Skocz do zawartości

WAŻNE! Lojalka


Rekomendowane odpowiedzi

SPRZECIW

Przecież to się nazywa kradzież. Ja mam się męczyć nad grą tylko dlatego aby zobaczył ją GMClan?

Przecież i tak robię marne gry. To może zobaczę gdzie ludzie są łagodniejsi? To nie miało znaczyć

że WY jesteście ŹLI. Nie! Alo to moim zdaniem "cios poniżej pasa" :boxed: .

 

Ale, kotku, chodzi tu o przykłady i artykuły. Ranmus ma te twoje gierki gdzieś i możesz sobie z nimi zrobić co zechcesz.

 

@down: Myszko moja, tu była mowa o niepełnych dziełach a nie kompletnych grach, nie wystarczy przeczytać, wypadałoby zrozumieć. No chyba że zawsze twoje gry są niekompletne :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Nie przykłady, ale np. artykuły marmota w klikpedii to owszem, znalazły się bez zgody i z podpisem balon93. :P Poza tym ja jeszcze gdzie indziej wyłapałem nasze materiały, na jakiejś stronie, która reklamowała się w serwisie cportal.webd.pl (w dziale linki se poszukaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Możliwe jest odejście od zasady z pkt. 1, np. gdy autor chciałby zamieścić w serwisie jakiś dobry jakościowo zasób i nie ograniczać się tylko do GMCLAN'u.

- Wtedy następuje głosowanie. W przypadku naprawdę dobrego jakościowo zasobu można odstąpić od głosowania.

 

A nie powinniśmy właśnie dla siebie (tzn. dla zespołu redaktorskiego :) ) zachowywać tych naj, naj, najlepszych zasobów. Bo z tego, co zrozumiałem to im zasób lepszy, tym większa szansa, że zostanie rozpowszechniony poza GMclanem. (Naprawdę dobry-bez głosowania itd... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adster: Toż mówione było, że takie super-hiper-mega-wywalone-w-kosmos przykłady/arty mogą być zachowane bez głosowania... Chyba tongue2.gif

 

 5. Możliwe jest odejście od zasady z pkt. 1, np. gdy autor chciałby zamieścić w serwisie jakiś dobry jakościowo zasób i nie ograniczać się tylko do GMCLAN'u.
- Wtedy następuje głosowanie. W przypadku naprawdę dobrego jakościowo zasobu można odstąpić od głosowania.

 

Właśnie ten punkt mówi, że im przykład lepszy, tym szansa większa, że znajdzie się poza GMclanem. I to trochę mnie martwi... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ?? Przecież to może się odbyć tylko za zgodą autora xD

 

@maciusiowo<jakaś tam cyfra... xP>: No co ty, nie spotkałeś się nigdy z profesjonalnym, biznesowym, kontraktowym, prawniczym językiem ?? Przecież tak się tera wszystko pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wierz mi: prawa autorskie to też jest taka prawnicza gadanina, że byś się nie połapał xD

 

(mówię o takich prawdziwych prawach autorskich - na papierze, z licencją i kopyrajtem :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że np:

Autor zamieszcza "Obiawienie Tysiąclecia" xD na GMclanie i chce to dać jeszcze na innych, konkurencyjnych portalach.

W przypadku naprawdę dobrego jakościowo zasobu można odstąpić od głosowania.

 

Autor zamieszcza "Obiawienie Dziesięciolecia" xD na GMclanie i chce to dać jeszcze na innych, konkurencyjnych portalach.

Możliwe jest odejście od zasady z pkt. 1, np. gdy autor chciałby zamieścić w serwisie jakiś dobry jakościowo zasób i nie ograniczać się tylko do GMCLAN'u.

- Wtedy następuje głosowanie.

 

Autor zamieszcza "Objawienie miesiąca" xD na GMclanie i chce to dać jeszcze na innych, konkurencyjnych portalach.

1. Autor treści nie będącej produktem końcowym ogólnego użytku*, zrzeka się do swobodnego nim rozporządzania.

...i załóżmy, że ten zasób już nie podlega głosowaniu, gdyż jest "za kiepski".

 

Wniosek: Im przykład lepszy, tym większa szansa, że redakcji się "wymknie" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Adster:

Tu chodzi o to, że niektóre bardzo wartościowe rzeczy autor chciałby rozprowadzić w wielu miejscach. W tym przypadku trzeba się wzbić ponad podziały. :) Głupio np. by było nie zamieścić jakiegoś cenionego tutoriala na np. 50 stron (którego wszyscy cenią i można go pobrać z praktycznie każdej strony), tylko dlatego, że nie jest eksluzywnym materiałem. Rozumiesz już?

 

 

Inną sprawą jest fakt, co robić w sytuacji gdy autor udostępnionych już gdzie indziej zasobów chciałby je umieścić w GMCLANIE. Trzeba rozwarzyć postępowanie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest w tym trochę racji? Trzeba było rzeczywiście znaleźć ten "złoty środek", czyli kompromis pomiędzy rozprowadzaniem wszystkiego do woli, a ograniczaniem rozprowadzania naprawdę dobrych materiałów tylko do GMclanu (czyli po prostu ograniczanie ambicji)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logicznie rzecz biorac, to jezeli wspoltworzymy zawartosc strony internetowej, zawsze musimy liczyc sie z tym, ze nasza praca staje sie wlasnoscia autorow sajtu; nic w tym rewolucyjnego, od dawien dawna wiekszosc stron dziala na takiej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zakaz rozpowszechniania własnego przykładu, jest bezsensowny.

To pierwsza rzecz, która naprawdę nie podoba mi się w GMClanie. :(((

 

Oddaję mój głos: SPRZECIW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tyczy się też felietonów, przykładów dla innych języków programowania (w końcu ten dział tez istnieje)?

 

ogólnie mi się nie podoba. w końcu ja zrobiłem i ja mam pełne prawo co do tego gdzie wrzucę, komu dam, co zrobię z moim przykładem, artykułem etc.. założę własny serwis, będę chciał wrzucić swój art a tu co? dupa, bo gmclan ukradł prawa do mojego dzieła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
ogólnie mi się nie podoba. w końcu ja zrobiłem i ja mam pełne prawo co do tego gdzie wrzucę, komu dam, co zrobię z moim przykładem, artykułem etc.. założę własny serwis, będę chciał wrzucić swój art a tu co? dupa, bo gmclan ukradł prawa do mojego dzieła :P

Hmmm... 0-0=0

No na szczęście dla GMCLAN'u nic nie zrobiłeś, więc ten problem się Ciebie nie dotyczy. Tak samo reszta, która jest przeciw... a nie sorry, pierdzenie w stołek i nabijanie postów na forum, to też jakiś wyczyn. :] Zgryźliwość zamierzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, bym się z tobą kłócił, ale mi się nie chce. w ogóle to wypowiadać mogą się tylko ci co 'coś' robią? opinia reszty już się nie liczy?* no i ja raczej nie spamuje forum. ale dobra, już nic nie mówię.

 

*chociaż ze mną to było chyba do przewidzenia, że powiem "nie!", ze względu na ogólne poglądy na nasz syfiasty świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Linux ci się podoba, nie? :]

 

ogólnie mi się nie podoba. w końcu ja zrobiłem i ja mam pełne prawo co do tego gdzie wrzucę, komu dam, co zrobię z moim przykładem, artykułem etc.. założę własny serwis, będę chciał wrzucić swój art a tu co? dupa, bo gmclan ukradł prawa do mojego dzieła :P
Jeśli twój "serwis" będzie stroną domową, a nie konkurencyjnym wortalem, to nie ma problema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
hm, bym się z tobą kłócił, ale mi się nie chce. w ogóle to wypowiadać mogą się tylko ci co 'coś' robią? opinia reszty już się nie liczy?* no i ja raczej nie spamuje forum. ale dobra, już nic nie mówię.

 

*chociaż ze mną to było chyba do przewidzenia, że powiem "nie!", ze względu na ogólne poglądy na nasz syfiasty świat.

O, widzę, że moja poprzednia wypowiedź zabolała? No i dobrze, boś sam się wrąbał we własne gówno. :] Czepiasz się o to, że do twojego udziału na forum użyłem określenia "spamowanie" oraz "pierdzenia w stołek", ale pierw sam pozwoliłeś sobie na sformułowanie całej akcji "kradzieżą" mimo iż tak nie jest...

 

Poza tym przy zerowym udziale w zasobach im większy staż, tym głos taki ma coraz mniejszą wartość, ponieważ maleją szanse, że dany użytkownik w ogóle coś zrobi i gmclan nie będzie miał potem czego ukraść, tak więc praktycznie głos takiego TeoTN jest ważniejszy od twojego. Brutalne ale prawdziwe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że w takich sytuacjach albo skasowanie z tamtej strony i wrzucenie na GMCLAN albo dupa blada. Mi się ten pomysł bardzo podoba co już Ranmusowi mówiłem chyba kiedyś na GG. Szczególnie dlatego, że gdy padłem ofiarą plagiatu musiałem sobie sam radzić, czego efektem była tylko zmiana autora artykułu, a nie jego skasowanie, a gdyby GMCLAN zainterweniował, to by była trochę poważniejsza sprawa. I tak, tamto to był pikuś, ale jakby ktoś skopiował bez zgody mój artykuł o GML, albo się pod nim podpisał, to będę miał pełne prawo poprosić Ranmusa, żeby się sprawą zajął, ponieważ artykuł jest własnością GMCLAN i będzie mógł nawet zgłosić to na policję, podać na prokuraturę i inne babilońskie środki których nienawidzę, ale nawet dobrze, plagiatorzy niech cierpią :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...