Skocz do zawartości

Klub Nostalgii GMC


-[PhariseuS]-

Rekomendowane odpowiedzi

Oto ostatni zachowany snapshot "starego" GMCLan'u. Był on hostowany jeszcze na darmowym serwisie iglu.cz - a w regulaminie mieli wyraźnie napisane, że zezwalają na wrzucanie materiałów jedynie po czesku. Nie mam pojęcia, jakim cudem stary GMClan tak długo się tam uchował. Niestety, większość grafiki nie została utrwalona.

 

https://web.archive.org/web/20040508203036/...iglu.cz/gmclan/

 

Tak wyglądało forum z tego samego okresu. Była to druga odsłona forum GMC (Obecnie, o ile się nie mylę, znajdujemy się na trzeciej - ale dla mnie tak właściwie to czwartej, bo tyle się zmieniło odkąd ostatnio byłem aktywny :D). Wygląda na to, że pierwsza odsłona forum, hostowana jeszcze pod iglu.cz, nie została zachowana.

 

https://web.archive.org/web/20031207053749/...forum/index.php

 

Całkowicie zapomniałem, że przez jakiś czas byłem moderatorem razem z Mif@'ą, jeszcze pod starym nickiem. Ponoć nie sprawowaliśmy się dobrze, i od trzeciej odsłony byliśmy już zwyklymi userami :D

 

Mamy już 86 zarejestrowanych użytkowników

Ostatnio zarejestrował się: SLy

Najwięcej użytkowników online (11) było 25.11.2003 - 17:59

 

11 użytkowników online NA RAZ! Wtedy to było COŚ.

 

I jeszcze jedna rzecz, którą znalazłem na moim wciąż działającym koncie FTP na republika.pl... GMC Tower! Był to okres, gdy w Polsce coraz bardziej popularny stawał się pixel art, głównie dzięki serwisowi pix.art.pl. Mało kto wie, ale jego twórca, krzyma, był aktywnym użytkownikiem naszego forum. Początkowa baza userów pix.art.pl składała się w 50% z ówczesnych GMClanowców.

 

GMC Tower polegał na tym, że każdy uczestnik dopikselowywał segment wieży. Nie pamiętam już, kto rozpoczął ten projekt, ale była z tym kupa zabawy. Wrzucam jako link, bo jest za wysoki:

 

http://phariseus.republika.pl/gmctower.png

 

Nie pamiętam już, kto zrobił który segment. Jeżeli gdzieś istnieje aktualniejsza wersja wieży, to bardzo możliwe, że gdzieś w archiwum postów na forum, gdyż odbywało się to już w trzeciej odsłonie.

 

Jeżeli mi się coś jeszcze przypomni albo znajdę coś ciekawego, wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności
11 użytkowników online NA RAZ! Wtedy to było COŚ.

 

historia zatoczyła koło, bo teraz nawet tyle jest nieosiągalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się pewnie zastanawiają co tak ostatnio mało newsów, czyżby strona umierała? NIC PODOBNEGO! Po prostu redaktorzy nie chcą już dawać newsów na starej stronie, czekają na nową...

 

To uczucie gdy GmClan umiera od 12 lat. I nadal nie umarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Oto ostatni zachowany snapshot "starego" GMCLan'u. Był on hostowany jeszcze na darmowym serwisie iglu.cz - a w regulaminie mieli wyraźnie napisane, że zezwalają na wrzucanie materiałów jedynie po czesku. Nie mam pojęcia, jakim cudem stary GMClan tak długo się tam uchował. Niestety, większość grafiki nie została utrwalona.

 

To było tak iż szukałem hosta pod gmclan i iglu.cz było jednym z nowych czeskich serwisów, które oferowały hosting za darmo dodając php i bazę mysql. Na rynku polskim nie było niczego sensownego i żeby jeszcze było bez reklam, więc wybór był prosty. Tak było przez pierwszy rok. Potem iglu.cz zmieniło profil na komercyjny, ale osobom mającym darmowy hosting pozostawiono konta. Ponadto w sprawie nowego regulaminu dot. czeskich stron pisałem do administratorów, czy mają coś przeciwko gmclanowi. Napisali, że nie i mimo iż gmclan generował wtedy znaczne obciążenie, to przyznali się, że sami czasem nawet odwiedzają, bo ją polubili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tak iż szukałem hosta pod gmclan i iglu.cz było jednym z nowych czeskich serwisów, które oferowały hosting za darmo dodając php i bazę mysql. Na rynku polskim nie było niczego sensownego i żeby jeszcze było bez reklam, więc wybór był prosty. Tak było przez pierwszy rok. Potem iglu.cz zmieniło profil na komercyjny, ale osobom mającym darmowy hosting pozostawiono konta. Ponadto w sprawie nowego regulaminu dot. czeskich stron pisałem do administratorów, czy mają coś przeciwko gmclanowi. Napisali, że nie i mimo iż gmclan generował wtedy znaczne obciążenie, to przyznali się, że sami czasem nawet odwiedzają, bo ją polubili. :)

 

Dzięki, teraz już jasne. Jakoś w tym samym czasie sam założyłem tam konto, już z nową wstawką w regulaminie - toć I dla niepoznaki wybrałem czeskobrzmiącą subdomenę "hlava" (zerżnięte z Krzyżaków, które akurat wtedy wmuszałem siebie w ramach lektury szkolnej :D Wiedziałem tyle, że to znaczny "głowa" :P). Chyba się udało, bo działało to parę lat. Teraz nie działa im nawet główna strona.

 

BTW jakoś parę tygodni temu widziałem Cię na GG, Ranma_man... UPS, Ranmus. Widzę, że też masz dalej ten sam numer. Chciałem zagadać i ew. powspominać, bo ponownie zainteresowałem się Game Makerem... UPS, GM:Studio :) Ale założyłem, że facet po 30stce ma lepsze rzeczy do roboty niż GM, na przykład praca, dom, żona i dziecki ;) W każdym razie, miło widzieć, że żyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcuse me, czuję się całkiem oldfagowo a nie jestem sprzed 2K8

 

A ja z 2003 (big whoop!) i KOMPLETNIE nie czuję się oldfagowo.

Jesteś na pewno bardziej zaprawiony w GMCowym boju ode mnie - bo nie liczy się data dołączenia, tylko faktyczna aktywność i lata doświadczenia.

 

Ale spoko, próbuję nadrabiać. DUUUŻO na forum i w samym GM się zmieniło. Poprzypominałem sobie masę rzeczy. Obczaiłem funkcje, o jakich posiadaczom klucza do GM6.0 się nawet nie śniło. No, i zupełnie inaczej podchodzę do programowania, niż gdy miałem te paręnaście lat... Więc tak naprawdę jestem na nowo newfagiem (na masło maślakiem :P), który tylko ma login swojej poprzedniej inkarnacji.

 

Swoją drogą, przed oldfagami są ancientfagi, a przed nimi - originalfagi.

 

A przed nimi (i nad nimi) wszystkimi ownerfag w liczbie 1.

 

Wniosek: wszyscy jesteśmy jakieśtam -fagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

a ja gayfagiem, ale dużo postów mam :)

 

od stycznia 2008 jestem, czyli 3 miesiące ledwo, niufag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

tyle tej czanmowy, tyle myślenia, że to co piszę to faktycznie legit śmieszne

 

eh gejklany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
I pomyśleć, że dorosły człowiek potrafi pisać w sposób gimnazjalisty z 2010 roku...

A Ty dupa cicho! Mam nadzieję, że w zerówce dają Ci wycisk i wyciągają salami z kanapek. Anty, jesteśmy z Tobą (do czasu aż nam płacisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...