Skocz do zawartości

Unity C# Tworzenie panelu GUI


Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę swój pierwszy projekt w Unity. Chciałbym zrobić u dołu menu które będzie panel jak w RTS. Jak poprawnie zrobić menu u dołu aby dostosowywało się do ekranu i żeby było zawsze na wierzchu? Jak dodawać dynamicznie(z poziomu kodu) obiekty do gui(np przycisków), aby rysowały się na takim panelu(pozycja zawsze na wierzchu ala "fixed")?

Robię w oparciu o dwa wymiary jeśli to w ogóle istotne w tej sytuacji, Jestem kompletnie świeży w unity. W C# natomiast już trochę programowałem i dużo w GM/GMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "nowym" gui Ci nie wytłumaczę bo mało w tym robiłem, na "starym" da się to osiągnąć bez problemu. Metoda OnGUI w obiekcie, wrzucisz sobie tam GUI.Box i bedzie git, szerokości obliczysz sobie na podstawie Screen.width .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czytałem, że teraz jest jakaś nowa metoda. Myślisz, że w porządku korzystać ze starej metody, czy lepiej się od razu uczyć?

I jeszcze jedno... To są głupie pytania, ale ja jestem kompletnie świeży, a tutoriale z YT więcej mi zamieszania w głowie zrobiły niż rozjaśniły. Czy OnGui działa jak draw gui w GMS? Czy tam po prostu wpisuję coś ala draw_sprite(i jeśli tak to jak)? I co to jest dokładnie ten GUI.Box? W dokumentacji znalazłem "A Box can contain text, an image, or a combination of these along with an optional tooltip, through using a GUIContent parameter. You may also use a GUIStyle to adjust the layout of items in a box, text colour and other properties." ale to nie wiele mi wyjaśnia mówiąc szczerze. Wybaczcie, ja wiem jak z punktu widzenia kogoś kto trochę siedzi wygląda odpowiadanie na takie głupie pytania, ale naprawdę mi to może pomóc się połapać w tym chaosie informacyjnym jak mi ktoś po prostu wytłumaczy to bardzo prosto kto już to umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...