Skocz do zawartości

MAGI - Magical Strategy Game


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Na VictoryGames właśnie się pojawiła recenzja gry. Jak chcecie, to możecie sobie przeczytać.

 

Recenzja

 

Czekam też na recki na zagranicznych stronach, ale tam są spore kolejki. Gra w sumie też pojawiła się na masie różnych blogów i mniejszych stronek poświęconych grom indie, ale to już sobie możecie poszukać sami jak macie ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 858
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Facet od Victory Games doszedł do podobnych wniosków, jak ja :)

Po komentarzach (trzech, ale zawsze iluś :) ) można dojść do wniosku, że gra zdobędzie dużą popularność i niestety-ktoś na pewno ją spiraci i będzie na dość sporą skalę sprzedawał za połowę mniej lub wręcz rozdawał za darmo :/ Takie "cusie" są wliczone już w interes gier komputerowych...

Ale to tylko moje wnioski i byle się nie sprawdziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ktoś spiraci prędzej czy później. Ale olewka ;). Jak ktoś ściąga zawirusowanego pirata, to i tak by oryginały nie kupił - a tak przynajmniej może pokaże grę kumplom :P.

 

Choć akurat na popularność w Polsce bym specjalnie nie liczył - jak dotąd nikt z Polaków gry nie kupił. U nas 19$ to już nie tak tanio i większość dzieciaków nie ma kart kredytowych (a starzy nie grają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest spoko, ale nie podoba mi się to z dopasowywaniem się poziomu przeciwnika do twoich umiejętności. Brzmi to tak, jakby się nie dało przegrać. A ja akurat czułbym się trochę rozczarowany brakiem hardkorowych momentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iv!n:

 

He he - jakie tam głupie myśli ;). Brzmi bardzo rozsądnie... :P

 

Jecht:

 

To działa tak - jak zaczynasz grę i jesteś noobkiem, to przeciwnicy się losują kiepscy i grają nędznie. Ale potem im ty się lepszy stajesz - tym oni bardziej wyskakują do przodu. Chyba, że zaczniesz bardzo przegrywać - wtedy dadzą znowu trochę fory (ale i tak już z bossem nie dasz rady ;)).

 

Generalnie jak chcesz hardkorowych momentów (i bedziesz grać dobrze) - to je znajdziesz. Gra po prostu daje szanse nowym użytkownikom na opanowanie mechaniki, ale jeśli jesteś niezły to przeciwnicy szybko staną się wyzwaniem.

Tak każdy ma to co lubi ;). To nie Morrowind, w którym jaki byś nie był, przeciwnicy są i tak daleko w tyle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - spoko.

 

Akurat z tego systemu jestem całkiem dumny - nieźle się sprawdza w sumie. Długo myślałem jak dać nowym graczom szanse, a starom wygom wyzwanie bez robienia czegoś tak przestarzałego i idiotycznego jak wybór poziomów trudności ;).

 

Oczywiście dobry gracz zawsze w końcu nauczy się pokonywać AI. Ale wtedy zawsze pozostaje zdobywanie insygniów za najtrudniejsze wyzwania (przejdź grę bez przegrywania - he he). No i sama Śmierć jest bardzo hardkorowa...

 

Napisz potem jak wrażenia ;). I miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie powinienem udzielać takich informacji. Zresztą za wcześnie, żeby o tym gadać - gra wciąż czeka w kolejkach na największych stronach i dopiero za miesiąć powinny być prawdziwe wyniki.

Na razie mogę powiedzieć, że gra się sprzedaje całkiem nieźle, jak na coś co nie jest jeszcze znane szerszej publice. Sam jestem zaskoczony, że jacyś ludzie z forów o GM to kupili ;).

 

A swoją drogą - całkiem możliwe, że za jakiś będzie można zobaczyć MAGI na półkach sklepowych. Negocjacje trwają...

Ale o tym na razie cicho sza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo z diamentowym opakowaniem i zabawką do zestawu...

 

A co w demie jest ograniczone, czego nie ma itp.?

 

E:

brak rozróżnienia na poziomy trudności przed rozpoczęciem gry

dostosowywany do poziomu gracza AI przeciwników

Czy to nie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guXio:

 

Nawet nie wiem czy będzie też w sklepach w Polsce. Rozmowy trwają - za wcześnie, żeby o tym gadać. Ale jeśli gra pokaże się w naszym kraju, to będzie też dostosowana do naszych cen.

 

Matthew:

 

Zapomniałeś wspomnieć o ekskluzywnej koszulce MAGI projektowanej przez Armaniego :D.

 

A co do dema - zawsze możesz sam sprawdzić ;).

 

A serio:

 

W demie:

 

- Jest tylko 5 postaci.

 

- Jest połowa czarów.

 

- Jest ograniczenie czasu gry do 30 lat (growych ;)).

 

- Nie ma sejwowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - całkiem możliwe, że za jakiś będzie można zobaczyć MAGI na półkach sklepowych. Negocjacje trwają...

Taka wersja nie będzie się przypadkiem zbytnio różniła cenowo na niekorzyść klienta? ;) Wiesz-pudełko, dostarczanie do hurtowni i takie tam...robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby trafiła do polskich sklepów to by była dostosowana do polskich cen. Ale naprawdę zaczynam żałować, że Wam powiedziałem - za wcześnie na dywagacje. Jestem dopiero na etapie rozmów z dystrybutorem i sam też muszę rozważyć wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zagrałem w demko :) no i muszę powiedzieć, że naprawdę prezentuje się bardzo dobrze! Podoba mi się to jak fajnie wykorzystałeś PATHS do tutoriala :) chodzi mi o to światełko otaczające dany temat opisywany w tutorialu :) Muzyka też robi swoje i dodaje rytmiki. Co do samej gry, to pograłem i załatwiłem pierwszego przeciwnika :D drugiego już nie mogłem ;) Za mało grałem :] Naprawdę bardzo dobrze wykonana gra i jestem pod wrażeniem. Gratulacje!

 

Na samym początku gryzie trochę ten dźwięk jak się pokazuje logo, tzn. nie użyłeś żadnego FADE OUT i się tak ucina, a że akurat miałem bardzo głośno, to tak trochę dziwnie zabrziało :) ale to drobiazg. Gra super! Nie mój gatunek, ale wykonanie na pierwszym poziomie i co najważniejsze dosyć oryginalny pomysł, a to zaczepia graczy :thumbsup:

 

Zatem życzę oczywiście dużych zarobków :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągłem, pograłem i zaskoczenie! Wszystko totalnie zmienione na... lepsze! Aż dziw, że tak mało zajmuje... A ten tutor (energia)... WOW Grafa poprawiona! 10/10

 

Pokonałem pierwszych 10 przeciwników, a potem nie chciało mi się grać... ale wciąga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - mówiłem, że sporo poprawiłem ;). A teraz i tak pracuję nad nowym updtaem, który będzie usprawniał parę pierdółek i porawiał sprite'y niektórych postaci.

 

A tak w ramach info:

 

- Gra ostatnio pojawiła się na IGN. Nie mam pojęcia jak, ale grunt, że jest ;). W sumie nic wielkiego, ale niewiele gier na GM tam trafia więc się chwalę ;).

 

- Na GMC pojawił się ostatnio topic o najlepszych GM-owych grach. MAGI ma tam nawet niezłą pozycję i jeśli jesteście zarejestrowani, to może zechcecie zagłosować. A jak chcecie wspierać polskie produkcje - to nie zapomnijcie o Almorze - ma stanowczo za niską pozycję jak na swoją jakość ;). Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Marmot.

 

Kurde, naprawdę fajnie jest widzieć swoja grę stającą w szranki z GM-owymi legendami (i dającą sobie nieźle radę ;)). Pamiętam, że jak zaczynałem robić MAGI, to mówiłęm sobie: "ech... Magecraftowi i innym hiciorom nawet nie podskoczę, ale fajnie by było jakby ktoś to w ogóle zauważył". A teraz - he he he ;).

 

EDIT: Ej, ale nie przeginajcie, bo pomyślą, że oszukuję ;). Przynajmniej zagłosujcie też na inne gry, które lubicie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale proszę nie przesadzać z tym głosowaniem ;). I tak to już dziwnie wygląda i włąśnie dostałem maila w stylu "o co tu chodzi?" :D.

 

Jak chcesz zagłosować to pomyśl też nad innymi grami, które na to zasługują. Bądźmy uczciwi mimo wszystko - jest wiele kapitalnych gierek robionych na GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...