do domu ( po 22:00 :jezor: ) do łóżka ! ( nie myślcie sobie że ktoś mi kazał, byłem zmęczony <_< ) Wstaje rano, włączam peceta, wchodze na Google.pl i znów siedzę, ale tym razem wpisałem " Game Maker" a nie "Tworzenie gier" no i wtedy wpadłem na gmclan.org ( lub .iglu.cz )

i znalazłem kursy, przykłady, wszystko ! Po kilku dniach zarejestrowałem się !

 

+THE END+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...