Skocz do zawartości

xxx


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mniej problematyczne i optymalniejsze (chyba) będzie walnąć sprite_add_from_screen, dać w room persist, przerzucić do jakiegoś pustego roomu(ew. stworzyć taki, ale chyba optymalniej będzie raz stworzyć niż usuwać i tworzyć za jednym razem) rysować tam tego sprite jako tło, ew. zmodyfikować sprite(np: przyciemnić) dla fajniejszego efektu i potem wracać do tego romu z persist(możesz teraz persist usunąć) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę piszę chyba głównie na androida, dlatego zależy mi na wydajności, a nie wiem co będzie gorsze na andka, obsługa 9 obiektów, czy narysowanie 9 "półobiektów"..

W Studio nie będzie różnicy (O ile nie zrobisz jakiś głupot).

A stworzenie 9 obiektów (1 rodzic i 9 dzieci) będzie łatwiejsze i szybsze, ale może potem będziesz musiał coś zmienić, a wtedy nie będzie już fajnie.

 

Ale mniej problematyczne i optymalniejsze (chyba) będzie walnąć sprite_add_from_screen, dać w room persist, przerzucić do jakiegoś pustego roomu(ew. stworzyć taki, ale chyba optymalniej będzie raz stworzyć niż usuwać i tworzyć za jednym razem) rysować tam tego sprite jako tło, ew. zmodyfikować sprite(np: przyciemnić) dla fajniejszego efektu i potem wracać do tego romu z persist ;)

Stworzony tak sprite (o ogromym rozmiarze) będzie przechowywany cały czas w pamięci. To bardzo zły i nie optymalny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam GM'a, ale nie ma czasem czegoś jak draw_set_depth? Btw. wydaje mi się że zmiana depth obiektu powinna pomóc tak czy siak xD

Jeszcze jedno co mi wpadło, jak używasz draw wdanym obiekcie to musisz w nim manualnie sprite rysować:

GML
draw_sprite(sprite_index, 0, x, y);

Jakoś tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzony tak sprite (o ogromnym rozmiarze) będzie przechowywany cały czas w pamięci. To bardzo zły i nie optymalny sposób.// Mała literówka każdemu się zdarza, ale tylko zaznaczam, żebyś poprawił o ile masz taką potrzebę :)

Nie rozumiem dlaczego. I tak musisz od groma tak to spritów, ale mniejszych rysować, przy czym oprócz tego, że jest ich dzieiątki (czasami setki) razy mniej to w sumie ile taki obraz zajmie? 2MB ramu? Przy dzisiejszych komputerach to jednorazowa wykorzystać 2 mb można, to mniej obciąża procesor, a jedynie w niewielki stopniu odciąża ram ;) Więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego. I tak musisz od groma tak to spritów, ale mniejszych rysować, przy czym oprócz tego, że jest ich dzieiątki (czasami setki) razy mniej to w sumie ile taki obraz zajmie? 2MB ramu? Przy dzisiejszych komputerach to jednorazowa wykorzystać 2 mb można, to mniej obciąża procesor, a jedynie w niewielki stopniu odciąża ram ;) Więc o co chodzi?

Grę piszę chyba głównie na androida, dlatego zależy mi na wydajności

Nuff said.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuff said.

W moim staryym fonie(miał standardowo miał android 1.6 tylko zmieniłem na 2.3.7) jest procek 600mhz, a ramu 512mb, więc mi zależało by bardziej na procku, bo ramu i tak tyle będzie problem wykorzystać. Wydaję mi się, że w nowszych telefonach jest podobnie. Nie rozumiem, stracić 2 mb ramu na rzecz kilkuset operacji na klatkę mnie(wszystkie obiekty, etc.) i nie mieć problemów m.in.: z alarmami to zły układ? A zresztą ile obrazki zajmują ekranu? 80%? 100% zajmie 2 mb, a 80% 1,6mb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...