Skocz do zawartości

Chell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

W gamedevie najgorsze jest to, że wiele firm po zrobieniu gry zwalnia sporą część ekipy (nawet całą), albo się zwija (bo jakaś spółka na dotacji i otwierają nową). W zwykłym devie faktycznie takie rzeczy to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensje w gamedevie są generalnie takie sobie poza stanowiskami z topki. Małe firmy płacą od 2.5k do 6k na rękę (zwykle na umowie o dzieło). W dużych widełki są większe, ale stawka godzinowa może wcale nie wychodzić tak dobrze ze względu na crunch.

Jak ktoś ma ochotę, to CDP jakiś czas temu robił badania na ten temat. Wynagrodzenia są gdzieś w drugiej połowie PDFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja jako programista PHP mam podobnie. Ale bez crunchy i to jest własnie ta różnica. W YYG miałem dwa razy crunch a następnego dnia ktoś stwierdział, ze wydajemy za miesiąc, bo cośtam. I przez miesiąc nic nie poprawialiśmy już... także gamedev jest do bani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że jest taka rozbieżność pomiędzy GameDevami, a resztą programistów. Jak przeglądam Linkedina, to jeśli chodzi o programistów to widzę tam tylko oferty z widełkami 15k - 20k na miesiąc lub więcej (ja  sam niestety nie jestem  z zawodu programistą, więc mogę o takich zarobkach pomarzyć :(  ).Także  szacun dla tych, którzy crunchują za te 2.5k - 6k, bo pewnie gdyby chcieli, to spokojnie mogliby się przebranżować na inżynierów oprogramowania i żyć w dostatku. Ale to są pasjonaci, zwykły Kowalski tego nie zrozumie. Dla nich, stworzenie gry to coś więcej niż tylko sposób na zarobek. To są życiowi poszukiwacze, tak jak Propaganja , Japanstache czy też Quetzacotl, którzy nie poszli stabilną  i wygodną ścieżką utartą przez Tymona czy Marmota, ale poszli szukać swojego powołania. Równie dobrze, mogliby zamieszkać w beczce niczym diogenes, spożywać tylko suchy chleb ze słoną wodą, a i tak  - gdyby mieli możliwość tworzyć gry przez cały dzień - byliby szczęśliwi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

>Jak przeglądam Linkedina, to jeśli chodzi o programistów to widzę tam tylko oferty z widełkami 15k - 20k na miesiąc lub więcej

 

to są stawki seniorskie, przekrój płacowy jest znacznie szerszy. Przejrzyj sobie https://justjoin.it/

Cytuj

 

Ja jako programista PHP mam podobnie


 

@gnysek Działasz w Magento, czy Laravel/Symfony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby zamienione w pracę przestaje być hobby. Zapieprzanie po 10+h dziennie w biurze potrafi każdą rzecz obrzydzić.

Ale ogólnie tak - gamedev ma kijowe stawki w porównaniu do reszty IT właśnie ze względu na ten mityczny status "dream job". Nie idziesz do korpo klepać pehapa, bo to kochasz, tylko bo szukasz dobrze płatnej i stabilnej roboty. Do gamedevu idziesz, bo o jprdl będę robił wiedźmin island 4 mogą mi płacić nawet w orzechach!!!

Choć pewnie wraz ze starzeniem się kadr i nagłaśnianiem różnych patologii sytuacja się poprawi. Nawet od moich początków dużo już się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...