Skocz do zawartości

Enigma Game Maker


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu widzę tam przykłady z GM? :P
Like Game Maker, ENIGMA comprises both an easy to use Drag & Drop system as well as its own programming language. This programming language, known as EDL, is essentially a mix between C++ and Game Maker's GML.
Note that most of these game were made in Game Maker, but ENIGMA can directly compile Game Maker games so they run a lot faster! Most of these games could also be made even faster by taking advantage of ENIGMA's extra features such a type casting and control over the internal mechanisms.

 

Czy można w tym gry legalnie sprzedawać?
Wiki:
The licensing allows you to use, modify, and share the source code of ENIGMA and even make commercial derivatives of the program as well as sell your games made with the program.

 

 

BTW. Nie mogę screenów znaleźć, nie ściągam.

 

 

Czy ten post zalicza się jako pomocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja próbowałem odpalić swój projekt żeby sprawdzić FPS to pełno błędów było i nie chciało mi się ich poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi to wcześniej odkrył, niemniej jednak nie jest to jeszcze idealnie spójne z GM, często dzieją się dziwne różne rzeczy z importowanymi projektami.

 

Może nie dziwne rzeczy, ale nie ma wielu funkcji przez co są problemy z tworzeniem pod to.

 

Niemniej coś się da wyklecić, ja w tym robię swój projekt i śmiga

 

http://enigma-dev.org/forums/index.php?top...38.msg12573#new

 

Fervi

 

PS - g++ i ma minigw - używa czego chcesz, może używać clanga i możesz robić gry na Androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się pod tym kompilować na Androida, ale szczerze... Enigma to taki półśrodek. Ni to GM, ni to coś innego.

Jeśli chcecie te wszystkie epickie możliwości to najlepszym wyborem będzie C++.

Do tego sprawienie, żeby wasz projekt się pod tym odpalał to katastrofa. Raz mi się udało doprowadzić do sytuacji, w której Superhero Defeated kompilował się bezbłędnie, gra się włącza - czarny ekran. I tak stoi ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się pod tym kompilować na Androida, ale szczerze... Enigma to taki półśrodek. Ni to GM, ni to coś innego.

Jeśli chcecie te wszystkie epickie możliwości to najlepszym wyborem będzie C++.

Do tego sprawienie, żeby wasz projekt się pod tym odpalał to katastrofa. Raz mi się udało doprowadzić do sytuacji, w której Superhero Defeated kompilował się bezbłędnie, gra się włącza - czarny ekran. I tak stoi ;/

 

Jak możesz, to daj kod źródłowy, chętnie zobaczę (u mnie nigdy nie było problemów z kompilacją, ale wiadomo - Linux :D)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In trunk/ENIGMAsystem/SHELL/Makefiles/, copy MacOSX/Android and MacOSX/AndroidSym into Linux/ and change their contents so that they reflect the location of your ndk. For instance:

Replace:

cd Platforms/Android/EnigmaAndroidGame/jni && /Users/alasdairmorrison/Documents/AndroidSDK/crystax/ndk-build

with

cd Platforms/Android/EnigmaAndroidGame/jni && /home/username/android/android-sdk-linux_x86/android-ndk-r4-crystax/ndk-build

 

w tym miejscu wymiękłem i nie mam pojęcia, co zrobić :P

Ta instrukcja dla linuxa tylko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj się bawić Cygwinem :D

 

Cóż, społecznościowe produkty zazwyczaj tworzy się dla Linuksa (chociaż nie zawsze) i dlatego ma lepsze wsparcie i bajery (np. LibreOffice). Niemniej jednak nie wiem czemu takie rzeczy z Enigmą, bo de facto większość to chyba Windowsiarze robią enigmę

 

Niemniej jednak wydaje mi się, że chyba chodzi o skopiowanie odpowiednich plików do odpowiednich katalogów

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może linux jest lepszy w paru rzeczach ale nie we wszystkim :P.

 

W większości rzeczy, dlatego jest "wyjebany w kosmos" (NASA stawia na Debiana)

 

Myślę, że początkiem sukcesu Linuksa będzie zrównanie Wine z Windowsem lub jakieś inne rzeczy.

 

Ale nie przyszliśmy obrażać Windowsa, tylko gadać o Enigma-Dev

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...