Skocz do zawartości

SoulJah


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chcialem tyko powiedziec, ze znowu pelno marihuany, rasta elo etc. naughty boy z ciebie, ale to juz nudne jest :\

No niestety, jak już mówiłem nie mam zamiaru robić gier pod publike, tylko robie gry z klimatem który mi odpowiada, a w SoulJah w szczególności to pokazuje mój pogląd na temat kilku spraw raczej ważnych, staram się zawrzeć w niej jakiś przekaz. Nie każdemu to się spodoba, proste. Ale nie jestem politykiem, nie muszę mieć 100% poparcia, bo cieszę się z każdego jednego procenta. Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak już mówiłem nie mam zamiaru robić gier pod publike, tylko robie gry z klimatem który mi odpowiada, a w SoulJah w szczególności to pokazuje mój pogląd na temat kilku spraw raczej ważnych, staram się zawrzeć w niej jakiś przekaz. Nie każdemu to się spodoba, proste. Ale nie jestem politykiem, nie muszę mieć 100% poparcia, bo cieszę się z każdego jednego procenta. Peace.
Gfdsogmdf[pgfg. No i o to chodzi!

A demo SoulJaha fajne, dla mnie ciekawsze klimaty niż w Backach ;q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ciekawsze klimaty niż w Backach ;q

Też tak myślę. Z gier o Rasta kojarze tylko Ganja Farmera i kilka moich gierek, więc temat nie jest jeszcze tak wyczerpany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z muzyką w grze? Dasz jakieś klasyki Marleya, Cliffa itd. czy coś własnego?

Więc tak: Bob Marley na pewno się pojawi i to już w intrze, Jimmy Cliff - myślałem o kawałku "Harder they come", Podczas walki muzyka z klasyków reggae zmieni się w lightowe Jungle (tutaj puki co pojawia się Masala Soundsystem), napewno pojawi się coś z Polskiego reggae (Napewno coś Ras Luty i Junior Stressa), zapuszcze jeszcze prawdopodobnie kawałek "Murderer" Patrice. Czy pojawi się coś własnego? Hmm, jeśli uda mi się nagrać z kumplem coś na bębnach (a puki co sie nie udaje bo do bebnow musi byc bardzo dobry mikrofon) - to napewno to zamieszcze. Zresztą o to że muzyka w grze nie będzie dobra myśle że nie warto się martwić.

 

Mam nadzieje że nie będzie się ścinało jak back 2

BTW: Może jednak zrobisz w międzyczasie bezdźwięczny back 2?

Myśle że nie bedzie sie tak scinać. Główny powód dużych wymagan sprzetowych back2 bylo zastosowanie Dark HDL. W Soul Jah nie korzystam z żadnych przykładów, cała gierka bedzie zrobiona przeze mnie - więc wymagania będą mniej więcej na poziomie Propaganji czy BAck1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co na to Pierwsza Gwiazda Trzeciego Świata i reszta? :]

Bobie prawdopodobnie nie miałby mi tego za złe. Zarówno Reggae jak i Dancehall, Roots, Ragga, no i wkońcu - Jungle - mają te same Jamajskie korzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double Posta, ale takie wydarzenie jak wypuszczenie demka jest chyba warte zakomunikowania.

Więc:

1. Można zobaczyć jak mniejw ięcej będzie wyglądał system RPG, skille są puki co dodane dla picu, bo wszystkie są od początku dostępne, ale można zauważyć jak to wszystko bedzie wyglądało. Skilli będzie ok. 2 razy tyle, i dodatkowo będzie trzeba wykupywać kombosy.

2.W walce zombie nadal zachowują się jak kretyni, ale to sie niedlugo zmieni ;) Po prostu puki co nie umią uderzyć.

3.Mile widziane propozycje

4.Miłego grania ;)

 

https://gmclan.org/up993.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko zrecenzuję po południu, a teraz chciałem się jeszcze odnieść do kwestii oprawy dźwiękowej.

 

Bobie prawdopodobnie nie miałby mi tego za złe. Zarówno Reggae jak i Dancehall, Roots, Ragga, no i wkońcu - Jungle - mają te same Jamajskie korzenie ;)
Myślę, że jednak by miał. :D On zarabiał na tym pieniądzory. A już napewno będą mieli jakieś wąty ci, którzy obecnie zarządzają spuścizną po Marleyu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chyba że właśnie chodzi Ci o wątek komercyjny w tym momencie. Ale chyba nie burzyli by za to że Jego kwałaki pojawiają się w gierce w którą pogra (jak znam życie) zaledwie garstka osób :)

A że muzyka Reggae jest totalnie anty komercyjna - a moja gierka ma mniej więcej takie przesłanie jak dobre teksty reggae - to nikt nie powinien mieć wontów. (Swoją drogą myślałem żeby kiedyś na jakimś koncercie podrzucić któremuś z Polskich wykonwców płytke a potem e-mailem zagadać o licencje na jego piosenki ;) Ale nie mam farta do takich spraw i pewnie by nie wypaliło :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@propaganja:

Zawsze przecież można spróbować. Jest dużo polskich artystów reggae, nie musisz koniecznie brać z tych znanych typu Habakuk, Indios Bravos, Vavamuffin czy Natural Dread Killaz. Poszukaj na mp3.wp.pl jakiegoś undergroundowego zespołu grającego reggae i już.

Heh już szybciej z NDK bym sie dogadał. Ich ziomek jest kuzynem mojego ziomka :)

 

 

Indios Bravos czy Natural Dread Killaz to nie reggae tylko jakieś popłuczyny :D

No NDK to może i nie reggae ale tym bardziej nie "popłuczyny", Indios Bravos to już reggae nawet bardzo tradycyjnie. Co nie znaczy że złe.

A poza tym co się czepiacie legalności... myślicie, że ich obchodzi to czy piosenka wystąpiła w jakiejś tam amatorskiej grze?...

Podejrzewam że gierka by im się spodobała biorąc pod uwage to o czym śpiewają i to o czym jest gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeszcze jeden problem. Minaowicie prawa do kawałków tych wszystkich (a przynajmniej zdecydowanej większosci) zespołów nie mają one same, ale producenci i wielkie firmy fonograficzne, które obracają poważną kasą i raczej na takie pożyczanie muzyki do gier się nie zgadzają. I wali ich to, o czym jest dana produkcja, nawet jeśli ma bardzo dużo spólnego z reggae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeszcze jeden problem. Minaowicie prawa do kawałków tych wszystkich (a przynajmniej zdecydowanej większosci) zespołów nie mają one same, ale producenci i wielkie firmy fonograficzne, które obracają poważną kasą i raczej na takie pożyczanie muzyki do gier się nie zgadzają. I wali ich to, o czym jest dana produkcja, nawet jeśli ma bardzo dużo spólnego z reggae.

Taaa, jak mawiał Bobie "Babylon System is a Vampire" :) Ale trudno, nie mam zamiaru sprzedawac SoulJah, więc puki co z muzyką zostaje tak jak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo zapuszcze jeszcze jedno - ostatnie demko :)

Po prostu chce pokazać 1 pełny, w miare grywalny rozdział gry, w którym będzie już wykorzystany system umiejętności i expowania, kilka przeprowadzonych rozmów (a są one bardzo RPGowe, rozbudowane i myśle że ciekawe bo pisałem je skopcony :D) nie tylko z ludźmi ale i ze zwierzętami bo SoulJah ma taką umiejętność :), dalej w demku bedzie troche walki (czyli to co już było tylko troche zmodyfikowane), jakieś minigierki, czyli praktycznie wszystko co będzie można w grze zobaczyć tylko w bardzo małych ilościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propaganja a jakbys stworzyl SoulJah Multiplayer?? fajnie by to wygladalo jakby 20 graczy na raz sie tak nawalalo :) ja bym na pewno w to pogrywal :)

Ee stary, jest taka szansa ale puki co moje wszystkie próby zrobienia multiplayera powodowały tylko coraz szybciej rosnące podkur**ienie i dawałem sobie spokój :)

 

edit:

a ten twoj avatar to ty?? bo ten gibonik to porzadnie wyglada :)

No ba że ja :D A gibonik miał 22 cm, ważył ok. 3,5 grama, i palił się przez ok. 45 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie byloby pograc w MP

 

 

 

(gibonik)

jaaaaaaaaa!!!!!!!

(palil sie przez 45 min ) to przez cala religie bym palil!!!! :D :D

ps sorka za offtop

ps2: to juz rozumiem skad tematyka tych gier :)

Czasem pozwalam na offtop, ale tutaj już przesadziłeś. Warn. I to taki, który trzyma się dłużej niż 45 minut. =] I żeby było jasne: to nie jest warn tylko za ten post, ale za "całokształt twórczości". Mam nadzieję, ze następnym razem pomyślisz, czy nie łamiesz 4. punktu regulaminu.

Patrysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...