Skocz do zawartości

Misty Town


LyanVu

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Misty Town

 

Gatunek: Strategia Ekonomiczna

 

Opis:

Podejrzewam, że konsolowej gierki i tak nikt nie sprawdzi ale cóż. Gierkę tę opieram się o sławną serię SimCity.

Naszym zadaniem jest tak zarządzać miasteczkiem, aby wyrósł z niego mały Nowy York ;D.

 

Gra jak na razie zawiera:

- Czynnie płynący czas.

- Miesięczne podatki i wydatki

- 4 Budynki (Dom,Sklep,Blok mieszkalny,Fabryka)

- Zmiana Podatków

- Zadowolenie mieszkańców zależne od:

---- - Stosunku ilości sklepów do mieszkańców

---- - Wysokości podatku

---- - Zanieczyszczeń (Fabryki)

- Możliwość sprzedawania budynków

- Słabo dobrane znaki przy budynkach ;x

W bliskiej przyszłości zamierzam wprowadzić:

- Losowe wydarzenia oddziałujące na zadowolenie

- Przestępczość i Choroby

- Prawdopodobnie Większą mapę

 

 

 

Autorzy:

Programowanie: Ja

Fabuła: Brak

Grafika: Microsoft

Muzyka: Brak :(

 

Screeny:

 

Przechwytyw1111111111anie.png

 

Przechwytywanie.png

 

Przechwyty333wanie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Chciałem żeby przejrzeli ten temat głównie ludzie, którzy bawią się c++ bo ich opinie mnie interesują najbardziej, ale skoro masz swoją teorię.

 

Masz Rację, ale wolę się nie kompromitować ;D

 

japierdole co za typ :rolleyes:

 

 

#nie_wrzuć_kodu_źródłowego_ale_pierdol_że_tylko_mistrzowie_cpp_mogą_oceniać :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Anty, ale nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że ludzie, którzy bawią się c++, więc również ci początkujący :)

Druga sprawa jest taka, iż napisałem dokładnie "Chciałem żeby przejrzeli ten temat głównie ludzie," a nie "tylko". Mam nadzieję, że potrafisz dostrzec różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żeby przejrzeli ten temat głównie ludzie, którzy bawią się c++ bo ich opinie mnie interesują najbardziej, ale skoro masz swoją teorię.

Tak w inne gry (np. AAA) też możesz grać tylko wtedy gdy znasz się na programowaniu. :P Raczej powinieneś celować w grupę ludzi, którzy w takie gry (napisane w konsoli) grają, pewnie znajdziesz na tym forum z 2-3 takich ludzi, pewnie C++ znają, ale może trafi się jeden taki co lubi grać w takie gry, ale C++ zna tylko z nazwy mnie takie gry średnio pociągają. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ludzie od c++ bardziej docenią konsolową gierkę.

właściwie, to.. nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no serio następny, który się tego czepia? To jest już chore.. Mógłby ktoś usunąć temat? To nie ma dalszego sensu jezeli kazdy(oprócz 1 lub 2 osób?) komentuje to, ze napisalem "C++" niżeli samą grę. Czyli mam przez to rozumieć, iż tu krytykuje się nazwę tematu a na grę można mieć wyjebane? Szczerze wolałbym żeby Pan I am Vader jak i każdy inny napisal o mojej grze "co za gówno" niż robil kompletny trashtalking..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tutaj nie ma co oceniać zwykła gierka w konsoli w którą nikt nie będzie grał, przenieś to na wersje okienkową to więcej osób oceni nawet jak będzie "gówniana" grafika. Poza tym co mamy oceniać jak nawet nie możemy w to zagrać. Ale dobra spróbuje zayebyste znaczki 5/5.

Nawet nie wiadamo co jest co :

/\- to jest drzewo, budynek?

||

[]-a to co?

Nawet nie użyłeś żadnych kolorków, aby gracz mógł rozróżnić co jest co. Zrobiłeś kupę i płaczesz, że nikt tego nie ocenia i docenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LyanVu Nie przejmuj się, szpaq myśli, że jest fajny jak da 1/5 i pospamuje, jaki to jesteś zły, że napisałeś w temacie, że gra jest zrobiona w C++, a jest gorszy od fotela. To twoja pierwsza gra, do tego eksperymentujesz z C++ i konsolą. Nie widzę tu żadnego powodu by narzekać na to co zrobiłeś.

 

Nie rozumiem trochę twojego podejścia, że jak piszesz w C++ grę, to więcej osób "przciągnie" konsolowa gra.

Chociaż do jednej rzeczy mogę się jeszcze przyczepić...

Z żadną niepodstawową nie piszę. Chciałem allegro wprowadzić, ale się rozmyśliłem :)

Z żadną niepodstawową? Czyli? (za niepodstawową można uznać w zasadzie wszystko) Spoza standardu C/C++? Jeśli tak, to nie wiem po co nas oszukujesz, skoro masz tam conio.h. Więcej zastrzeżeń nie mam. :)

 

Ano, co do gry. Racja, że ładniej by to wyglądało, jakbyś pokolorował tekst. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych bibliotek to chodziło mi bardziej o to, że nie wykorzystuje żadnej biblioteki, którą musiałbym pobrać. Jeżeli źle to nazwałem to przepraszam za błąd. Conio.h już miałem po zainstalowaniu visuala, więc uznałem ją za podstawową. A z tym podejściem do konsoli to jest tak, że każdy z c++ zaczynał kiedyś od konsoli i wie, że dla początkującego to nie jest kompletna bułka z masłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy to wie, ale to nie warsztat żeby oceniać w czym piszesz i jak fajnym cię to czyni, tu oceniamy efekt

 

Gdybym mógł, to już na początku po poście Vader'a zmieniłbym nazwę tematu na samo "Misty Town", ponieważ zbyt wiele ludzi źle to odebrało -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...