Skocz do zawartości

30 lecie GNU


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja powiem tak

 

Jak ktoś używa (chociażby Xubuntu) ale przez np. miesiąc i przejdzie na Windows 8, zauważy ... downgrade.

Nie wnikam czy sterowniki są (Wojo zapomina, że Windows o ile jest szitem, to instaluje sterowniki), ale działanie komputera przypomina ... Ubuntu. Cały komputer skwierczy z braku mocy, a mam dość dobry komputer (gadałem z kolega, który ma jeszcze lepszy i to też zauważa, wolniejsze działanie komputera na Win8).

 

Podobno Win8.1 ma być szybszy, ale zobaczymy co najwyżej.

 

Co do Windowsa 8 - podoba mi się - jak się ma Classic Shella :P A raczej nie jest źle, przypomina KDE (którego średnio lubię, ale tragedii nie ma).

Niestety - wadą jest brak konsoli, bo mimo, że niektórzy narzekają na konsolę, jest ona wybawieniem na Linuksie. Niskie zużycie procesora i szybsze zarządzanie komputerem, a Cygwin zamula

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze panie. Pod vistą to o automatycznym instalowaniu sterowników mogłem śnić. Bez tego to się cięło. A poza tym ja nie wnikam co robicie z komputerami że "Nie da się korzystać na windowsie". Nie wiem czy wy tak na serio czy tylko po to aby sztucznie udowodnić wyższość linuxa nad windowsem. Linux jest fajny itp. ale nie na tyle aby przebić windowsa ( w kwestii wydajności dawno już przebił ) w kwestii używania do codziennych potrzeb. Plusem też jest elastyczność Linuxa ale teraz gadamy o Linuxach pod PC a nie na inne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze panie. Pod vistą to o automatycznym instalowaniu sterowników mogłem śnić. Bez tego to się cięło. A poza tym ja nie wnikam co robicie z komputerami że "Nie da się korzystać na windowsie". Nie wiem czy wy tak na serio czy tylko po to aby sztucznie udowodnić wyższość linuxa nad windowsem. Linux jest fajny itp. ale nie na tyle aby przebić windowsa ( w kwestii wydajności dawno już przebił ) w kwestii używania do codziennych potrzeb. Plusem też jest elastyczność Linuxa ale teraz gadamy o Linuxach pod PC a nie na inne urządzenia.

 

Podaj mi jakiego masz kompa i ile zasobów zżera na starcie, ja - żeby było trudniej, odpalę przeglądarkę z 3 zakładkami i komunikator - czuję, że wygram :D

 

A jaka jest twoja codzienna potrzeba?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja potrzeba to przeglądanie stron , granie w gry i rozmowa na skypie. Z tym ,że na linuxie nie chciało za chiny wykryć mikrofonu oraz tylnego wejścia Jack. Chciałbym sobie pograć w coś fajnego , o nie muszę używać wine i innych cudów i nawet nie liczyć na lepszą wydajność i kompatybilność oraz męczyć się w terminalu czy jak to tam ma na nazwę. Może Google Chrome ? A to ci checa nawet tutaj to ma inną nazwę - Chromium. No to spoko idę se pogadać na gg. No kurczę Kadu ,które jest zbugowane. Sterowniki na starcie są już wgrane , szkoda tylko ,że aby wgrać te których nie ma to muszę kombinować. Idę do kumpla i jest windows , idę do szkoły jest windows , idę gdziekolwiek jest windows. Kupiłem ekstra komputer za 8 tyś zł do pocinania w gierki hmmm... wgram linuxa dla lepszej wydajności , ups w co ja mogę tam bez problemu pograć żeby wykorzystać tę zaoszczędzoną na "lepszym" systemie pamięć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z mikrofonem ani Jackiem - nie pomogę

Co fajnego - dla mnie fajny jest Urban Terror i Americans Army ;)

 

Masz nawet GG na Linuksa, ale to syf (zresztą na Windowsa też syf, więc nie wiem czemu się podniecasz)

 

A których nie masz sterowników? Od Nvidii to uruchamiasz zakładkę "dodatkowe sterowniki" i system poleci ci najlepsze.

 

Używałeś Linuksa - ale z 5 lat temu

 

Fervi

 

PS. Jeśli lubisz grać w dobre gry - Emulator PSX i grasz, tam większość tytułów to wielogodzinne gierałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już cie to ciekawi to mój windows po odjęciu antywirusa zajmuje 350 MB ramu. To faktycznie naprawdę dużo jak na dzisiejsze czasy yhm.

http://i.imgur.com/lH44k1a.png

 

BTW ostatnio jak byłem na ubuntu to mi nie wykrył 2 monitorów, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś Linuksa - ale z 5 lat temu

 

Podpisuję się pod tymi słowami. Jakieś 5 lat temu, używając Linuxa mogły być takie problemy, a od tego czasu bardzo się system zmienił. Nie zanotowałem żadnego problemu z wymienionych przez Wojo na współczesnym Linuxie, za to miewam problemy na Windowsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxa uzywalem coś około roku temu. Nie podniecam się gg bo dzisiaj zjada niesamowicie dużo pamięci. Karte mam od ATI i jak dobrze pamiętam to po automatycznym wyszukiwaniu też nic nie wykryło. Ja nie chcę emulować starych gierek tylko pograć z kumplami w coś co zadziała bez kombinowania i w lepszej wydajności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxa uzywalem coś około roku temu. Nie podniecam się gg bo dzisiaj zjada niesamowicie dużo pamięci. Karte mam od ATI i jak dobrze pamiętam to po automatycznym wyszukiwaniu też nic nie wykryło. Ja nie chcę emulować starych gierek tylko pograć z kumplami w coś co zadziała bez kombinowania i w lepszej wydajności

 

Cóż - nie chcę cię przekonywać, skoro sam nie chcesz być przekonywany, bo to TY musisz usiąść i przekonać się jak działa pingwiniasty

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojo A jakie distro używałeś?

Na Xubuntu wystarczy odpalić system i już masz, i internet (od razu samo wykryje, a jak WI-FI to tylko hasło wystarczy wpisać, w przeciwieństwie do Windowsa - najprawdopodobniej aż do Visty trzeba konfigurować internet, może nawet do aktualnych), i pakiety biurowe, i stery, i wszystko działa, mikrofon także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do Windowsa - najprawdopodobniej aż do Visty trzeba konfigurować internet, może nawet do aktualnych)

Totalna ignorancja z Twojej strony, ale w sumie masz rację.

Żeby dostać się do wifi z Windowsa 8 to ohohoho, 2 kliknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna ignorancja z Twojej strony, ale w sumie masz rację.

Żeby dostać się do wifi z Windowsa 8 to ohohoho, 2 kliknięcia.

 

Teraz tak, ale w Win7, aby skonfigurować połączenie internetowe (kablowe), to się pół panelu sterowania przewracało - zresztą nie jestem pewien, ale dalej chyba tak jest w Win8

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna ignorancja z Twojej strony, ale w sumie masz rację.

Żeby dostać się do wifi z Windowsa 8 to ohohoho, 2 kliknięcia.

Jaka znowu ignorancja? Przecież napisałem, że do Visty/XP trzeba było się bawić w jakieś konfigurowanie i być może tak jest do teraz, ale tego nie wiem. (oczywiście zakładając, że każdy system rozwija się, a Linux tego nie ma, to w Windowsie tego już nie powinno być, ale nie mogę tego wiedzieć, jeśli nie mam styczności z taką "nowoczesnością" jak Win7/8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi czasy Dial-up to lata świetlne od dzisiejszych, obudź się.

 

Z logicznego punktu widzenia nie posiadanie DHCP jest wskazane (w bezpieczeństwie), najlepiej to nawet sieć na kablu mieć, bo stabilność i niezawodność. Ostatnio byłem u kolegi - ledwo popadało i internetu nie można było złapać, taki majstersztyk.

 

Oczywiście w domu Wifi można zrobić, nie ma problemu

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Linux od Windowsa lepszy pod każdym względem. Sam używam i Ubuntu i Win 7.

Na świecie większość urządzeń korzysta w jakimś stopniu z Linuksa lub jego źródeł (Darwin w Mac'ach).

Nie będę się tutaj kłócił i popadał w skrajności typu "Win lepszy! Nie Linux lepszy!".

 

Każdy szanujący się informatyk/programista musi znać dobrze środowisko i potrafić konfigurować tuxa.

Ilu stąd wie, gdzie jest plik konfiguracyjny najpopularniejszego serwera www na świecie apache2, lub jak się nazywa paczka z make?

 

Przyjęło się już chyba że Windows jest fajniejszy, ale to chyba przekonanie gimbusiarni?

 

@TOPIC:

 

Long live the GNU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie kłócić, ale chuj, dla linuksa warto. Nawet sobie pozwolę na duże literki i warna...

Więc, za przeproszeniem:

PIERDOLE W DUPĘ WSZYSTKICH JEBANYCH CWELI KTÓRZY MÓWIĄ, ŻE LINUX JEST GORSZY OD SRINDOŁSA!!!!

ZASRANE KURWY NIE ZDAJĄ SOBIE NAWET JEBANEJ SPRAWY Z OFEROWANYCH MOŻLIWOŚCI KUREWSKIEJ SWOBODY EDYCJI i KONFIGURACJI SYSTEMU.

 

Linux ma te większe możliwości od reszty systemów oraz dodatkowo, można edytować jego jądro.

Jeszcze raz przepraszam za słownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...