Skocz do zawartości

Candy Scroll Saga - Brian The Candyman On Candies 2


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Candy Scroll Saga - Brian The Candyman On Candies 2

 

Gatunek: Szybko-kończący-się-runner

 

Opis: Biegasz 50 Centem po Candyshopie i ćpiesz wszystkie słodkości, jakie napotkasz na drodze. Grywalności nie ma, tj. ssie mocno - bo to eksperyment z efektami, notabene jeden tylko fajnie wyszedł (8 BIT CHILLOUT), no i cała gra nie zawiera ani jednej grafiki - wszysto jest quadem, z którego shaderami wycinam kształty i maluję je!

 

Download: http://globalgamejam.org/2014/games/candy-...dyman-candies-2

Rozmiar pliku: 24 MB (w paczce: źródła, gra, materiały marketingowe).

Autorzy:

Programowanie:
Patryk "PsichiX" Budzyński

Fabuła:
kontynuacja Alice on Schrooms by Patryk "PsichiX" Budzyński

Grafika:
Shadery by Patryk "PsichiX" Budzyński

Muzyka:
50 Cent "Candyshop" - original, 8 bit, remix; "Nakurwiam węgorza"

Screeny:

candyscrollsaga02.PNG

candyscrollsaga01.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*od Kinga

Liczę na to! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym namyśle, powinno nazywać się : Candy Scroll Saga - Brian The Candyman On Candies 2Pac. albo Candy Scroll Saga - Brian The Candyman On Candies 2Pac, man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Na poziomie 2 zawsze, gdy dochodzę do ok. 30%, następuje LVL 3 oraz natychmiastowy Game Over. Tak miało być?

 

I czy będzie jakaś pełna wersja, czy też to już można uznać za najpełniejszą, jaka będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

serious pytanie: czemu robisz gry o "ćpaniu", "grzybkach" itp. skoro nawet piwa nie pijesz? ciekawi mnie to po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę jak to nazwiecie "ćpać" zioło, niż pić alko. Po alko potem można mieć ciekawe, lub nieciekawe wspomnienia. A po zielsku tylko te pierwsze. A THC mnie szkodliwe od alko dla organizmu. Nie wiem jak grzybki, ale LSD jest jeszcze mniej szkodliwe niż THC, więc i od alkoholu. Znam wiele osób, które(nazwiecie to ćpaniem, ale miękkie dragi to nie ćpanie) jarają, czy bawią się LSD, ecstasy etc. a alko w ogóle nie piją. To tak u starszej społeczności tak utkwił alkohol, ale nie zapominajmy, że są alternatywy(lepsze i mniej szkodliwe) od alko. Po THC przynajmniej nie urywa ci się film i cały czas jesteś świadomy i panujesz nad tym co robisz.

Teraz mnie pewnie zlinczujecie za off top :P

 

A mi tam się podoba oryginalność gier od YXE, ale wykonanie już nie bardzo. Masz po**bane pomysły(to jak najbardziej dobra cecha), ale robisz je na odwal się. Gdybyś opatrzył je w lepszą grafikę i ciekawszą grywalność wyszła by ciekawa alternatywa dla typowych gier horrorystycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robie na odwal sie - ot upraszczam na potrzeby prototypowania. A w tej grze challengem było zrobienie grafiki całkowicie proceduralnej, tj. bez grafik właśnie i dla mnie już super osiągnięciem była możliwość wycinania i malowania wszystkiego shaderkami na quadach :)

Anty: Alkohol nie jest żadnym "poziomem niżej" do uwalniaczy umysłu :P

Korodzik: jak mnie tak zwana wena dopadnie, to skończę tę grę na Candy Jam, inaczej zostanie sobie prototypem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Anty: Alkohol nie jest żadnym "poziomem niżej" do uwalniaczy umysłu :P

a co w takim razie w ruch idzie, zaprosiłbyś, a nie :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale LSD jest jeszcze mniej szkodliwe niż THC,

Nie jadłem co prawda nigdy tego pierwszego, ale brzmi jak herezja :D Co prawda zapewne wpływ fizyczny na organizm LSD jest nikły, to na psychike - z tego co słyszałem i widziałem - wjeżdża grubo. Nie chciałbym wiedzieć jak wygląda psychika gościa co przez kilka lat, dwa trzy razy w tygodniu zarzuca kwasa, w czasie gdy psychika zjarańca nie jest jakoś szczególnie naruszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnysek: sfml + muzyka :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YXE też fanem SFMLa jest jak widzę. Ja już sobie zrobiłem paczuszkę z DLLkami i uploadnąłem na GMClan, więc w razie czego nie będę sobie zawalał upka, tylko dam linka do libek i do gry.

Nope - SFML jest po prostu idealny jedynie do prototypowania na Game Jamach - do normalnych projektów always Xenon Core <3

(no i to demko właściwie powstało na mixie SFML 2 z częścią nowego Xenon Core 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/10 goty czekamy na Cecil on Papersherds 3

 

spoiler cukierki to węgorze

Nawet pojęcia nie masz, jak bardzo świetny pomysł mi podrzuciłeś <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czworokąty - to, z czego zbudowane są sprajty. sprajty mają nakładaną teksturę na swoje czworokąty. w mojej "grze" nie ma tekstur wcale, więc wszystko to co widzisz, to "tesktury" proceduralnie generowane, tj. kształty wycinane i malowane w shaderach. są w paczce źródła, można zobaczyć jak się to robi - nawet w GMie tak można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) tutaj to sie nazywa ray tracingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taki był achievement na GGJ tegorocznym, ot :3 ah i raytracing stosuje sie do uzyskania nieskonczonego poziomu detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...