Skocz do zawartości

mam problem

profesor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem nowy na form i chciałbym stworzyć swoją pierwszą grę o Team X 🙌. Nie wiem jak zacząć, ale ktoś na TikToku pokazał mi Game Makera 🎮 i myślę, że to byłoby fajne do zabawy. Mam 10 lat i lubię grać w Minecrafta 💓. Nie śmiejcie się ze mnie, bo bardzo lubię Team X 💪. Czy ktoś ma jakieś rady dla początkującego twórcy gier? Dzięki! 😊

Jeśli miałbym dać jakieś rady od siebie, to nie porywaj się na początku z motyką na księżyc, bo nigdy nie dojdziesz do końca i to bardzo demotywuje do dalszej pracy. I najlepiej uczyć się robienia gier, poprzez robienie gier. Polecam na początek klasyczny przypadek - Catch the Clown. Albo jakikolwiek inny przykład prostej gry, do którego znajdziesz materiały w internecie. Każdy by chciał robić gry 3D Multiplayer, ale dobrze jest zacząć od czegoś prostszego, a proste gry też potrafią być przecież fajne.
Pytaj na forum, jestem pewien, że w tej skromnej społeczności jest sporo osób, które będą chciały pomóc.

• Administratorzy

Jestem boomerem i nie wiem co to Team X :D

Wszystko zależy, co to ma być za rodzaj gry. Jeśli jakaś 2D, pikselowa, lub rysowana - to jak najbardziej można coś takiego zrobić. Jeśli jednak chcesz jakieś 3D, to nie tędy droga.

Tak, zdecydowanie zacznij od przerabiania gotowych przykładów :P
Próbuj odwzorowywać jakieś drobne elementy jak np poruszanie postaci, proste strzelanie itp.
Z czasem będziesz ogarniał coraz więcej i więcej aż złoży się z tego nie jedna gierka :)
Dodatkowo na youtube jest dużo tutoriali, problem jest tylko taki że większość jest po angielsku.
Edit:
@gysek muszę przyznać że też nie wiem co to a:D
Edit2: 
a i warto teraz uczyć się z dokumentacji, fajnie wyjaśnione są różne rzeczy + całość jest po Polsku 

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem! 🙏
Nie wiem czy ktoś mi pomoże, ale mam problem z zainstalowaniem Game Maker Studio 2 na moim tablecie. Nie mogę znaleźć tej aplikacji w sklepie z aplikacjami, więc nie wiem co zrobić. Czy ktoś wie jak zainstalować tę grę na tablecie? 🤔
Z góry dziękuję za pomoc! 🙏

• 3 tygodnie później...
  • Filar Społeczności
15 godzin temu, profesor napisał:

nie wiem bo jak właczam ten program to mi sie komputer wyłącza jakiś kiepski ten program co urzywacie

mam to samo, ogolnie na angielskim forum pisza ze to czesty blad u uzytkownikow kart graficznych nvidii. to nie komputer sie wylacza, tylko ekran gasnie - mozna dalej normalnie uzywac programu, tylko jest to znacznie utrudnione. na poczatku to troche dziwne, ale mozna sie przyzwyczaic

• Haha (+1) 1
  • Super (+1) 1

• 2 tygodnie później...