Skocz do zawartości

[WYNIKI]Epizod 1 - Breakout


Uzjel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciało mi się już osobnego modułu robić do celowania w ostatnie klocki, mój bocik i tak miał potężnego buga, który czasem powodował zbieranie -1000 w zupełnie niopłacalnych sytuacjach. No i losowość odbić od klocków praktycznie uniemożliwia bardziej złożone symulacje.

 

To kiedy etap drugi? : p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy udostępnić wam kod mojego. Ale wtedy wyjdzie na to jak bardzo leniwa była moja matematyka. :P Pętlą wyliczałem pozycję paletki żeby znalazła się na dobrej pozycji. xD

 

Ogółem mój robot spisał się dobrze. Widzę że błędem było priorytetowe zmniejszanie paletki bo i tak nie pomogło to w unikaniu złych bonusów.

 

Algorytm działał tak:

- Jeżeli jest mniej niż 500 punktów to odbijaj piłkę zawsze pod tym samym kontem który wyliczyła sieć neuronowa (to powodowało że na tamtej mapie piłka w 3 odbiciach wpadała pod ładnym kątem na górę i tam dobrze się bawiła, tu też nie było źle)

- Jeżeli jest mało klocków to dobrze celuj

- Jeżeli klocek w który celujesz nie ma sąsiada od strony z której leci piłka to celuj w jego boczną ściankę zamiast w środek. ;)

- Jeżeli z tego kąta nie możesz wycelować w żaden z klocków to odbij pod stałym kątem wyliczonym przez sieć neuronową

- Sprawdzaj ile jest piłek a na podstawie tego wyliczaj ryzyko czy możesz podnieść zmniejszenie paletki albo jakiś dobry bonus

- Ignoruj wszystkie bonusy jeżeli jakakolwiek piłka zaraz spadnie.

 

 

Ogółem to chyba sieć neuronowa zepsuła omijanie -1000 bo zauważyłem że czasami specjalnie łapał. xD

 

Gratulacje dla Amaterasu! Myślałem że twój robot zrobi na początku mój domyślny plan, czyli będzie kopał mały pionowy tunel a potem wbije do niego piłkę aby się w środku poobijała. Tak działał mój pierwszy bot ale potem zrobiłem się leniwy i oddałem go w ręce sieci neuronowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bLaze zmodyfikował podstawowego bota, zmniejszając jego losowy rozrzut i sprawiając, by paletka odbijała piłkę praktycznie pionowo, ale z drobnym odchyleniem w stronę klocków. Może to bezpieczna opcja, ale bez łapania/unikania bonusów i idących za tym mechanizmów łapania piłek i celowania daleko się nie zajedzie.

On mnie szpieguje!

GML
if instance_number(obj_brick01)>30 {

x = obj_ball.x + random_range(-4,3)

}else{

if instance_number(obj_brick01)>11 {

if obj_brick01.x>x {

x=obj_ball.x+random_range(-20,0)

}else{

x=obj_ball.x+random_range(0,20)

}

}else{

x=obj_ball.x+random_range(-15,15)

}

}

//"Oneline" by bLaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ediepl starał się odbijać piłki pod jak najmniejszym kątem względem poziomu w nadziei, że ta dotrze do sufitu

Nie

Bot ignorował złe bonusy

Nie, te dwie rzeczy wynikły z moich głupich pomyłek, przy odbijaniu piłki pomyliłem plus z minusem a złe bonusy miał omijać ale chyba walnąłem się o kilka pixeli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei moje omijanie działa dobrze jak jest jedna piłka i jak -1000 jest po prawej stronie od paletki :D czy tam po lewej. Nie chciało mi się już debugować co jest nie tak.

A paletka znajdowała najbliższy klocek i w niego celowała. Z drobnym offsetem bo nie celowała w środek klocka tylko poniżej niego o długość promienia piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix_ zmodyfikował początkowego bota, aby łapał bonusy i piłki, ale ograniczył się do jednej piłki i jednego bonusa. Miał też znikomą celność, ale dzięki temu, że paletka starała się ustawić dokładnie tam, gdzie wyląduje piłka, uzyskał nienajgorszy wynik.

 

To nie jest prawdą xD

Bot powinien odbijał przecież kilka piłek, ale jak juz było za późno to nie zdążył zareagować...

A bonus tylko +1000 i rozmnożenie piłek. A z celnością to szkoda gadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...