Skocz do zawartości

Książki o programowaniu.


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

Cze, tak jak w temacie - jakie polecacie? Jedyne co wiem, że ludzie chwalili to jakaś symfonia c++ i właśnie się zastanawiam nad wzięciem bo może przez wakacje bym się podszkolił w czymś innym niż game maker. Warunek jest jeden, książka musi być dostępna w empiku :P

Ciekaw jestem jak się czyta takie książki, bo jeśli np. ta symfonia to ma być ponad 1000 stron nudnego pieprzenia jakiegoś mirka informatyka to chyba nie warto... a może jest coś lepszego?

 

http://www.empik.com/ksiazki/informatyka/p...?sort=scoreDesc

 

Z chęcią poczytam Wasze opinie, bo niedługo bym mógł wziąć kilka rzeczy z empiku totalnie za friko więc chciałbym to jakoś dobrze zainwestować.

A, tak w ogóle to jest sens w posiadaniu takich książek? Czy po prostu lepiej w necie posiedzieć i tak jak do tej pory samouk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak ktoś starszy się wypowie co już trochę doświadczenia ma, opłaca się takie książki czytać więc czy nie?

 

Nie, chyba, że książka ma średnio 2 lata od dzisiejszej daty.

 

Najlepiej kupować najnowsze książki

 

I tutaj pytanie - C++ - narzuciłeś sobie bo znasz, czy chcesz po prostu coś ogarnąć?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu słyszałem, że dobra książka. Kupiłbym po prostu coś co dobre.

 

Wszystko zależy co chcesz się uczyć.

W zasadzie ludzie teraz mają szał na Pythona, bo możesz wszystko zrobić - i łatwo się robi. Masz Pygame do gier, możesz robić strony internetowe (z tego co wiem), dość prosty i łatwy - i na razie praca jest

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw jak masz duzo za friko to mozesz sobie kupic jakies cos o javie na andka bo to to jest niemozliwe do samoukowania i malo tego w necie

Niemożliwe? To polecam LibGDX(framework taki), jest za free i bardzo prosty, umożliwia eksport do JRE, html5 i do andka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, tak jak w temacie - jakie polecacie? Jedyne co wiem, że ludzie chwalili to jakaś symfonia c++ i właśnie się zastanawiam nad wzięciem bo może przez wakacje bym się podszkolił w czymś innym niż game maker. Warunek jest jeden, książka musi być dostępna w empiku :P

Ciekaw jestem jak się czyta takie książki, bo jeśli np. ta symfonia to ma być ponad 1000 stron nudnego pieprzenia jakiegoś mirka informatyka to chyba nie warto... a może jest coś lepszego?

 

http://www.empik.com/ksiazki/informatyka/p...?sort=scoreDesc

 

Z chęcią poczytam Wasze opinie, bo niedługo bym mógł wziąć kilka rzeczy z empiku totalnie za friko więc chciałbym to jakoś dobrze zainwestować.

A, tak w ogóle to jest sens w posiadaniu takich książek? Czy po prostu lepiej w necie posiedzieć i tak jak do tej pory samouk?

Stephen Prata - Język C++ - polecam

http://www.empik.com/jezyk-c-szkola-progra...43831,ksiazka-p

 

Książka przystępnie napisana, opisująca praktycznie każdy aspekt języka C++. Jest też przez to aż za bardzo treściwa i nie za bardzo nadaje się na czytanie od deski do deski. ;p

 

Zarzuciłem linkiem do wydania VI (sam mam wydanie V), w którym opisane są najnowsze smaczki pochodzące ze standardu C++11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak chcesz tylko programowanie pod gry.. to bierz c# i jakieś xna, unity czy inny silnik.Weź coś pokroju(nie czytałem): http://www.empik.com/projektowanie-gier-w-...00597,ksiazka-p lub równoważnik dla innego silnika. Książki czysto programistyczne są cholernie nudne, jeśli Cię samo programowanie wystarczająco nie kręci szybko stracisz motywacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...