Skocz do zawartości

Inwazja


exp

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Inwazja

 

Gatunek: strzelanka

 

Opis: W grze wcielamy się w kosmitę, który ma za zadanie zniszczyć Ziemię. Niestety, przeszkadzają mu w tym ziemskie siły wojskowe.

 

Download: Zippyshare

gmcowy uploader (trochę poprawiona wersja)

Rozmiar pliku: 3,7 mega

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: ja

Grafika: ja

Muzyka: ja wohl

Screeny:

1.jpg

2.jpg

 

muzyka to tak naprawdę metalika, ale w mojej aranżacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, dobra gierka.

Dobre wywiązanie się z tematu, rozgrywka nie jest zbyt prosta, jakieś tam podstawowe uniki trzeba robić. Zróżnicowani przeciwnicy, a całość rozgrywa się w mieście z śmiesznymi biegającymi ludzikami. Muzyka nie sprawia tej monotonności nawet po dłuższej rozgrywce. Tzn. może troszkę, ale nie w takim stopniu jak w niektórych grach. Nie ma tego wszystkiego za dużo, żadnych skomplikowanych ruchów bo i tak już wystarczy, że musimy robić te uniki co z czołgami i tymi samonaprowadzającymi się strzałami jest problematyczne. Niejednokrotnie zdarzyło mi się przegrać przez billboard Coca-Coli. Ale miałem problemy, bo gra nie chciała mi się restartować od czasu do czasu. I przy full screenie czuje się jakbym grał w jakąś starą grę DOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy full screenie czuje się jakbym grał w jakąś starą grę DOS.

Tak miało być :)

Wiem o bugu z nie restartowaniem się poziomu po przegranej. Jeśli się zdarza, to guziczkiem M się resetuje grę (trochę psuje to alpha tekstu, ale kto patrzy na wyniki w 2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka :) Podoba mi się interakcja z otoczeniem, że wszystko jest zniszczalne. Dużo różnych przeciwników, różnorakie helikoptery, czołgi. Troche grafika taka paintowa i sterowanie wg mnie niewygodne ale można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę zawsze mieć poruszanie się po lewej i akcje po prawej - jak na padach :s W grach nieużywających myszki zawsze używam WSAD i klawiszy numerycznych, ale wiem, że nie każdy je ma. Dałbym możliwość zmiany sterowania ale nie opłacało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie ma co, to jest ######STE!

Bardzo przyjemnie się gra, dobre wykonanie tematu. Chętnie więcej bym pograł.

 

(I nie uwierzę, jeśli mi powiesz, że nie było inspirowane Jets n Guns.

Latanie statkiem w prawo, bomby, budynki podzielone na kwadratowe segmenty, czołg celujący w górę, bariera laserowa...)

 

Nie martw się, że Cysior nic nie wstawił, dobrze się spisałeś.

 

Edit:

10/10

 

9f6e3e9439.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko powiedzieć. W Jets'n'Guns grałem u kuzyna jak miałem jakieś 10-11 lat może, nawet musiałem teraz wygooglować ten tytuł, żeby sobie przypomnieć. Strasznie się jarałem tym, więc może jakaś nieświadoma inspiracja nastąpiła, ale nie chciałem się na nim wzorować. Generalnie nie lubię robić gier z nastawieniem "ok, będę inspirował się tym i tym". A akurat latanie w prawo, bomby, czołgi i bariery laserowe są w co drugim kosmicznym shmupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...