Skocz do zawartości

Przebitki pulpitu po alt-tabowaniu albo minimalizowaniu gry


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki problem z grą, że gdy ją zminimalizuję albo przełączę ekran uzywając alt+tab, na ekranie pojawiają mi się "przebitki" z pulpitu albo z aplikacji, które mam otwarte w tle. Testowałem na różnych komputerach, wszędzie dzieje się to samo. Na poniższym wideo udało mi się kilka takich przebitek uchwycić. Czasem nie ma ich prawie w ogóle, czasem jest ich tak dużo, że nie da się normalnie grać. 

https://drive.google.com/open?id=1XilFNr764ZFdLzYi-xEgZPkvOXZ6qmpr

Gdzieś na anglojęzycznym forum czytałem, że ktoś miał podobny problem, ale zaznaczenie opcji "Use synchronization to avoid tearing" w ustawieniach graficznych pomogło. U mnie nie pomaga. Ustawienia mam takie:

Przechwytywanie.PNG.c47f8a6c0af5a35a9df3b69341347fe8.PNG

 

Ktoś wie w czym może leżeć problem / jak mogę to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
3 godziny temu, Patryqss napisał:

gdy ją zminimalizuję albo przełączę ekran uzywając alt+tab

 

Ale tylko w momencie tych czynności, czy np. 5 minut później też? Bo ja bym obstawiał, ze mruga, bo się przełączasz i że tak robią wszystkie gry. Co do mrugania między levelami które widziałem, to strzelam, że masz różne rozdzielczości w roomach, dlatego mruga. Sprawdź też, czy gdzieś kodem nie zmieniasz rozdzielczości/rozmiaru view/pozycji okna w step, może dla tego mruga.

 

Ja generalnie nie kojarzę takich problemów w 1.x za czasów gdy pracowałem w YoYoGames.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miga ciągle, później też. Wszystko wraca do normy dopiero po zresetowaniu gry. Wszędzie mam ustawiony ten sam view, te przeskoki są nawet w roomach o tych samych rozmiarach. Zauważyłem też, że jeśli zminimalizuję mając wciśniętą np strzałkę w lewo, to po powrocie do gry, moja postać ciągle idzie w lewo i nie da się jej zatrzymać, nawet po wyłączeniu poziomu i włączeniu ponownie. Znów pomaga dopiero reset całej gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Czy jesteś w stanie zminimalizowac projekt (oczywiście na kopii) do 1-2 obiektów i podesłać go nam, zebysmy sprawdzili (i upewnić się, ze dalej się psuje)? Inaczej chyba na nic nie wpadnę. Czasem usuwając rzeczy okaże się, ze się magicznie naprawia i znajdziesz problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2020 o 15:41, gnysek napisał:

Czy jesteś w stanie zminimalizowac projekt (oczywiście na kopii) do 1-2 obiektów i podesłać go nam, zebysmy sprawdzili (i upewnić się, ze dalej się psuje)? Inaczej chyba na nic nie wpadnę. Czasem usuwając rzeczy okaże się, ze się magicznie naprawia i znajdziesz problem ;)

 Mogę to zrobić, ale pojawił się kolejny, znacznie poważniejszy problem. Przy próbie kompilacji gry, dostaję taki błąd:

image.png.b0103fb46b4b146b2c7204fdaa3ff83a.png

 

Wyłączenie i włączenie GM lub komputera nie pomogło, próba odpalenia backupu też, nie działa też żaden z moich innych projektów. Zauważyłem, że pole "Target" jest puste i nie mam żadnych opcji, żeby ustawić na Windows. Wygląda to tak: 

image.png.b187b6baf60017313580ad13f2e696cb.png

 

Nie mam pojęcia, co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie problem leży w twojej konfiguracji sprzętowej-systemowej. Biorąc pod uwagę jak działa GM, ten efekt "mrugania" jest niezależny od tego, w jaki sposób masz zaprogramowane draw.
Fakt, że masz pustą listę "Target" oraz inne problemy z samym IDE, świadczy o tym, że jest coś nie tak z instalacją GMS lub uprawnieniami. Debugowanie tego problemu jest praktycznie niemożliwe, dlatego zacząłbym od reinstalacji GMS (ale dokładnie usuń, z %AppData% też).

https://help.yoyogames.com/hc/en-us/articles/216753708-How-to-perform-a-fresh-install-of-GM-S-1-4

Poza tym rozważyłbym migrację na 2.0, wiesz z 1.4 będzie już tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...