Skocz do zawartości

GM 8.1 Failed to run the game.


domek593

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Posiadam wersję 8.1 Game Maker'a i czasami podczas testowania gry wyskakuje mi komunikat "Failed to run the game!". Musze wtedy zrestartować program (wtedy znów gra odpala się normalnie). Lub co gorsze, komputer się zawiesza na ok. minutę po czym dopiero gra się odpala.

Posiadam Windows 7 Ultimate 32-bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować znaleźć opcje automatycznego zapisu do .gmk. Jeśli to nie pomoże to przeinstaluj GMa, a jeśli nawet to nie pomoże to przeskanuj kompa programem antywirusowym. Chyba że korzystasz z cracka to wtedy odpowiedzią jest właśnie ten crack. ;P

 

E. Ewentualnie uruchamiaj GMa jako admin.

http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=511342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja też bym obstawiał cracka, bo wersja Ultimate Win 7 tania nie jest, więc raczej jej nie kupiłeś, a do komputerów dają co najwyżej "Home Premium". Winny może być też sam piracki system albo jakieś poinstalowane syfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administratorzy

Nie, piracka wersja nie instaluje aktualizacji z Windows Update, w związku z tym jest gorsza i wybrakowana. Zatem nie są takie same i wersja piracka może działać gorzej / powodować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja potrafi korzystać, ale KAŻDY INFORMATYK DORADZAŁ WYŁĄCZENIE WINDOWS UPDATE. Każdy mówi, że zamulają kompa, a nic nie dają.

(Mówił mi to jeden informatyk, który jest wykładowcą na studiach i zajął jakieś tam wysokie miejsce w międzynarodowym konkursie programowania, więc nie mów, że ty wiesz lepiej ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja potrafi korzystać, ale KAŻDY INFORMATYK DORADZAŁ WYŁĄCZENIE WINDOWS UPDATE. Każdy mówi, że zamulają kompa, a nic nie dają.

(Mówił mi to jeden informatyk, który jest wykładowcą na studiach i zajął jakieś tam wysokie miejsce w międzynarodowym konkursie programowania, więc nie mów, że ty wiesz lepiej ;)).

 

Fakt, Update w tym windowsie to jakieś nieporozumienie. Działa niestabilnie i zawiesza system instalując aktualizacje które niszczą system. A od czasu formatu po usunięciu całych aplikacji aktualizujących ten system został naprawiony również problem z GM bo miałem to samo. Po prostu nie możesz dać systemowi się zaktualizować i nie będzie tego :)

 

Edit: bo każdy za pewne widział jak męczące są aktualizacje przy pierwszym świeżym starcie, czekanie na instalacje, kilka rozruchów. A w tym pliki blokujące Gma xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Update w tym windowsie to jakieś nieporozumienie. Działa niestabilnie i zawiesza system instalując aktualizacje które niszczą system.

Czasem sie zastanawiam czy mam jakąś specjalną wersję Windowsa.

Jeszcze nigdy mi sie nie zawiesił.. nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: bo każdy za pewne widział jak męczące są aktualizacje przy pierwszym świeżym starcie, czekanie na instalacje, kilka rozruchów. A w tym pliki blokujące Gma xD

Nie. Bo wiedzą jak to zamula kompa i niszczy system(staje się niestabilny). Po za tym większość aktualizacji zawiera wirusy - tak wirusy. Bo jak nazwać "pluskwy" sprawdzające gdzie wchodzimy? Zrobiłem je tylko raz na starym XP i od razu padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi, że zamulają kompa, a nic nie dają.

(Mówił mi to jeden informatyk, który jest wykładowcą na studiach i zajął jakieś tam wysokie miejsce w międzynarodowym konkursie programowania

taaa... każdy wie, że bóg nie istnieje, tak mi powiedział mój znajomy, który pracuje jako dystrybutor magazynów "Hello Kitty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalili tylko sam odszedł. Poza tym updaty do systemu są po to żeby załatać luki w zabezpieczeniach lub poprawić działanie jakiejś funkcji. Jak w jakiejś grze lub programie natkniesz sie na jakiegoś irytujacego buga to tez nie instalujesz nowszej wersji/patcha bo na pewno ma wirusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Gdybym mógł to bym nie instalował. W BF:BC2 co zrobią patch, który naprawi ze 2 bugi(a zostaje jeszcze setki innych)to tworzy ze 20 innych. W BF3 dla odmiany tak mieszają ze statami broni, że masakra w dodatku w kilku patchach to co miało być całym sednem patcha w ogóle nie działało...

PS: Gnysek napisał wyraźnie, że firma miała inne poglądy niż on. Czyli powiedzieli krótko mówiąc powiedzieli mu, że albo odejdzie sam, albo go zwolnią, bo za bardzo się mądrzył, a widocznie nie miał racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem takich debilizmów, dlatego pozwolę sobie na wszystkie odpowiedzieć.

 

@Gnysek - nie wierzę że można aż tak pierdol*ć...

PIRACKI SYSTEM JEST DOKŁADNIE TAKI SAM JAK KUPIONY.

Albo dałeś się nabrać propagandzie MS, że pirackie wersje są gorsze, albo zawirusowane, albo jesteś częścią tej propagandy...

Nie jest taki sam, jeśli ma wgranego cracka to prawdopodobnie jest zawirusowany. Wiesz jak banalne jest włamanie się do komputera za pomocą cracka do systemu? Wiesz jak łatwo zaszczepić w cracku wirusa? Dlatego właśnie duża część cracków JEST zawirusowana.

 

Moja wersja potrafi korzystać, ale KAŻDY INFORMATYK DORADZAŁ WYŁĄCZENIE WINDOWS UPDATE. Każdy mówi, że zamulają kompa, a nic nie dają.

(Mówił mi to jeden informatyk, który jest wykładowcą na studiach i zajął jakieś tam wysokie miejsce w międzynarodowym konkursie programowania, więc nie mów, że ty wiesz lepiej ;)).

To coś słabi ci informatycy. Ja jestem lepszy, dlatego możesz mi wierzyć. (Gnysek też jest lepszy, jemu też możesz ufać)

Poza tym - wysokie miejsce w międzynarodowym konkursie programowania wiele nie znaczy, a co dopiero wykładowca na studiach (to już tyle co nic) - bardziej wiarygodny jest nadal Gnysek.

 

Nie. Bo wiedzą jak to zamula kompa i niszczy system(staje się niestabilny).

Aktualizacje są po to, by system działał lepiej. To, że 1/10 aktualizacji coś psuje na tyle, by trzeba było aktualizować znowu, nie znaczy, że wszystkie aktualizacje są złe.

 

Po za tym większość aktualizacji zawiera wirusy - tak wirusy. Bo jak nazwać "pluskwy" sprawdzające gdzie wchodzimy? Zrobiłem je tylko raz na starym XP i od razu padł...

To już jest szczyt żenady, kompletna kompromitacja, beznadziejna naiwność.

Jakimi kretynami musieliby być pracownicy Microsoftu, by dodawać pluskwy tylko do aktualizacji? Jeśli już by były to tylko od początku, czyli na czystym, nieaktualizowanym systemie. To jest po prostu niemożliwe, z punktu widzenia myślącego człowieka. A to, że system Ci padł to wina twoich niskich umiejętności.

 

+Gnysek za to jest autorytetem - wywalili go z roboty gdzie miał być testerem programu do robienia gier przez dzieci, które nie znają C++ i go i tak wyrzucili...

Tak, jest dużo większym autorytetem od Ciebie i od tego twojego profesorka. Siedzi w tej branży od bardzo dawna, pracował w większej firmie i wie bardzo dużo na ten temat. Tak poza tym to nie jest program do robienia gier przez dzieci.

 

Pewnie jedynym językiem programowania jaki znasz z nazwy jest C++ i GML, więc nie umiałeś podać innego przykładu, lub napisać po prostu "inny język", dlatego walnąłeś debilne porównanie. Lepiej zostań przy tym drugim, przy którym niejedni potrafią zrobić tyle co w C++, wystarczy umieć, ale ty się jeszcze uczysz, bo jak wspomniałeś "jest to program do robienia gier przez dzieci, które nie znają C++". :)

 

Szczerze? Gdybym mógł to bym nie instalował. W BF:BC2 co zrobią patch, który naprawi ze 2 bugi(a zostaje jeszcze setki innych)to tworzy ze 20 innych. W BF3 dla odmiany tak mieszają ze statami broni, że masakra w dodatku w kilku patchach to co miało być całym sednem patcha w ogóle nie działało...

Debilny przykład, chyba najgorszy jaki mogłeś dać. To jest gra komercyjna od "wielkiej" firmy, to się nie liczy, bo w tej branży zawsze tak to wygląda.

 

PS: Gnysek napisał wyraźnie, że firma miała inne poglądy niż on. Czyli powiedzieli krótko mówiąc powiedzieli mu, że albo odejdzie sam, albo go zwolnią, bo za bardzo się mądrzył, a widocznie nie miał racji.

To naucz się czytać ze zrozumieniem... Gnysek wyraźnie napisał, że firma miała inne poglądy niż on, więc uznał, że sam odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nikt mnie nigdzie nie wywalił, sam odszedłem... żeby wrócić do Polski, do dziewczyny. Gdybym chciał, mógłbym znów tam wrócić. To Uriela wywalono. I nie byłem testerem, robiłem tam gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxGaming: To że system spowalnia nie jest spowodowane aktualizacjami a użytkowaniem samego systemu. Jak oczyścisz ze śmieci (opróżnienie kosza, usunięcie plików tymczasowych systemu oraz przeglądarki) i zdefragmentujesz dysk C: usuniesz niepotrzebne wpisy z rejestru zwiększysz plik wymiany oraz wyłączysz niepotrzebne programy przy starcie systemu to komputer mimo aktualizacji będzie Ci się odpalał jak nowy, skoro jesteś takim wrogiem update'ów to radzę chociaż pobrać najnowszą bazę wirusów i przeskanować system bo wirusy prawdopodobnie spowalniają go najbardziej.

Z updateami jest największy problem jak masz małą partycję systemową, bo one sporo zajmują wtedy faktycznie mogą zamulać komputer. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Gnysek w średniowieczu - teraz pirackie systemy się aktualizują :D (i to bez tricków). Nie chcę kłamać, ale kiedyś się łamało zabezpieczenia, a teraz się omija je naturalnymi metodami (na internecie jest sposób jak sprawić, żeby Windows Server z ograniczeniem do 180 dni chodził o wiele dłużej)

 

Jeszcze nigdy mi sie nie zawiesił.. nigdy.

Najlepszy był patch, po którym 30% komputerów trzeba było reinstalować :D Ale to chyba tylko Win7 i Win2k8 dotyczyło

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...